הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גידי קאניוק חתם לשנתיים בהפועל חיפה

כפי שפורסם: הקשר יחזור לאדומים מהכרמל: "מודה לכץ וקלינגר על האמון". מו"מ על הארכת חוזהו של נועם כהן

הדר יעקבי
הדר יעקבי  19.05.22 - 20:25

התחילה לעבוד. הפועל חיפה הודיעה הערב רשמית (חמישי) על שובו של גידי קאניוק לשורות הקבוצה. הקשר (29) שיחק במועדון לפני שלוש עונות וחתם אצל האדומים לשנתיים באמצעות גלעד קצב ושלומי בן עזרא. על מועמדותו לאדומים פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט. במקביל, האדומים החלו במשא ומתן על הארכת חוזהו של המגן נועם כהן.

"אני שמח לחזור להפועל חיפה, אמר גידי קאניוק אחרי החתימה: "זה מקום שבו יש לי זכרונות טובים מאוד מבחינת ההישגים, החברים לקבוצה והקהל. תודה רבה ליואב כץ וניר קלינגר על הבעת האמון בי. אני מקווה שנעשה עונה גדולה בעזרת השם".

קאניוק חוזר להפועל חיפה, בה שיחק בעונת 2019/20 כשרשם 4 שערים ב-28 הופעות במדים האדומים. אחרי שעזב את הכרמל, קאניוק שיחק בשלוש קבוצות שונות בתאילנד. בליגה התאילנדית, הקשר בן 29 השלים 50 הופעות בהן כבש 9 שערים.

קאניוק, שגדל במכבי פתח תקווה, הפך לאחד השחקנים המרכזיים בשורות המלאבסים באמצע העשור הקודם. יכולתו הגבוהה זיכתה אותו בחוזה בשורות פחטקור טשקנט האוזבקית, וחצי עונה לאחר מכן שב לישראל בהשאלה והצטרף למכבי תל אביב. הקדנציה במכבי תל אביב לא הוגדרה כהצלחה, כשבמדיה כבש שער בודד במחזור הסיום של עונת 2017/18. בקיץ שלאחר מכן חזר למכבי פתח תקווה, גם כן בהשאלה, אז כבש חמישה שערים ובישל שמונה נוספים, אך ירד יחד עם מועדון נעוריו לליגה הלאומית.

קאניוק לא שיחק יחד עם מכבי פתח תקווה בליגה הלאומית, כשבעונת 2019/20 הצטרף להפועל חיפה, אליה יחזור החל מהעונה הקרובה. בין שתי הקדנציות בכרמל, שיחק בשורות בורירם יונייטד, לנקהון רצ'סימה וצ'ון בורי התאילנדיות. כעת, הוא חוזר לישראל.

במקביל, בקבוצה מחפשים נמרצות אחרי חיזוק לעמדת המגן השמאלי. מי שעלה כאפשרות הוא מוחמד הינדי, ששיחק תחת ניר קלינגר במכבי פתח תקווה, אך כרגע נראה שהאופציה הזו לא תתאפשר, מאחר והינדי מחזיק בחוזה לשנתיים במלאבס. גם אורן ביטון מבית"ר ירושלים הוצע לקבוצה, כשגם בינואר התנהלו מגעים איתו. קלינגר לא שלל את האופציה הזאת.