$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האחראי הבלעדי לפיגור של מכבי תל אביב ממכבי חיפה

הצהובים הגיעו לא מוכנים למשחק מול בית"ר, ללא קשר לתצוגת השיפוט החלשה. זהבי שוב הוכיח שהוא "מפלצת", אבל מלכות שערים בלי אליפות תהיה כישלון. המשחק מול מכבי חיפה - להיות או לחדול. מדהים לראות את השינוי שעברה בית"ר. וגם: מילה לשופטי הוואר. פרימו מסכם

משה פרימו
משה פרימו  17.01.23 - 10:31

מכבי ת"א איכזבה אתמול (שני) בגדול. נוצר לי הרושם שהיא לא הגיעה מוכנה למשחק מול בית"ר ירושלים. אם נעזוב לרגע את השיפוט החלש של צוות השיפוט, בלי קשר אליו, מכבי ת"א הגיעה לאיצטדיון טדי עם אווירה מחשמלת כשהיא בפיגור 9 נקודות ממכבי חיפה, שבוע לפני משחק העונה, ואין יותר מאשר שחקני מכבי ת"א שמבינים מה היא המשמעות להגיע למשחק עונה רק במינוס 6.

30 הדקות הראשונות שבהן מכבי ת"א לא סיכנה פעם אחת את שערה של בית"ר והעובדה שירדן שועה, המבשל הטוב ביותר בכדורגל הישראלי, מסר כדור עומק לאספרייה הסילון, כל אלה מלמדים שמכבי ת"א לא הגיעה בשיאה לטרוף את הדשא מול בית"ר ירושלים, שהיא קבוצה פחות טובה ממנה. נכון, הרחקת הבלם דרק לוקאסן שיבשה מאוד למכבי ת"א את התוכניות, מה שהצריך חילוף מיידי של דור פרץ לעמדת הבלם, סאבוריט מגן שמאלי במקום יונתן כהן שמאבד את עצמו בתפקיד של כנף שמאל, ומעתה משחקים עם 4 בהגנה, דבר שמכבי ת"א לא רגילה אליו.

דווקא אז, בפיגור 1:0 ועם שחקן פחות, מכבי ת"א הבינה שהיא חייבת להתעורר. זה הספיק לה רק ל- 2:2 ופער גדול מאוד של 8 נקודות בצמרת ממכבי חיפה. למאמן כדורגל שמגיע כמחליף לקודמו אין 100 ימי חסד, הוא חייב באופן מיידי להיכנס לעיניינים בקבוצה, אבל לא כך הם פני הדברים עם המאמן החדש של מכבי ת"א אייטור קראנקה. לא רק שהוא לא שינה דבר, אלא הוא המשיך את אותה שיטה של קודמו ולדימיר איביץ'.

שום יציאה מהקופסה לא ראינו אצל קראנקה, שום שינוי. הוא היה חייב לקבל עזרה בלהבין איך משחקת בית"ר ירושלים עם שלישיית חלוצים מאד מסוכנת, שרק היא מסוגלת להביא נקודות לבית"ר ירושלים, ובכל זאת ראינו את ירדן שועה ממשיך לבשל ואת אספרייה וניקולסקו ממשיכים להטריד ללא הרף. גם ההחלטה של קראנקה לתת מקום בהרכב הפותח לדן גלזר ויונתן כהן תמוהה, כי השניים, בכושרם הנוכחי, לא יכולים לפתוח במכבי ת"א.

למצב שהגיעה אליו היום מכבי ת"א, מרחק 8 נקודות ממכבי חיפה כאשר סיימנו בדיוק חצי ליגה, אשם אדם אחד בלבד וזה המאמן הקודם ולדימיר איביץ', שכבר הספיק לברוח לכסף הגדול ברוסיה. איביץ' הוא המאמן היחיד בעולם שהטמיע שיטה אחת בלבד במכבי ת"א ללא שום רצון לשנות עם ה-5:3:2 המאוס. לא בליגה האנגלית ולא בליגה הספרדית, נגד קבוצות מאד חזקות, אלא כאן אצלנו בליגה שבה מכבי ת"א צריכה לנצח 11 קבוצות בקלות. הוא לא נתן רגע אחד של נחת לפארפה גויאגון וייאש אותו.

כמה טוב יכול להיות למאמן שיש לו בהרכב את אוסקר גלוך וגויאגון, שני שחקנים עם כישרון אדיר שבמשך 90 דקות של משחק מסדרים ים של מצבים לקבוצתם בזכות חוכמת המשחק, בזכות המסירה, בזכות הבעיטה ובזכות הדריבל. כמה שחקנים כאלה יש בליגה שלנו? אבל במכבי ת"א אסור היה להתווכח עם איביץ', או להעיר לו, הוא היה ה"משה רבנו" במועדון וזה עולה לקבוצה עכשיו ביוקר, כי גם קראנקה חשש לעשות שינויים גדולים כי הוא חדש במועדון וזה הביא את הקבוצה למצבה הנוכחי.

8 נקודות הפרש זה הרבה, גם אם מכבי ת"א תנצח את מכבי חיפה ותצמצם ל-5 הפרש, זה הרבה. הירוקים, בארבעת המשחקים האחרונים שלהם, לא היו במיטבם נגד הפועל ב"ש, מכבי נתניה, נס ציונה והפועל ירושלים ועדיין ניצחו בכולם. מכבי ת"א מתקשה ולא מנצחת, וזה ההבדל הגדול בין השתיים. בשבוע הבא זה משחק האין ברירה של מכבי ת"א. היא חייבת לשנות ולקחת סיכונים בביתה כי אם הפער יישאר 8 הפרש או שמכבי חיפה תנצח והפער יגדל ל- 11 נקודות - אני, בכל אופן, אגיד לברק בכר מזל טוב על אליפות שלישית ברציפות.

פער של 5 נקודות הוא פער מחיק, למרות שמדובר בשני משחקי הבדל, אבל יישארו בקופה 51 נקודות עם עוד כמה משחקים קשים מאד כך שאי אפשר יהיה לסגור את הסיפור ובטח שיהיו עוד שני מפגשים ישירים בין השתיים.

אי אפשר בלי התייחסות לערן זהבי. אחרי פתיחה מגומגמת, כנראה בגלל אותו ניתוח בברך, הוא הוכיח אתמול שוב ובפעם המי יודע איזו "מפלצת" שערים הוא. הוא קיבל לראשו שני בישולים נהדרים מאוסקר גלוך וג'ראלדש, אבל כמה חלוצים בליגה שלנו אנחנו מכירים שיודעים לסיים ככה? ערן זהבי ברחבה הוא הטוב מכולם. לזהבי חשובים מאד השערים שהוא כובש ובצדק רב, אבל ערן זהבי גם יודע שמלכות שערים ללא אליפות היא כישלון ואני לא מדבר על כישלון אישי, כי הוא באמת מספק את הסחורה, אבל ערן זהבי הובא למכבי ת"א קודם כל לזכות באליפות ששוכנת כבר שנתיים אצל היריבה השנואה מכבי חיפה ואין תואר אישי שמכפר על תואר קבוצתי.

בסה"כ היה משחק "אש" אתמול בטדי, גם בזכות המארחת שנתנה פייט לאורך כל 90 הדקות. ההבדלים בין התקפת בית"ר ירושלים לחלקים האחרים של הקבוצה מאד בולטים. יוסי אבוקסיס החליט לשחק אתמול יותר זהיר עם 3 בלמים, זה לא עזר לו בשער השיוויון מהנגיחה של ערן זהבי ממרכז הרחבה. גם כאשר מכבי ת"א שלטה יותר עם 10 שחקנים, אבוקסיס לא ויתר על הניצחון והכניס במחצית קשר תוקף במקום בלם, וזה עזר לו מאוד כי בית"ר לא חששה לתקוף ועלתה ל-1:2. אם בית"ר ירושלים תפגע בול בשוער, בלם ועוד קשר, היא תהיה בוודאות בפליאוף העליון כי מגיע לה. מדהים לראות איפה בית"ר של תחילת העונה המועמדת לירידה ואיפה בית"ר היום? וכאן מגיעה יותר ממילה טובה לברק אברמוב ויוסי אבוקסיס.

בשני המשחקים האחרונים בליגה היינו עדים להתערבות של הוואר. גם במשחק של מכבי חיפה נגד הפועל ירושלים, שופט הוואר איתן שמואלביץ' לא היה צריך להתערב ועליו היה להשאיר את ההחלטה של השופט שלום בן אברהם מבלי לפסוק לפנדל. גם אתמול, שופט הוואר דניאל בר נתן לא היה צריך להתערב ועליו היה להשאיר את ההחלטה בידיו של גל ליבוביץ' עם פנדל וצהוב לבלם מכבי ת"א דריק לוקאסן.

עושה לי הרושם ששופטי הוואר לא מבינים את עבודתם. שופט המסך מתערב רק אם באמת הייתה טעות חריגה. אצלנו, ויותר מדי פעמים, ההתערבות לא ראויה בלשון המעטה. זה מרגיש כאילו שופטי הוואר אומרים לעצמם לפני המשחקים "שידעו כולם שגם אנחנו שותפים במשחק". אז זהו שלא, אם אתם כל כך מתלהבים מעבודתכם מול המסך, תשחקו פיפ"א 23 ואל תגרמו לקבוצות ולאוהדים לא לאהוב אתכם ומאד לכעוס עליכם.

אחרי הרבה משחקים גדולים העונה, הגענו לגדול ביותר בשבוע הבא, כאשר מכבי ת"א תארח בבלופילד את מכבי חיפה. אם שתי הקבוצות היו צמודות בטבלה זה היה "עוד" משחק עונה. הפעם, בגלל היתרון הגדול של מכבי חיפה, מכבי ת"א עומדת לפני אחד המשחקים החשובים ביותר שלה. זה מחזיר אותי לקיץ, כאשר מכבי ת"א עשתה הכל להחזיר את "האקסים" איביץ', זהבי, דור פרץ ויונתן כהן ובנוסף ליגיונר בכיר כמו ניר ביטון. בשבוע הבא נגלה האם זה טוב לחזור לאקסים. אני מהמר על משחק גדול.

אסיים בהתייחסות לאירועים אחרי המשחק. זאת לא הפעם הראשונה שאנחנו עדים להתנהגות המשטרה כלפי אוהדים. משטרת ישראל פשוט גורמת לסיוט לאוהדי הכדורגל. באמת שכבר נמאס עם ההתנהגות הזאת כלפי אוהדים. התמונות שאני מקבל על היחס של שוטרים כלפי אוהדים הן איומות. לא מובן, אתם כמשטרה חושבים שאוהד או מספר אוהדים עברו על החוק? תאזקו אותם וקחו אותם למעצר. אין מצב שכל כך הרבה אוהדים וממספר קבוצות מתלוננים שבוע אחר שבוע על התנהגות השוטרים או יותר נכון התלהמות השוטרים. באמת כבר נמאס. לטיפולך המיידי השר איתמר בן גביר.