הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוק איסור אלימות בספורט עבר בקריאה 2 ו-3

המשטרה תוכל לתת קנסות מנהליים רק לאחר אישור ועדת החוקה,"צעד ענק במאבק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.22 - 13:07
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

חוק איסור אלימות בספורט עבר לפני זמן קצר במליאת הכנסת וייכנס לספר החוקים בישראל. החוק עבר בהובלת משרד התרבות והספורט ועבודה משותפת עם המשרד לביטחון פנים ומשרד המשפטים.

לפי הצעת החוק הממשלתית המשטרה תוכל לראשונה לתת קנסות מנהליים לאוהדים מתפרעים במגרשים, וכן להרחיק אותם לתקופה של 180 ימים אפילו, בנסיבות של התנהגות אלימה. עם זאת, כדי לקבוע את גובה הקנסות צריך את אישור ועדת החוקה, שתוכל להתכנס לאחר פיזור הכנסת.

ממשרד הספורט נמסר: "מדובר בצעד ענק במאבק בתופעת האלימות במגרשים ובמחויבות לאפשר לאוהדים ולשחקנים להגיע אל המגרש בתחושת ביטחון. מטרתו של החוק לבצע אכיפה וענישה ממוקדת כנגד אוהדים מתפרעים ואלימים בזמן אמת. החוק ימקד את רשויות בחוק בעונשים נקודתיים כלפי מתפרעים במקום בעונשים קולקטיביים, ויצמצם את התהליכים הארוכים בבתי המשפט".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "התחייבנו לקדם צעדים משמעותיים במאבק באלימות בספורט והיום אנו עושים צעד חשוב בעמידה במחויבות זו. לא עוד הצהרות כלליות, אלא מעשים וכלים פרקטיים בדרך להחזרת הביטחון של אוהדי הספורט בישראל. כאוהד ומעריץ מושבע של ספורט, אין שמח ממני על העברת החוק שאני מאמין כי יצמצם משמעותית את האלימות במגרשים ובאצטדיונים ויאפשר לאוהדים להגיע בבטחה עם בני משפחתם".

"במהלך החודשים האחרונים בהם אנו מקדמים את החוק, אוהדים רבים פנו אלינו והסבירו עד כמה חשוב להיאבק באלימות של האוהדים המתפרעים. החוק הזה הוא למענם של מאות אלפי האוהדים המסורים וההוגנים. נמשיך לעבוד מול המשטרה כך שהשוטרים ינהגו גם הם בצורה מדויקת וראויה, ונמשיך בשורת צעדים כדי לצמצם את תופעות האלימות בספורט. אני מבקש להודות לשר המשפטים גדעון סער ולשר לביטחון פנים עמר בר לב על ההירתמות להעברתו וקידומו של החוק. תודה לאנשי משרד הספורט ולכל השותפים".