$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודסווי דוניו: "במכבי חיפה הרגשתי מיוחד כמו שלא הרגשתי מעולם"

מכבי ת"א ("מי הם שמכבי חיפה תפחד מהם?"), האוהדים הירוקים ("הכי טובים ששיחקתי עבורם"), בכר ("קשה לקרוא אותו וזה הקסם. מאמן שמתאים לאירופה"), שרי ("אנשים לא יודעים מה הוא עושה בחדר ההלבשה"), הסיבה שעזב והשיר הלא ברור על סבתא שלו. אקס הירוקים, גודסווי דוניו, בראיון

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  28.10.22 - 17:17

גודסווי דוניו אולי לא ייזכר כחלוץ הכי גדול ששיחק במכבי חיפה, אבל אין ספק בכך שיש לו חלק גדול במהפך שביצעה הקבוצה בליגה הישראלית. במשך שנתיים לבש הגנאי בן ה-28 את המדים הירוקים, זכה בשתי אליפיות מרשימות והבקיע שערים מכריעים, כולל מול מכבי ת"א. בקיץ האחרון, לאחר שסיים את חוזהו, עזב לנפטצ'י באקו האזרית בתקווה לעשות עבורה מה שעשה בשביל מכבי חיפה. בראיון ל"ערוץ הספורט" דוניו מספר על החיבור לקהל הירוק, השער המיוחד מול ק"ש והסיבה שבגללה החליט לעזוב. 

איזה מהמשחקים של מכבי חיפה בליגת האלופות הכי הרשים אותך?
"המשחקים נגד אולימפיאקוס והכוכב האדום במוקדמות אלה המשחקים שהכי אהבתי. אלה המשחקים שהעלו את מכבי חיפה לשלב הבתים של ליגת האלופות. אלה קבוצות טובות מאוד. התרשמתי יותר מהמשחק נגד פ.ס.ז' מאשר המשחק נגד יובנטוס".

מה ההבדל בין מכבי חיפה של העונה שעברה לנוכחית?
"אני לא רואה הבדל בין מכבי חיפה של העונה שעברה לעונה. רק אני רודריגס ופלאניץ' עזבנו. רוב השחקנים נשארו".

מי השחקן במכבי חיפה שהכי השתדרג ברמה שלו העונה?
"אני לא יכול להגיד 'וואו' על אף שחקן, כי אני מכיר את היכולות שלהם. רק אגיד שהייתי שמח שאבו פאני, עלי מוחמד, נטע לביא ודולב חזיזה הראו מה הם יודעים. ממש התרשמתי, במיוחד נגד פ.ס.ז'. ללביא ומוחמד היה משחק מצוין. אתה צריך להיות במקום שאתה נהנה, זה הכי חשוב. אני יודע שיש שחקנים שמחפשים אתגרים ואחרים משחקים איפה שהם מרגישים טוב. חזיזה אולי ירצה לעזוב כדי לאתגר את עצמו, אבל אולי המועדון יצליח להשאיר אותו. אבל הכי חשוב זה להיות איפה שאתה יכול לשחק ולהיות מאושר".

למה בעצם עזבת את מכבי חיפה?
"חתמתי רק לשנתיים במכבי חיפה והחוזה שלי הסתיים ואחר כך רציתי לנסות משהו חדש, לשחק במדינה אחרת. אם זו לא מכבי חיפה, היה לי קשה לשחק בקבוצה אחרת בישראל. אולי אחרי שנה-שנתיים בחו"ל אחזור לקבוצה אחרת בישראל, אבל לא במעבר ישיר. אני שמח עבורם על העלייה לליגת האלופות. בעונה הראשונה ניסינו להעפיל ולא הצלחנו. לראות אותם עכשיו... זה משמח אותי. האליפות היתה הדבר הכי חשוב עבור המועדון ועשינו את זה ואני גאה בזה. אני לא מרגיש רע או משהו כזה".

מה דעתך על פיירו, החלוץ שמכבי חיפה צירפה?
"הוא מספר 9 טיפוסי. הוא חלוץ טוב. הוא יכול להחזיק את הכדור, הוא טוב ברחבה ויש לו תנועה טובה. אני מכבד את ההחלטה של המועדון והם יודעים מה הם ראו באו. לא מחתימים סתם שחקנים. ראיתי בו מספיק איכויות כמספר 9".

כמה ברק בכר השפיע עליך כשחקן?
"שיחקתי אצל ברק שנתיים, וזה קשה מאוד לקרוא אותו. הוא לא מדבר יותר מדי. הוא לא רוצה להגיד לך מה לעשות, הוא רוצה לראות אם אתה לומד. הוא תמיד מעניק הזדמנות להרשים ולהראות מה שיש לך. לפעמים הוא מתבדח, אבל זה רק לכמה דקות ואז הוא רציני שוב. הוא מאמן מאוד חכם. הוא יודע לדבר עם שחקנים. כשיש לך ספק, אתה יכול לדבר איתו. הוא תמיד שמח לדבר עם השחקנים. הוא יודע מה לעשות אם אנחנו מובילים או בפיגור. ראינו שהוא יכול לאמן ברמות הגבוהות ביותר. אם הוא יכול להוביל קבוצה לנצח את יובנטוס, הוא יכול לאמן ברמה הגבוהה באירופה".

כבשת שער אחד בלתי נשכח שיכול היה להפוך לשער אליפות מול ק"ש, תחזור איתנו לתחושות אחרי אותו גול?
"אחרי שכבשתי, לא ידעתי מה לעשות. לא ידעתי איך לחגוג. הייתי כ"כ שמח ובאותו זמן, חשבתי 'וואו, אני באמת הולך לזכות באליפות עבור חיפה עם השער הזה?'. הרבה דברים עברו בראש שלי. לא הייתי יכול לחכות לשריקת הסיום כדי לחגוג. לצערנו, ק"ש כבשה. משמחה זה הפך לעצב. שכבתי על הדשא והתחלתי לבכות. חיכיתי לרגע הזה בשביל כולם. שירגישו שוב שמחים. זה היה יכול להיות הרגע הכי טוב בקריירה שלי. בסופו של דבר זכינו באליפות וזה הכי חשוב".

במשחקים מול מכבי ת"א תמיד ידעת להתעלות
"כשהגעתי לישראל, אנשים אמרו שמכבי חיפה לא יכולה לנצח את מכבי ת"א. אני שונא לשמוע דברים כאלה. זה כדורגל, אנחנו צריכים שיהיה לנו בטחון. השחקנים של מכבי ת"א אנושיים, בדיוק כמונו. זה כדורגל, הכל יכול להשתנות. זה ישתנה אם כולם יעשו את העבודה שלהם על המגרש. כששמעתי שמכבי חיפה לא יכולה לנצח את מכבי ת"א, שאלתי 'מה כ"כ מיוחד במכבי ת"א? מי הם?'. אף פעם לא פחדתי מהם. לשחק נגד מכבי ת"א, זה כאילו לשחק את המשחק האחרון לפני האליפות. אנחנו יודעים שזו היריבה היחידה שלנו בליגה. כשאתה מנצח נגדם, יש לך סיכוי לזכות באליפות".

היה לך חיבור מיוחד עם אוהדי מכבי חיפה
"אלו האוהדים הכי טובים ששיחקתי עבורם במשך כל הקריירה שלי. אפילו במשחקי חוץ, אנחנו מרגישים בבית. הם מדהימים. הם תמיד יהיו בלב שלי. אני יודע שהדברים לא הלכו כמו שהם ציפו מהתחלה, אבל לאחר מכן הרגשתי כמה הם מדהימים. אני אוהב אותם. הם גורמים לי להרגיש מיוחד, כמו שלא הרגשתי בחיים שלי. לא בכל מקום אני מקבל הודעות כמו שאני מקבל מהם. לכן הם מיוחדים. ביום ההולדת שלי אני מקבל מאה הודעות ברשת החברתית. הם חיברו שיר על סבתא שלי ועד היום אני לא מבין את הבדיחה. אחרי המשחק מול ק"ש, הם שרו את השיר הזה ושלחו לי את זה. ניסו לתרגם לי, אבל לא יכלו להסביר לי את זה בצורה טובה שאבין. הדבר היחיד שאני מבין זו את המילה 'סבתא'".

השחקן הכי קרוב אליך היה צ'ארון שרי, עד כמה הוא משפיע על הקבוצה?
"הוא כמו אח גדול עבורי. הוא מנסה לעזור לי כי יש לו יותר ניסיון. הוא אחד האנשים הכי טובים שאפשר לדבר איתם. ממש נחמד לדבר איתו. כל השחקנים מכבדים אותו עבור מי שהוא, לא רק כשחקן. אנשים לא יודעים כמה הוא משמעותי בחדר ההלבשה".

מה דעתך על העזיבה של בוגדן פלאניץ'?
"לא דיברתי איתו על זה. כל שחקן שונה. אולי הוא רצה לנסות משהו חדש. הוא משוגע (צוחק). אי אפשר להגיד שזו החלטה טובה או רעה. אלה החיים. דברים קורים כדי שתלמד מהם. צריך להעריך את זה. אני לא יכול להגיד שהוא קיבל החלטה רעה".

עומר אצילי עבר תקופה לא פשוטה לפני שהצטרף למכבי חיפה, זה חלחל לחדר ההלבשה באיזשהו שלב?
"אפילו לא שאלתי אותו על הסיטואציה. זה לא העסק שלי לשאול או לדבר על זה, כי אלה עניינים אישיים. כשחקן, כולם יודעים כמה הוא טוב. הוא השחקן הכי טוב בישראל כרגע. מעולם לא דיברנו על זה בחדר ההלבשה".

מי תזכה באליפות?
"כמובן שמכבי חיפה. הם כבר ניצחו 0:2 את מכבי ת"א".