הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי ת"א: "קשה להתעלם מהאפליה נגדנו"

הצהובים בתגובה לסגירת שער 11: "עונש חסר כל פרופורציות, מנותק מהמציאות. בית הדין, ולא בפעם הראשונה, לא נותן רוח גבית למועדון שמשקיע סכומי עתק במאבק באוהדיו המתפרעים"

תומר לוי
תומר לוי  01.05.22 - 18:50

מכבי תל אביב קיבלה עונש כבד במיוחד היום (ראשון) כאשר בית הדין של ההתאחדות העניש אותה בעונש רדיוס למשחק אחד ובסגירת שערים 10-11 לחמישה משחקי ליגה, שניים העונה ו-3 בעונה הבאה. כעת הצהובים לא נשארים חייבים והשיבו בצורה חריגה לעונש.

בתגובת מכבי ת"א נמסר: "עונש חסר כל פרופורציות ומנותק מהמציאות. נדמה שהתשתית נבנתה בחודשים האחרונים בהעמדות לדין, ערעורים, דיונים נוספים ותקדימים על חשבון מכבי תל אביב בלבד. קשה להתעלם מהאפלייה שאופפת רדיפה זו. הענישה הקיצונית גולשת לעונה הבאה תוך התעלמות מציבור בלתי ידוע ותוך פגיעה קשה בספורטיביות".

"מאכזב לגלות, ולא בפעם הראשונה, שבית הדין בוחר לא להעניק רוח גבית למועדון שפועל באינטנסיביות, ללא מורא ומשוא פנים, והוצאותיו חסרות תקדים נגד אוהדיו המתפרעים. מועדון הכדורגל מכבי ת"א יערער על ההחלטה. הוא מגנה התנהגות אוהדיו ויפעל בכל האמצעים כדי למגר תופעות פסולות".

מכבי לא יכולה לערער על עונש הרדיוס, שהיה עונש על תנאי, בעוד היא יכולה לערער על סגירת היציעים שחלה על משחקי הליגה בעונה הבאה, בנוסף למשחקים מול מכבי נתניה (בשבת הקרובה) והפועל באר שבע.

ההתאחדות הפעילה על הקבוצה עונש רדיוס, שעמד על תנאי, אותו ירצו מול מכבי נתניה. בנוסף לסגירת יציעים 10-11 לחמישה משחקי ליגה (העונה הנוכחית ותחילת הבאה) בנוסף לקנס של 10,000 ש"ח המתווספים ל-25,000 שספגו בשל אירועי הדרבי בפברואר (35,000 סה"כ).

מכבי תל אביב לא כפרה בהאשמות ופירטה את המאמצים שהיא עושה למניעת מעשים חמורים אלו בפסק הדין. מכבי הורשעה בקריאות גזעניות לאחר שחלק מאוהדיה קראו "טועמה מחבל", קריאה שנענתה בקריאות בוז. מדובר בהרשעה ה-16 בעבירות של התנהגות אוהדים, וכאמור בעונשים על תנאי שהופעלו. "חומרת הדברים מצדיקה ענישה משמעותית בנוסף להפעלת עונשי התנאי", נכתב בפסק הדין שניתן בהעדר הצדדים.

תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, אמר במהלך הישיבה כי מדובר במקרה חמור יותר מהדרבי וכי יש להפעיל את כל התנאים. יעל מרגלית, עורכת הדין של מכבי תל אביב, הדגישה כי תרים את הרף במלחמה כנגד האוהדים הסוררים.

מכבי ת"א עמדה לדין על עבירות של התנהגות בלתי הולמת של קהל אוהדים, התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות. לפי כתב האישום, מדובר בזריקת מצתים משערים 10-11, קריאות "מחבל" במהלך הטקס לדרור קשטן, קריאות "מחבל" נגד סלים טועמה ושירת שיר האונס.