$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלי טביב: "משה חוגג הציע לי לקחת את בית"ר בחינם, אבל סירבתי"

בעלי הצהובים שחורים בעבר סיפר ב"חמש באוויר" על השיחות עם הבעלים הנוכחי ("רצה שאקח את כל החובות"), המגעים עם האמריקאים שרצו שישתתף ברכישת המועדון ("הבנתי תוך שעתיים שהכל סיפורים") וסיפר: "האוהדים שזרקו לי את הרימון לבית מתחננים שאחזור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.05.22 - 14:20

בית"ר ירושלים הבטיחה אמש (שבת) את ההישארות בליגה, אבל מדובר בנחמה קטנה בהתחשב בחוסר הוודאות בו היא נמצאת. משה חוגג עדיין הבעלים בפועל כאשר לא דובר לאחרונה על מו"מ בנוגע לרכישת המועדון מידיו וכעת הבעלים של הצהובים שחורים בעבר, אלי טביב, סיפר ב"חמש באוויר" על השיחות שניהל בנוגע לחזרה למועדון וכמה הוא רחוק משם.

"אנשים צחקו, אבל בסוף אני צדקתי", הכריז טביב בפתח דבריו וחשף: "הייתה קבוצת רכישה אמריקאית שהייתה מועמדת לרכישת בית"ר, הנציג שלהם היה איתי במיאמי ורצה להכניס אותי. זאת אולי הפעם הראשונה שאני אומר את זה, הם רצו לשתף פעולה אבל אחרי שיחה של שעתיים הבנתי שהכל סיפורים".

"הם לא ידעו בדיוק מה קורה שם, הם ידעו שהכל חובות ולא היו מוכנים לכסות אותם. הם לא היו מוכנים לשלם לחוגג בשום פנים ואופן. כשהם ראו כמובן את החובות, בלי שום קשר לתשלום שביקש חוגג, הם קיבלו רגליים קרות. להגיד לך שהם היו רציניים? לא יודע", טען בעלי בית"ר בנוסף: "מדובר ב-3-4 אנשים שעניינו אותם ברכישת בית"ר, הם לא אישרו בשום שלב. הם ידעו פחות או יותר את מצב החובות. הם פנו אליי בגלל הידע המקצועי, אמרו שהם יודעים מה עשיתי בבית"ר ושאני יכול לכוון אותם. הם רצו אותי גם כבעלים שותף וגם מהבחינה המקצועית, עם דגש מקצועי"

האם ישנם מועמדים לקחת את בית"ר, טביב משוכנע שלא: "אין כלום. הסיפורים האלה על בית"ר היו לפני חצי שנה. אני אומר שאין אנשים שמעוניינים ולא יהיו. אני לא יודע אם פירוק זאת האופציה היחידה. בית"ר מועדון גדול, מי שיגיע לקבוצה צריך לשנות את קאדר השחקנים. מי שלוקח את בית"ר חושב רק על הצמרת, הסגל הקיים לא מספיק לצמרת. אני לא רואה שם שחקנים שיכולים להיות בבית"ר ירושלים ולהריץ אותה קדימה. צריך להחליף 80% מהשחקנים אם לא יותר. בניית קבוצה וכיסוי הגרעון זה לא פשוט".

לא רק הקבוצה האמריקאית שוחחה עם טביב, אלא גם חוגג עצמו. "חוגג לא יוכל לחזור לנהל את הקבוצה, הוא היה מוכן לתת לי אותה בחינם", סיפר בעלי בית"ר בעבר. "חוגג פנה אליי לפני כחודשיים שלושה והיה מוכן לתת לי את הקבוצה בחינם, אבל עם חובות בגובה של חמישים מיליון ש"ח. הביקור שלי בבית וגן לפני כחודשיים היה חברי בלבד, אני לא מבין את זה. מדובר בנתק מוחלט. אלי אוחנה לא הבין על מה כל המהומה הזאת. בסופו של דבר הביקור הזה עשה טוב לבית"ר. אני לא מבין למה, לא עשיתי לחוגג שום דבר רע".

כך או כך, טביב מסתכל מהצד בבית"ר וטוען: "זה סיפור מאוד עצוב. חבל מה שקרה לפני ארבע שנים, כשעזבתי את בית"ר. לא רציתי ללכת, הלכתי בגלל כל מה שקרה עם הקהל. למרות שהייתה לנו עונה מצוינת והתמודדנו עד הסוף על האליפות, הגענו לגמר הגביע ושיחקנו כדורגל טוב. חבל שקומץ הורס מועדון שלם. האוהדים שזרקו לי רימון לבית ביקשו סליחה, התקשרו ומתחננים שאחזור".

בנוסף דיבר טביב על התקופה בהפועל ת"א: "אומרים שהשארתי אדמה חרוכה בהפועל תל אביב, אבל השארתי סגל שהגיע לסגנות ולגביע. מי שבא אחריי רק הרס. אותו דבר קרה בבית"ר ירושלים. אני לא מצדיק שום מחאה נגד בעלים. בסך הכל האנשים האלה מנסים לעשות טוב לפי יכולתם, אי אפשר להאשים את הניסנובים. הם עושים את המקסימום. אם לא מתאים שיביאו מישהו אחר".

"אם הייתי הבעלים של הפועל תל אביב היום? במשך כל התקופה בה הייתי בהפועל תל אביב, ארבע שנים, פעם אחת לא הפסדנו דרבי. ניצחנו כל הזמן, 0:3, 0:4, לא זוכר את המספרים. כשמכבי תל אביב עשו תיקו איתנו הם חגגו כאילו לקחו אליפות. אתה יודע, פתאום הכל התהפך מבחינת הניצחונות. הפועל תל אביב עברה את מכבי בניצחונות בדרבי, זה התהפך אחרי שעזבתי".

"הפועל לא מצליחה לנצח את מכבי תל אביב 8 שנים. אין מה לעשות כמה מחזורים לסיום העונה, אי אפשר לעשות כלום. זה פשוט לבנות קבוצה טובה יותר כי הביאו שחקנים מיותרים כמו מרקו יאנקוביץ', עדיף להביא שחקנים צעירים במקומו או במקום עידן ורד שלא מתאים להפועל תל אביב. אי אפשר להביא שחקן בן 34 להפועל".

על הנבחרת: "ניסו הכל. ניסו מאמנים שהביאו אליפויות ואף אחד לא הצליח. משהו חדש, משהו שונה, יכול להשפיע. אף אחד מהם לא הוכיח עצמו בכדורגל הישראלי עדיין, אבל אני לא פוסל את זה. אלון חזן מסוג המאמנים שלא הצליחו, יכול להיות שזה גם יצליח. אני לא יודע אם לקרוא לזה בזבוז, אבל הייתי יכול לתרום לנבחרת ישראל בתור יועץ. אם היו פונים אליי? הייתי בא בכיף. אני לא צריך לומר לך כמה אנשים היו תחתיי, מאמנים עם עבר גדול, ועזרתי להם".

"הייתי עובד בצוות עם יוסי בניון, לא הצעתי לו את עצמי. אני לא מהאנשים שפונים, הם יודעים את מספר הטלפון שלי", סיפר טביב. "הערך המוסף שלי כיועץ? לא הייתי עושה חשבון לאף אחד. לא מתעסק בקומבינות. הייתי עובד בצורה מאוד אמיתית, כנה. בלי שום אינטרסים. יש קומבינות בכדורגל הישראלי, המון. מאמנים שפונים או בעלי קבוצות שפונים למאמנים או לאחראים כדי לצרף את השחקנים שלהם לנבחרת, אני עשרים ומשהו שנה בכדורגל ותאמין לי שכולם עושים את זה. זה מגיע גם לנבחרות. הייתי יכול למנוע את זה".

"בכדורגל שלנו הכל אינטרסים. פוליטיקה, אינטרסים, סוכנים, מאמנים. הייתי יכול להתעסק בזה. יחד עם הצד המקצועי הייתי יכול לעזור. לא מתעסק במה טוב יותר, יש מצב נתון. השילוב של חזן ובניון טוב, זה יכול להיות צוות מצוין. שני שחקנים גדולים בעבר, שיחקו ברמות הגבוהות ועם עבר עשיר באירופה. זה היה יכול לעזור, זה באזז די גדול לדעתי".

לסיום, נשאל טביב שאלה קשה והתחמק: "אני לא בתמונה בכדורגל הישראלי. אם אני צריך לבחור בין הפועל ובית"ר? מורכב מאוד, הרבה דברים מסביב. מבחינה עסקית יש לבית"ר ירושלים בעיות, רוב אוהדיה מהמרכז ואולי 20% בירושלים. מבחינה עסקית, מבחינת הקהל, לא ראית אצטדיון מלא מול הקטנות".