הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי תל אביב תובעת שני אוהדים ב-253 אלף ש"ח

תביעה אזרחית הוגשה על זריקת החפצים מול פ.ס.וו: "פעלו ללא מעצורים ובאופן אלים"

תומר לוי
תומר לוי  10.05.22 - 11:03

למצולמים בתמונה שבראש הידיעה אין קשר לכתבה (צילום: אלן שיבר)

המשחק של מכבי תל אביב מול פ.ס.וו בבלומפילד היה זה שסיים את דרכה באירופה, אבל היה עלול להיות כזה שהיה מוביל לעונש קשה. זריקת החפצים של הקהל הצהוב הובילה לעצירת המשחק פעמיים וכעת במועדון מטפלים זאת במלוא החומרה עם תביעת ענק נגד שניים מזורקי החפצים.

מכבי ת"א הודיעה שהגישה תביעה אזרחית בסך של 253 אלף נגד שני אוהדים שנתפסו - אותו הקנס שהשיתה אופ"א על המועדון. "בתקופה הקרובה, יגיש המועדון תביעות כספיות נוספות כנגד אוהדים שנתפסו ואותרו לאחר שביצעו עבירות דומות", נמסר בנוסף מהמועדון.

"במעשיהם החמורים והפסולים, הפרו הנתבעים את התחייבותם המפורשת, בין היתר גם כלפי מכבי ת"א כ'אוהדי הקבוצה'", נכתב בהודעה של מכבי ת"א. "בכלל זה, הנתבעים הפרו את האיסור שנטלו על עצמם להשליך חפצים מכל מין וסוג: את האיסור לנהוג באלימות ואת התחייבותם לכבד ולקיים את כללי ההתנהגות החלים במגרש הכדורגל ואת כללי ההתנהגות באצטדיון ובמתקן הספורט בו התקיים המשחק. הנתבעים השליכו חפצים אסורים אל כר הדשא במטרה לפגוע בשחקני איינדהובן ולפיכך הם באים בגדר "חפץ אסור" שהשימוש בו אסור ומהווה עבירה לפי החוק לאיסור אלימות בספורט".

"הנתבעים פעלו ללא מעצורים באופן אלים ומסוכן מאוד ללא נקיטת זהירות ואף בחוסר זהירות תוך התעלמות בוטה מהחובות המוטלות עליהם מכוח החוק לאיסור אלימות בספורט ומכוח הודעות ואזהרות מכבי ת"א לשמירה על התנהגות ראויה. הנתבעים פעלו גם בניגוד מוחלט להוראות כוחות הסדרנות והשיטור שנכחו באיצטדיון, הוראות וכללים שהיו ידועים להם משכבר, ובניגוד מוחלט להתנהגות של כל אדם סביר ובפרט של כל אוהד כדורגל סביר ורגיל".

"מעשי הנתבעים גרמו למכבי ת"א לנזק רב (שחלקו גם טרם ניתן לאמוד). מכבי ת"א הועמדה לדין בגין מעשיהם החמורים של הנתבעים וספגה קנס כספי. בנוסף, עם החלטה זו של אופ"א יהיה כדי להשפיע על הרקורד המשמעתי של מכבי ת"א, שעלול להשליך על עונשים חמורים יותר שתקבל בעתיד. מלבד הפגיעה התדמיתית ואף בעקבותיה, ככלל, ישנה החמרה עקבית בעונשים שמוטלים על מכבי ת"א בבתי הדין המשמעתיים, הן של ההתאחדות לכדורגל והן של אופ"א, לאחר מעשים כגון אלו".

"מעשיהם החמורים של הנתבעים והתנהלותם, גרמו וגורמים לחשש בקרב שאר אוהדי מכבי ת"א האמיתיים מלהמשיך ולהגיע לצפות במשחקים במגרשי הכדורגל, ואף פוגעים בתחושת הביטחון של שחקני ומאמני מכבי ת"א, דבר המשפיע על ביצועיהם במהלך אותם משחקים. זאת ועוד, התנהגות זו פוגעת גם בתדמית מכבי ת"א, בתדמית אוהדיה ובמוניטין הרב והטוב שצברה לאורך שנים בישראל וברחבי העולם".