$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל באר שבע שלטה, אבל מכבי חיפה צוחקת בפסגת הטבלה

חניכיו של אליניב ברדה ביטלו את האלופה בסמי עופר, אבל המאמן חייב חיזוק בהתקפה. בכר מנגד, מביט על כולם מלמעלה, אבל יהיה חייב תוספת לקישור. וגם: היכולת של פיירו, ההתנהגות של אבו פאני, השיפוט של ריינשרייבר, והליגה שממש לא גמורה. פרימו מסכם משחק עונה

משה פרימו
משה פרימו  02.01.23 - 11:00

כמה שהפועל ב"ש יצאה מתוסכלת אמש מסמי עופר, באחד ממשחקי העונה. בדרך כלל, כשמכבי חיפה מנצחת, היא טובה יותר  מהיריבה שלה. אתמול זה ממש לא היה כך, ולכן התסכול הגדול של המאמן המצוין אליניב ברדה ושחקניו. ב"ש, במשחק הכי טוב שלה העונה, ביטלה כמעט לחלוטין במשך 70 דקות את האלופה מכבי חיפה בביתה, ולמרות זאת הפסידה. זה גם מתסכל, משום שבכדורגל אין טבלה של מי משחק יותר טוב או מי קבוצה יותר טובה. יש רק תוצאות. בסופו של ערב, מכבי חיפה עכשיו צוחקת ממרומי הטבלה.

אליניב ברדה אמר זאת בפשטות בסיום. "אני שונא מחמאות". ברק בכר אמר מנגד, "הקבוצה הפחות טובה ניצחה. הפועל באר שבע עשתה לנו בית ספר במחצית הראשונה, מזלי לא נענשנו. אין מגיע בכדורגל וצריך לדעת לנצח משחקים שגם בהם אתה פחות טוב. סבלתי 90 דקות". כמה אמיתי המאמן של מכבי חיפה, כל מילה בסלע, ושכל המאמנים ילמדו ממנו איך לא מערבבים.

בשנים האחרונות המשחקים בין הקבוצות הובילו ללא מעט מהומות על המגרש. פעם אחת הן הגיעו גם לחדרי ההלבשה ב'טוטו טרנר'. גם הפעם היו לא מעט היתקלויות, והרבה גם באשמתו של השופט רועי ריינשרייבר (עוד נגיע אליו בהמשך). יש משהו מתוח באוויר במשחקים בין שתי הקבוצות שנדלק בשנייה. באחד הטורים של בעבר אפילו כתבתי, "באו להרביץ".

הפועל ב"ש הפעם הגיעה מאד נחושה כבר מהדקה הראשונה. היא לא חיפשה פרובוקציות ולא להרביץ, היא פשוט הסתערה על מכבי חיפה בביתה, בית שהוא מבצר לכל דבר, עם עידוד בלתי פוסק של 27 אלף אוהדים. האוהדים האלה ראו העונה רק הפסדים לפ.ס.ז' ובנפיקה בליגת האלופות, כל השאר ניצחונות. לברק בכר יש בעיה גדולה בקישור, כאשר היום יכולים לשחק במרכז המגרש רק עלי מוחמד ומוחמד אבו פאני. נטע לביא שבדרך החוצה מהמועדון לא נספר עכשיו להרכב הראשון ולכן, לא חשוב באיזה כושר נמצאים השניים, הם חייבים לשחק.

לעומת מכבי חיפה, בתפקיד הזה בהפועל ב"ש יש לא מעט שחקנים שיכולים לשחק בקישור. אתמול במשחק אדיר, רועי גורדנה ושי אליאס שלטו ללא תחרות באמצע ויחד עם עדן שמיר וכניסה לאמצע של דור מיכה, הם ביטלו לחלוטין את האמצע של מכבי חיפה, מה שהוביל לשליטה בולטת על המגרש ועם לא מעט מצבי הבקעה. גם אם אחבר את כל חלוצי הפועל ב"ש לחלוץ אחד, אין להם היום דין דוד וזה כל ההבדל. שוב תרגיל קרן מוצלח, שוב קורנו מרים מדויק ודין דוד בנגיעה קלה עושה 0:1 בניגוד גמור למהלך המשחק.

מנגד, דור מיכה בהחמצת ענק, אולי הכי גדולה שראיתי השנה, לא מסוגל לתת גול מקרוב, וגם פנדל שערורייתי של שאפי לא נכנס, וזה כל ההבדל. אליניב ברדה אמר את האמת בסיום המשחק, שיש בעיה עם שחקני הכרעה, אבל היום לדבר על לעשות שינויים בחלק ההתקפי, זה אולי מאוחר מדי, כי הפער עכשיו 7 נקודות וזה הרבה כשמדובר במכבי חיפה. דווקא אחרי 70 דקות מצוינות, ברדה החליף את כל החלק ההתקפי שלו, אבל כבר לא הייתה שום תבנית התקפה, והמשחק כולו הפך למבולגן.

קחו לדוגמא את יוג'ין אנסה. שחקן מהיר ומסוכן שעשה הרבה צרות במחצית הראשונה למכבי חיפה, אבל להבקיע גולים זאת אומנות, ואת זה אין לאנסה. זאת לא הפעם הראשונה שמכבי חיפה משחקת לא טוב ומנצחת. נכון, יש לה רק שני הפסדי חוץ מאד מפתיעים להפועל ירושלים ובני ריינה, את כל השאר היא ניצחה. אם קבוצה יריבה לא יודעת לנצל יום לא טוב של מכבי חיפה, זאת בעיה שלה. מכבי חיפה, עם ליגת האלופות ועם כל העייפות, נמצאת היום במצב של 6 נקודות יותר ממכבי ת"א ו- 7 נקודות יותר מהפועל ב"ש. אני לא חושב שגם בחיפה שיערו או אפילו דמיינו שזה יהיה המצב.

אני יכול להעיד על עצמי שחשבתי שבנקודת הזמן הזאת, לפני מועד ההעברות של ינואר, מכבי ת"א והפועל ב"ש יהיו במצב טוב יותר. במשחק אתמול, פרט לשוער רועי משפתי והחלוץ דין דוד, אני לא יכול לציין אף שחקן שהתעלה. עומר אצילי למשל, שבוע שני ברציפות שלא טוב ומוחלף על מנת לעבור ולשחק בקו 5 בהגנה עם שני חלוצים. גם שרי, גולדברג, עלי מוחמד, אבו פאני, ורז מאיר לא היו ביום טוב. אל משפתי ודין דוד אני יכול לצרף רק את הבלם סק והמגן השמאלי קורנו שהיו ביום לא רע, לא יותר מזה.

ומה יהיה עם פרנטזי פיירו? היתרון של דין דוד עליו מאד בולט בהתקפת מכבי חיפה. נכון, הוא פיזי מאוד וגורם ללא מעט צרות להגנות היריבות. גם אתמול הוא הגיע לאחד על אחד מול עמרי גלזר והחמיץ. אולי הוא עושה עבודה אבל אין לו מספרים, ומחלוץ זר שנרכש בהרבה מאד כסף מצופה להרבה יותר. ברור שגם מכבי חיפה וגם הפועל ב"ש חייבות לעשות שינויים בקרוב. מכבי חיפה צריכה שחקני מרכז מגרש והפועל ב"ש התקפה, התקפה ועוד התקפה. גם מכבי ת"א שיצאה פראיירית בק"ש תעשה שינויים. כשנותרו בדיוק 60 נקודות בקופה, שום דבר לא סגור וגם ברק בכר וגם אליניב ברדה דיברו על כך אתמול. אין ספק שלמכבי חיפה היום יש יתרון גדול על יריבותיה, אבל זה לא נגמר עד שזה נגמר.

שלוש נקודות נוספות שחשוב לי לציין בעקבות המשחק אמש.
השופט רועי ריינשרייבר - במחצית הראשונה שיפוט רע מאוד. כל מה שמצופה מהשופט עוד לפני בדיקת הוואר הוא לראות את המקרה ולפסוק נכון. במקרה הראשון, גם הואר לא עזר לו, אחרי אדום 100 אחוז של בלם מכבי חיפה עבדולאי סק, שפגע ללא כדור ובמתכוון בשי אליאס. אין כאן שיקול דעת, יש כאן אדום, נקודה. והמקרה השני, פנדל 100 אחוז שמבצע שון גולדברג על שאפי ומה פוסק ריינשרייבר? עבירה לזכות גולדברג. הכל מול העיניים, במקרה הזה הוואר התערב ו"הציל" את ריינשרייבר. סה"כ שיפוט חלש.

מוחמד אבו פאני - אחד משחקני הקישור הטובים בארץ, הפך לאחד המנהיגים של מכבי חיפה, שחקן שלא מוותר ועושה הכל למען הקבוצה שלו, אבל הוא חייב להתבגר ולשנות את התנהגותו. התנהגות שגם מונעת ממנו בשלב הזה להיות בנבחרת ישראל. אתמול לפני הפנדל לזכות הפועל ב"ש, הוא דרך על הנקודה הלבנה ורצה גם להוציא מריכוז את הבועט שאפי. זה נראה רע מאד וזה נראה הכי שכונתי שיש. תתבגר אבו פאני, ותלמד להתנהג, כי אצלכם במועדון כתוב בגדול, "האדם לפני השחקן".

רותם חטואל - ללא תחרות בכלל, שחקן ההתקפה הטוב ביותר של הפועל ב"ש. גם אתמול, בדיוק כמו בגמר הגביע נגד מכבי חיפה, הוא נכנס מצוין. מה שאני אוהב אצלו שהוא לא רואה אף אחד ממטר, חוצפן חיובי והכל על מנת לעזור לקבוצה שלו. לדעתי חטואל הוא "שחקן שחקן", אני בטוח שעם ההכוונה הנכון של אליניב ברדה ומאור מליקסון, הוא עוד יגיע רחוק. אין "חתול רחוב", כזה במובן הטוב כמובן, אני באופן אישי מאד אוהב שחקנים מהסוג הזה.

יש לנו ליגה נהדרת.