הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"עצוב שבמקום לגנות, מכבי ת"א מגיבה כך"

במכבי חיפה ענו לצהובים: "לא ייתכן ששחקן נבחרת סופג קללות גזעניות". שתי הקבוצות יועמדו לדין

מוטי פשכצקי ויגאל גולדשטיין  12.04.22 - 09:50

לצד שמחה גדולה בשורות מכבי חיפה, היו גם צדדים פחות יפים ל-1:1 אמש (שני). גורמים באלופה טוענים כי מוחמד אבו פאני ספג קריאות גזעניות מכיוון אוהדי מכבי תל אביב, כשעומר אצילי "זכה" לזריקת חפצים מכיוון היציעים בבלומפילד.

בדו"ח השופט של דניאל בר נתן צוינו הקריאות לכיוונו של אבו פאני, כששתי הקבוצות יועמדו לבגין זריקת חפצים. הצהובים על מצתים וכוס שתייה, הירוקים על אבוקות וכוס שתייה.

במכבי חיפה דורשים מתובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף להעמיד לדין את מכבי תל אביב בשל קריאות גזעניות לעבר מוחמד אבו פאני והשלכת חפצים על עומר אצילי. במשך דקות ארוכות אוהדי מכבי ת"א שרו "אבו פאני מ**** כבשים", כשהשחקן עצמו סיפר לאנשי המועדון שקראו לו: "מחבל" ו-"ערבי מסריח". על אצילי הושלכו חפצים רבים בעת שביצע את הקרנות.

בחיפה אמרו על המקרים: "לא יתכן ששחקן נבחרת זוכה לקריאות גזעניות". בכרמל מצפים לגינוי מבעליה של מכבי ת"א, מיץ' גולדהאר בעקבות קריאות אלה: "בעל בית ערכי לא יכול להישאר אדיש לקריאות כל כך מכוערות של קהל רב. רגע עצוב של מועדון מכבי תל אביב. גולדהאר צריך לגנות את הקריאות הגזעניות". לאחר התגובה של הצהובים הוסיפו: "עצוב שבמקום לגנות ולטפל מהשורש במקרי הגזענות הפושה אצלם שבוע אחר שבוע זו תגובתם".