$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השלישית בדרך: מכבי חיפה הקבוצה הטובה בישראל

מול נתניה ראינו כמה בכר מאמן גדול. אם יעבור בשלום את ב"ש ומכבי ת"א, הדרך לזכייה 3 ברצף סלולה. וגם: המשטרה חייבת להירגע, הסיבה לרצון של איביץ' לעזוב ומילה לכיאל. פרימו מסכם

משה פרימו
משה פרימו  27.12.22 - 10:25

מה עוד צריכה האלופה? אחרי משחק לא טוב במיוחד, במזג אוויר קשה מאוד במחצית הראשונה, בלי התעלות של אף שחקן ומול יריבה עיקשת כמו מכבי נתניה (שלא הורידה לרגע את הראש ב-100 דקות), 0:2 היה יותר ממספיק.

גם ביום כזה מכבי חיפה שומרת על פער 4 הנקודות מול שתי יריבותיה לאליפות, שבוע לפני עוד סוג של משחק עונה, הפעם בבית מול הפועל ב"ש. זה הרי ברור שאם הפער אתמול היה מצטמצם לנקודה אחת או שתיים, מכבי חיפה הייתה מגיעה למשחק מול ב"ש בשיא הלחץ. אין קבוצה שיכולה לשחק היטב כשהיא לחוצה ובמיוחד אמורים הדברים על מכבי חיפה.

המחצית הראשונה של האלופה הייתה לא טובה, בלשון המעטה, מעבר לכך ששחקנים ברמה של צ'ארון שרי, עומר אצילי ועלי מוחמד לא היו במיטבם, גם הרוח והגשם החזק פגעו בה ומולה התייצבה מכבי נתניה אחרי שספגה שישייה מבית"ר ירושלים. נתניה פתחה טוב יותר, לחצה גבוה ושיחקה עם שלישיית קישור בלתי מתפשרת כשעמרי גנדלמן, בוריס אינו ואיתן אזולאי (הטוב בשחקניה אמש) עלו בהרכב. הוא מצא את אמיר ברקוביץ', שהחמיץ שער בטוח באחד על אחד מול רועי משפתי המצוין. ההתלהבות של נתניה, הלחץ, האגרסיביות וחוסר הפחד מהאלופה גרמו למשפתי ושחקני ההגנה לבעוט כדורים למעלה לעבר פרנטזדי פיירו. בתוספת יכולת לא טובה של השחקנים הירוקים נתניה פתחה יותר טוב, אבל לא הצליחה להבקיע.

אי אפשר להיות טובים יותר ממכבי חיפה מבלי לתרגם זאת לשערים, כי מכבי חיפה שווה שערים בכל מקום גם אם היא ביום לא גדול. ניקח למשל לדוגמה את צ'ארון שרי, שבעט מחוץ לרחבה כדור שפוגע בדרך בבלם נתניה פלאמן גלאבוב, הטעה את השוער איתמר ניצן וחודר לרשת. מהצד השני פטריק טואמסי לקח את כדור, עשה דרך יפה, בעט חזק לשער והכדור בדרך פגע בשון גולדברג ומשם ליד הקורה ולקרן. זה כל ההבדל.

בכלל, זה היה משחק לא של 0:2, אלא של הרבה יותר לשני הצדדים, גם ביום חלש של עומר אצילי ופרנטזדי פיירו. נכון, פיירו פיזי מאד וקשה לבלמים לשמור עליו, אבל הוא לא מנצל זאת לשערים, ומי שעושה זאת יותר טוב הוא דין דוד גם כחלוץ וגם כקיצוני שמאלי. למרות משחק מאד מינורי של מכבי חיפה, עלו בו כמה נקודות חשובות.

רועי משפתי יכול להמשיך לעמוד בשער האלופה, הוא בטוח מאד בעצמו והיו לו עצירות יפות. אני לא רואה הבדל גדול בינו לבין ג'וש כהן, לו נאחל החלמה מהירה. הרבה יותר חשוב לדאוג לקשר אמצעי, כי עלי מוחמד ומוחמד אבו פאני לא יספיקו, אם וכאשר הקפטן נטע לביא יעזוב ליפן.

ההחלמה של דולב חזיזה היא המתנה הכי גדולה של ברק בכר. חזיזה מטובי השחקנים בארץ וכשהוא בריא מכבי חיפה תהנה ממנו, בטח בחלק ההתקפי, בזכות הדריבל, המסירה, הבעיטה, התחכום והחוצפה החיובית. כאמור אצילי ופיירו היו לא טובים, ולמרות הכעס של אצילי בחילוף ראינו עד כמה ברק בכר מאמן גדול, אחד שרואה דברים ומשנה אותם וזה רק לטובת הקבוצה. ברגע שהוא עבר לשחק עם 3 בלמים ועם דין דוד ורואקביצה בחוד, מכבי חיפה הייתה הכי מסוכנת מכל דקות המשחק שלה והייתה יכולה גם להגדיל את התוצאה.

נכון להיום, מכבי חיפה היא הטובה ביותר. יש לה עדיפות על מכבי ת"א והפועל ב"ש. היא במומנטום בלתי רגיל עם 8 ניצחונות רצופים. אם תעבור בשלום את המשחקים נגד הפועל ב"ש בסמי עופר ונגד מכבי ת"א בבלומפילד, היא תהיה בדרך הבטוחה לאליפות שלישית ברציפות.

מכבי נתניה, מנגד, אמנם קרובה יותר לקו האדום מלפלייאוף העליון אבל יכולה להיות אופטימית אחרי משחק כזה. המובילות יותר טובות ממנה, אבל ה-10 האחרות לא מספיק טובות. אם היא תצליח לשמר את הסגנון וההתלהבות מהמשחק נגד מכבי חיפה היא תוכל לעלות קדימה ולהתברג בפלייאוף העליון, וראינו שהיא טובה גם בלי עדן קארצב שגרם להפסד לבית"ר ירושלים.

קארצב לא נכנס טוב מאז שחזר מרוסיה, ואם מכבי חיפה חייבת שחקן קישור אז לא יכול להיות טוב יותר לכל הצדדים מלבד מעברו למכבי חיפה. הוא היה מטובי הקשרים בליגה בעונה שעברה ובית חדש יכול להחזיר אותו לאותה הרמה. לפני המשחק ברק בכר אמר ש"יש לנו משחק חוץ קשה מול קבוצה שניצחה אותנו 0:3 בעונה שעברה". היא הייתה מהטובות בארץ בזכות הגנה טובה, יכולת מצוינת, עדן קארצב ושני שחקנים מצוינים בדמות פטריק טוומאסי ופארפה גויאגון. כל הפרמטרים האלה נעדרו אתמול, ולכן זאת התוצאה.

ולסיום אי אפשר שלא להתייחס לעימותים הקשים בין המשטרה לאוהדי מכבי חיפה. לאורך כל המשחק קיבלתי סרטונים והודעות ווטסאפ על המתרחש. זה לא היה נראה כמו איצטדיון כדורגל, אלא אינתיפאדה. פיצוצים? כדורי גומי? רימוני הלם במשחק כדורגל? לא הייתי בכל האירועים האלה, אבל כששוטרים מגיעים באטרף למשחק כדורגל, זאת התוצאה.

גם אם היו אוהדים שלא שמרו על החוק, זאת לא הדרך ״לטפל״ בהם, זאת דרך טיפול במה שאנחנו רואים ביום יום בשכונות עוינות. אוהדי מכבי חיפה לא עוינים למדינה שלנו. וכשאני שומע מח״ש, אני עוד יותר כועס כי זה מזכיר לי מה עשו שוטרים לאוהדי הפועל ת״א בסמי עופר ומח״ש עד לרגע זה בדממה. דבר אחד ברור, אי יהיה אפשר לשחק כאן כדורגל עם התנהגות כזאת של המשטרה.

ולדימיר איביץ'
אם וכאשר ולדימיר איביץ' יעזוב את מכבי תל אביב, זאת אכן יכולה להיות מכה קשה עבורה. קבוצה שרצה לאליפות והחזירה את המאמן שזכה ב-2 אליפויות אמורה להפגע, אבל לא בהכרח. הצהובים יכולים לזכות באליפות בלי איביץ' ולא לזכות בה עם איביץ' על הקווים.

כמו שאני רואה את הדברים, איביץ' לא מרוצה העונה במכבי ת"א וההצעה מקרסונדאר הגיעה לו מהשמיים. הקיבעון בשיטה בעצם מרמז על כך שהוא לא קיבל את השחקנים שרצה. אולי הבטיחו לו ולא קיימו, אינני יודע. אני כן יודע שלאחר המשחק בב"ש הוא התבטא בדרך בה אף מאמן של מכבי ת"א לא התבטא: "זו אשמתי שלא הייתי ישיר בדברים מסוימים, ידעתי על חלק מהבעיות מראש, לפעמים אסור ללכת ימינה או שמאלה, צריך להילחם על דברים מסוימים ולהיות קשוח בהחלטות שלך".

כבר אז היה ברור שאיביץ' לא מרוצה ממה שקורה בסגל שלו ולכן היום אני לא מופתע כשהגיעה ההצעה מרוסיה. אם אכן זה יקרה, נראה איך מכבי ת"א תתמודד עם הטלטלה הזאת. לעבור לליגה הרוסית, ללא אפשרות לשחק במפעלים באירופה, זאת לא ההחלטה הכי מקצועית שיש. לא נראה לי שזה הפיתוי הכספי, ברגע שהוא לא שלל את האפשרות בסיום המשחק נגד הפועל חדרה, ברור שיש דברים בגו. לאיביץ' כנראה לא טוב העונה במכבי ת"א כמו בשתי עונות האליפות.

בירם כיאל
כמה עודף מוטיבציה, ככה הוא לקח שתי נקודות לסכנין. כיאל מטובי שחקני הקישור בארץ והמנהיג הבלתי מעורער של בני סכנין. הוא כל כך רצה לנצח את הפועל ת"א, אולי גם בשביל המאמן שלו קובי רפואה. בדרך כלל אני אומר שזאת חוסר אחריות. גם הפעם, אבל אני בשום אופן לא מכניס את כיאל לרשימה עם שחקנים חסרי אחריות. הוא מקצוען ברמות הכי גבוהות שיש.

הרצון לנצח והווינריות שהביא איתו מהאי הבריטי לא יקחו ממנו כלום גם כשטעה במשחק נגד הפועל ת"א. אם יש שחקן שארצה אותו יותר מכל זהו כיאל, גם אם פעם אחת עשה טעות והקבוצה הפסידה 2 נקודות.