הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל חיפה חוששת: דראפיץ' ממתין לב"ש?

גם בלבול עוד על הפרק, אך דרישותיו גבוהות. ממן שב לאימונים

הדר יעקבי
הדר יעקבי  03.05.22 - 12:35

החיפוש אחר מאמן בהפועל חיפה ממשיך. כזכור, סלובודאן דראפיץ' ביקש להביא עימו עוזר מאמן ומאמן כושר, אך במסגרת המשא ומתן הסכים להתפשר על מאמן כושר בלבד ולוותר על הבאת עוזר מאמן משלו. למרות הדיווחים על רצונו של יואב כץ להשאיר את הצוות המקצועי הקיים במועדון מזה שנים רבות, שכולל בין היתר את מאיר בן מרגי ודני ביבס, מקורבים משתפים כי הוא חש את השחיקה על הצוות המקצועי שעובד איתו שנים וחושש כי הם כבר עייפים מכדי להמשיך.

בהפועל חיפה משתפים כי הם חוששים מכך שהם לא יותר מכלי להפעלת לחץ על הפועל באר שבע. הדרומיים כזכור כבר הוזכרו כמועמדים לקלוט את דראפיץ' ואמש אף פנה אל הפועל חיפה גורם ואמר שעליהם להזדרז משום שהמאמן חזק בתמונה מבחינת בירת הנגב.

בעקבות זאת, ברור להם שבהנתן שתי האופציות, הוא יעדיף ללכת לקבוצתה של אלונה ברקת. בכל אופן, את המשא ומתן מול דראפיץ' מנהל כץ אך ורק באמצעות סוכנו של המאמן, שמעון אבוחצירה. כמו כן חוששים במועדון כי יואב כץ יתעכב מלקבל החלטה בעודו בארץ, מה שעשוי להתיש את המועמדים הקיימים ולהוביל לכך שייסגר בסופו של דבר מאמן אחר, מוכח פחות משני המועמדים כרגע.

גם האופציה של מרקו בלבול, שישוב מחר ארצה אחרי שהיה בגרמניה, עודנה על הפרק, וכרגע הוא המועמד הרלוונטי היחיד איתו יואב אף נפגש פנים מול פנים. על פי גורמים במועדון, לבלבול יש דרישות גבוהות מאוד שכוללות בין היתר גם שני מאמני כושר ופיזיולוג ספורט. בעוד בהפועל חיפה מאמינים שבמידה שיהיה צורך הם יצליחו לגרום לו להתפשר, מקורבים לבלבול מספרים שהוא לא יתפשר, מה שגורם להפחתת הסיכויים.

בתוך כך, שחקני הקבוצה התאמנו הבוקר לקראת המשחק הבא נגד אשדוד. מי שהצטרף לאימון היה חנן ממן ששב לראשונה להתאמן מאז הפציעה הקשה אותה ספג לפני כחודש במשחק הקבוצה נגד הפועל חדרה. "אני שמח לחזור לאימונים. זהו צעד קטן וראשון בהכנות שלי לעונה הבאה", אמר ממן, שישוב כעת לאימונים בצורה הדרגתית.

ובנושא אחר, אתמול חנכה הפועל חיפה את "מסדרון התהילה" באיצטדיון בסמי עופר באירוע מרגש ומכובד. מי שלא הוזמן לאירוע היה שמיל שמולביץ', דמות מוכרת בקרב אוהדי הקבוצה שהתנדב בהפועל חיפה כ-4 שנים בהם שימש כמנהל קבוצת הנוער וכצלם במחלקת המדיה. היום פרסם שמיל פוסט כואב בעמוד האוהדים הפופולארי אותו הוא מנהל, 'הפנל האדום', בו טען כי במסדרון התהילה נתלו תמונות אותו צילם ללא קרדיט ומבלי שהוזמן כלל לאירוע.

"זאת כחלק מהתנהלות נקמנית בגישת 'הלנו אתה אם לצרינו' הקיימת לדאבוני אצלנו בהנהלת המועדון" כתב שמיל בפוסט והוסיף: "הרגשתי כעת שנקרע החיבור האחרון שלי למועדון". שמיל אינו המתנדב היחידי במועדון שמתלונן על יחס לוקה בחסר. גם שאול לוי, ששימש כמאמן מנטאלי של קבוצות הנוער בהתנדבות מלאה במשך לא פחות מ-15 שנים התחבר לדברים שנכתבו והגיב באופן נוקב: "אני מרגיש בדיוק כמוך. לאחר כל כך הרבה שנים של עשיה התנדבותית, כך הם מתנהגים כדי שחלילה הקרדיט לא יתחלק עם אנשים אחרים פרט להנהלה הנוכחית".

מהפועל חיפה נמסר: "אנו מאחלים לשמיל החלמה מהירה ומודים לו על תרומתו למועדון ולקבוצת הנוער. אנשי המועדון עמדו ועומדים בקשר עם שמיל לאורך תקופת פציעתו. לטענה על נקמנות כיבכול מצד המועדון אין רגלים ועומדים מאחוריה גורמים שיש להם עניין להשחיר את הנהלת המועדון".

בתוך כך, רובי רגב, מנכ"ל הפועל חיפה הזמני, ספג הרחקה מארבעה משחקים בעקבות מאורעות הדרבי החיפאי בחצי גמר גביע המדינה - זאת לצד קנס כספי בגובה 2,000 ש"ח.