הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שי ברדה: "נוף הגליל תצליח איתי או בלעדיי"

המאמן אחרי הירידה ללאומית: "לא הצלחתי במשימה. מאושר בשביל דראפיץ'"

הדר יעקבי
הדר יעקבי  08.05.22 - 22:14

הפועל נוף הגליל העפילה לליגת העל בקול תרומה רמה וחלמה לתקוע יתד, אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. 2:0 לקריית שמונה הוריד אותה באופן סופי ורשמי לליגה הלאומית, מחזור אחד לסיום העונה, ועכשיו תיאלץ לחשב מסלול מחדש.

 • בפעם השנייה בשלוש שנים: מכבי פ"ת ירדה לליגת הלאומית
 • אמרה שלום: נוף הגליל נשרה לליגה הלאומית
 • צפו: האם מכבי פ"ת קופחה בפסילת השער?
 • מאריק ינקו ועד לאמק בנדה: מכבי פתח תקווה - היום שאחרי הירידה
 • אבי לוזון רתח: "דברו עם השופט, לא איתי"
 • "עשו ממני צחוק, לא מפריע לי": אריה חגג
 • היום שאחרי: איך תיראה נוף הגליל בלאומית?
 • שי ברדה, שהגיע באמצע העונה, לקח קשה את הירידה. "בתחילת ינואר לקחתי על עצמי משימה, קיוויתי שדברים ייראו יותר טוב. בספורט צריך לדעת להגיד קיבלתי משימה ולא הצלחתי לעשות אותה, לא הצלחתי להשאיר את נוף הגליל ליגה", הכריז המאמן. "מדובר במועדון מדהים שהוא כמו משפחה, אבל צריך לומר את האמת: זה מועדון שהייתי בטוח שנוכל לקחת למקומות אחרים".

  "התקציב היה די דל, אבל זה לא תירוץ, אני עומד בראש המערכת. אמנם זה רק בינואר, לא היה לי יותר מדי אפשרויות לשינוי, אבל אני בטוח שזה מועדון חזק. לקחתי על עצמי משימה ולא הצלחתי", הוסיף ברדה. "זה כדורגל, ובכדורגל אתה צריך לדעת לחוות גם רגעים כאלה. צריך להיות חזקים. עברתי 10 שנים מדהימות ויש גם שנים כאלה. הייתי מצטער אם לא הייתי לוקח על עצמי את המשימה הזאת".

  בנוסף, דיבר ברדה על עתידו: "הגעתי בינואר לנוף הגליל ומתנהל משא ומתן בנוגע לעונה נוספת. אני מאוד אוהב את המקום, אבל צריכים להיות כל מיני דברים כדי שאשאר. אני מקווה שהקריירה שלי תגיע רחוק, ואני בטוח שאיתי או בלעדיי נוף הגליל תצליח. זה מועדון מחבק, מועדון שהלוואי ועוד הרבה היו מתנהלים כמוהו".

  באופן אירוני, דווקא מי שמדריך את הקבוצה שהורידה את נוף הגליל ליגה הוא הקולגה סלובודן דראפיץ'. "חוויתי עם דראפיץ' המון רגעים, אני מאחל לו המון הצלחה. הוא הלך לדרכו, אני הלכתי לדרכי ואני מקווה שזה יצליח אחרי 10 שנים", אמר ברדה. "צריך להסתכל על הדברים כמו שהם ואני חייב לומר שהייתי עסוק בעשייה, עשיתי טעויות אחרות בדרך, אבל בסופו של דבר האיכות מכריעה - ולא היה לנו אותה".

  "הסיפור של סלובודן הערב זאת רק פיקנטריה, אני מאושר בשבילו שהוא הצליח. אני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם, זה מאמן מקסים ואיש אדיר. צלע שנייה שלי במשך הרבה שנים, אני מאחל לו רק הצלחה".

  "בספורט לפעמים מסתכלים על דרך מסוימת אבל בסופו של דבר לא הצלחנו במשימה - נוף הגליל תשרוד ותחזור. היא לא הייתה בליגה הזאת וצריכה תקציבים בשביל להביא קהל ועניין סביב הקבוצה", חתם ברדה.