הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דרושים: שחקני כדורגל. הבעיה של מכבי ת"א

הסגל של קרסטאיץ' קצר, לא מוכשר, אפור ובעיקר עייף. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  18.04.22 - 09:01

אפשר להגיד שמלאדן קרסטאיץ׳ מאמן טוב ולהביא אותו היה נכון. אפשר גם להגיד שההחתמה של גבי קניקובסקי בקיץ הייתה מהלך מוצלח. אפשר להגיד שגם ההחתמה של יובאנוביץ׳ הייתה מהלך טוב. אבל כל לכל המהלכים האלו שותף נתון נוסף – כולם נעשו בעיתוי רע. מכבי של אתמול זו קבוצה של פלייאוף תחתון בליגה חלשה יותר מליגת העל הנוכחית. ולכל הכשלונות האלה יש אבא אחד והוא הסגל של מכבי.

קרסטאיץ׳ הגיע למכבי מאוחר מדי, לסגל אפור מדי. יש שיגידו סגל בלתי אפשרי. הנה, הוא מגיע למשחק חוץ בבאר שבע, כשהוא רוצה לשחק התקפי ויוזם כדי לצאת עם משהו מהמשחק, אבל בעל כורחו צריך להעלות את טל בן חיים ומתן חוזז שהוכיחו השנה שהמקום שלהם הוא לא במכבי. אפשר להתווכח למה גולסה ושמיר לא פתחו, אפשר גם לצפות במשחקים האחרונים שלהם במדי מכבי ולהבין איך הם נראים ולמה מלאדן לא חשב לבחור בהם.

מכל הכיוונים אתמול, למלאדן לא היה שום פתרון להציע. כי זה הסגל הזה – קצר, לא מוכשר, אפור ובעיקר עייף. מתחילת המשחק אתמול בבאר שבע מכבי לא הצליחה לייצר מהלך כדורגל אחד ראוי. אני  יושב ומנסה לחשוב על משהו שאני יכול להאחז בו על מנת לספר את סיפור המשחק ומבין בעצם שסיפור המשחק הוא למעשה העובדה שמכבי לא הצליחה לייצר מהלך ראוי אחד.

מכבי קבוצה של, במקרה הטוב, 11 שחקנים. (עד לפני שלוש שנים להזכירכם – סגל מפלצתי ואליפות במרץ) אתמול שלושה משמעותיים נעדרים (ביטון, גבי וגלזר) ולמכבי אין מענה. גלוך כמובן הוא מדהים ומהנה אבל הוא חייב לידו עוד קשר אחד דומיננטי וכשהשלושה שציינתי לא יכולים לקחת חלק, בשיתוף סגל מחריד, למכבי אין מה לתת אם ה-11 שלה לא זמינים. וגם אז זה קצת מביך, כי כל חילוף של מכבי מחליש אותה. כמו שקרה אתמול.

ויכול להיות שמלאדן התעצבן שעד עכשיו לא קיבל את המינוי או מידע בנוגע לעתידו. ויכול להיות שמכבי שומרת את הקלפים קרוב לחזה כי יש לה סיבה, הכל יכול להיות. אבל אם מכבי לא מבינה כמה הסגל שלה חלש ולא ראוי לקבוצת צמרת בליגת העל אז שום דבר לא ישתנה. מכבי תהיה חייבת לשחרר המון שחקנים בלי קשר לזהות המאמן. אם מתן חוזז הוא מספר 7 של מכבי זה אומר הכל.

מכבי חייבת מגנים, מכבי חייבת קשרים, מכבי חייבת שחקני כנף. מכבי צריכה חיזוק בכל כך הרבה חלקים של המגרש שזה כבר מתסכל. נעשתה פה בנייה לא אחראית ויותר מדי אמון הופקד בידי שחקנים שלא ברמה שמצדיקה אמון כזה.

טל בן חיים וקובאס אתמול נראו כמי שסובלים על המגרש. שלא נהנים מהמקצוע. למה מכבי ממשיכה לעלות איתם? אוסקר גלוך זו הפתעה נעימה לא? יש עוד כמה ילדים מוכשרים שישמחו להחליף את חוזז, בן חיים ושאר השחקנים המציגים יכולת חלשה מאוד במכבי.

הליגה גמורה מבחינתנו, אין עניין ואין איך לעורר עניין. מה שנותר הוא אך ורק הגביע. אבל על הגביע אפשר להגיד כבר עכשיו – אם מכבי תחסר שוב שני שחקני מפתח (לפחות), היא אבודה. אולי אם תיתן צ׳אנס לשחקני נוער, מכבי תוכל לעשות משהו. אבל אם 11 השחקנים הטובים של מכבי העונה לא זמינים במלואם לגביע, מלאדן בבעיה קשה.

יאללה מכבי!