$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלי טביב: "יש דיבורים, רוצה להיות שותף בבעלות על קבוצה מחו"ל"

בעלי בית"ר והפועל ת"א לשעבר בראיון מיוחד ל"יש מצב בשישי": על האמריקאים והפועל ת"א ("4-5 חודשים לנהל מו"מ? זה לא רציני"), על הפועל ב"ש ("ברקת מתערבת ולא מבינה בכדורגל"), על מכבי ת"א ("זה כישלון בבחירת השחקנים") - וגם על רמת הכדורגל הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.02.23 - 18:37

במשך שנים, אלי טביב היה אחד האנשים החזקים בכדורגל הישראלי. טביב בן ה-66 היה הבעלים של הפועל כפר סבא, הפועל תל אביב (שזכתה תחתיו בדאבל) ושל בית"ר ירושלים. היום (שישי) הוא התראיין ל"יש מצב בשישי", בשיחה שפשוט אסור לפספס.

טביב התייחס לבעלים החדשים של קבוצתו לשעבר, קבוצת מינצברג: "הם אמרו שתוך כמה זמן הם רוכשים את הקבוצה, בינתיים אני לא רואה שהם רוכשים את הקבוצה. בדיקת נאותות לקחה להם ארבעה-חמישה חודשים. בנאדם שרוצה לרכוש קבוצת כדורגל, אחרי שבועיים שלושה הוא רוכש את הקבוצה. ארבעה חמישה חודשים לנהל מומ הלוך ושוב? לא נראה לי רציני, ואם כן הם ירכשו - זה יהיה אותה מתכונת של הפועל ת"א. אותו דבר. מבחינה מקצועית אין להם מושג, הם לא יודעים מה קורה בכדורגל הישראלי, הם לא מכירים את המנטליות וזה בעייתי מאוד".

כאשר נשאל אם הוא רוצה להגיע להפועל ת"א טביב אמר: "אשקול את זה אם יפנו אליי. יכול להגיד בכל מקום שאני נתקל בהרבה אוהדים ויש רק פרגונים, גם מהאולטראס. לא דיברתי על זה עם שרון ניסנוב".

בהמשך, טביב הבהיר שהוא לא מתגעגע לכדורגל: "אני הגעתי לטופ - ליגת אלופות, דאבל, שלושה גביעים רצופים, זה הטופ. אם הייתי בעלים של קבוצה קטנה ולא הגעתי לשום הישג, אז אולי זה היה מדגדג. היום? פחות. יש לי ככ הרבה דברים שאני מתעסק בהם... אם היו מציעים לי את המנהל המקצועי של הנבחרת? הייתי לוקח. להיות מנהל מקצועי בקבוצה אחרת? גם. אני רואה קבוצות כדורגל, איזה טעויות הם עושים ומוציאים סכומי עתק ולא מצליחים לבחור את השחקנים הנכונים לקבוצה שלהם".

טביב נשאל על עתידו: "אני יכול להיות מנהל מקצועי ולבחור את השחקנים המתאימים לנבחרת. היא מצליחה? מול מי היא שיחקה? היה לנו מזל. הייתי מביא את השחקנים הטובים ביותר בנבחרת. יכול להיות שאחזור, אבל אני לא מעוניין בחדרה, הפועל פתח תקווה או בני יהודה. יכול להיות שאהיה בעלים של קבוצה בחו"ל, זה מעניין אותי".

"הייתי בונה קבוצה טובה יותר במכבי ת"א. התקציב שלהם גדול משל חיפה"

טביב דיבר על מצבה של מכבי ת"א: "אני לא עכשיו אתחיל להעביר ביקורת על ברק יצחקי, אני לא יודע אם כל ההחלטות של ברק. אני הייתי בונה קבוצה הרבה יותר טובה מאשר היום. מה שונה? בחירת שחקנים. לא הייתי מביא את יונתן כהן, מה הייתי מביא? מה שמכבי ת"א חסרה לה - שני שחקני כנף. שני חלוצים באמצע, מי ירים להם כדור? שני המגנים עד שהם מגיעים לרחבה של הקבוצה היריבה, אין להם אוויר להרים כדור. ניהול בשלט רחוק? אם אתה מכניס את היד לכיס עמוק, למה לא? אם אתה שם 200 מיליון, אתה יכול להיות רחוק".

טביב המשיך: "מי שמנהל את העניינים, לא יודע מי, לא רוצה לנקוב בשמות - מי שבוחר את השחקנים לפי דעתי לא מנהל את זה טוב. התקציב של מכבי ת"א יותר גדול ממכבי חיפה ביי פאר. וזה הכדורגל שהם מציגים? זה כישלון בבחירת השחקנים. זה כישלון של גולדהאר? נתת את התשובה".

בעלי בית"ר לשעבר שטח את תפיסת עולמו: "אני מתייעץ גם כן. אני בראש פתוח. אם אתה מייעץ לי משהו שלא נשמע הגיוני, אני לא אקבל את זה. אם זה הגיוני, אני כן מקבל. מנהל מקצועי? למה לא? צריך לעבוד לפי המדיניות שלי".

כאשר נשאל על אוסקר גלוך, טביב ענה: "היה הסכם שלא תלוי במכבי ת"א. אני לא הייתי מכניס סכומים, השמיים הם הגבול. אתה לא יכול לדעת".

"פיירו לא יכול לשדרג את מכבי חיפה"

בהמשך טביב דיבר בהרחבה על מכבי חיפה: "כל העליהום על מכבי חיפה, לא חושב שזה מוצדק. הם משחקים פחות טוב בתקופה האחרונה, אבל - וגם כל האסיפות קבוצה - שאם זה אנשים שם, בכר או אחרים, הם מלחיצים את הקבוצה. אני הייתי מחבק אותם, אלה אותם שחקנים שנמצאים היום במקום ראשון, אלה השחקנים שהביאו את הקבוצה לצ'מפיונס. זה גרוע לדעתי. הוא צריך לחבק אותם ההפך, צריך לקיים איתם שיחות אישיות. אלה השחקנים שהביאו אותו למקום שהם נמצאים היום. קורה שיש תקופה לא כל כך טובה, לא קורה כלום".

"אם הייתי יודע שיש לי שחקנים טובים כמו אצילי כמו חזיזה, הייתי מחבק אותם. כי הם שחקנים טובים. לתת להם להבין שהוא עדיין מאמין בהם. ולא להתחיל עם הרוטציה, להמשיך את הקאדר. דיא סבע זה רכש טוב, הוא יכול לשחק בכמה תפקידים, הוא יכול להחליף את שרי, את אצילי, את חזיזה. הוא יכול להחליף כמה שחקנים. זה רכש טוב כי הוא יכול לשחק בכמה תפקידים. הוא יכול להמשיך ככה, לתת לשחקן אחד לנוח ולשים אותו. שני הבלמים ששיחקו, חוסר התיאום שהיה ביניהם, ששחקן היה לבד - זה חוסר תיאום. הוא צריך להחזיר את גולדברג ששיחק כל העונה. להמשיך ולהאמין בקאדר שיש לו, שני מגנים מצוינים שחוזרים להרכב, אז מכבי חיפה הקבוצה הכי טובה בארץ. היא תיקח אליפות, אם לא ייכנסו לשינוי של שיטה ופאניקה ויושיבו כמה שחקנים בחוץ".

טביב נשאל על ההשפעה המנטלית של החזרה לליגה אחרי ליגת האלופות: "אין לך ברירה כשמציעים להם שכר של מיליון מיליון וחצי, אתה לא יכול לשלם את הסכומים האלה. הידיים כבולות".

בהמשך הוא הציב דגש על כושרו של פרנטזדי פיירו: "אמרתי שהוא לא שחקן שיכול לשדרג את מכבי חיפה. הסברתי גם למה. הוא נתן את שלו, במוקדמות לאירופה, הוא נתן ואז כולם התלהבו ממנו. אני לא התלהבתי ואמרתי לכם - אין לו מהירות, אין לו בעיטה טובה לשער, הוא שחקן רחבה אך ורק. הם צריכים לחפש חלוץ".

"למאמנים היה קשה לעבוד עם אלונה ברקת"

זאת ועוד, טביב דיבר על הפועל באר שבע: "לא יכולה לקחת אליפות. ב"ש לא יכולה לקחת, יש לה קאדר שחקנים פחות טוב ממכבי חיפה, יש לה מאמן מצוין לפי דעתי. אני צופה לו עתיד, להיות אחד הגדולים. יכול להיות ברק בכר הבא, אפילו יותר טוב. כדורגל לא תלוי רק במאמן, גם בחומר השחקנים".

טביב המשיך: "אני רואה בב"ש את השינוי, את התשוקה במשחק, עם קאדר שחקנים פחות טוב ממכבי ת"א ומכבי חיפה והוא נצמד חזק לצמרת. הוא מדבר לעניין, לא עם פוזות, ישר בפנים. הייתי רוצה מאמן כמו אליניב ברדה. אם היום אני בוחר מאמן, זה המאמן. רק שאלונה לא תפריע לו. לפי מאמנים שדיברתי, היה להם קשה לעבוד איתה. היא הייתה מתערבת. יש בנאדם שמבין כדורגל, אם אתה בעלים שמבין, אז בסדר. כשמאמן רואה שדברים לא הגיוניים וכופים עליו לעשות דברים, זה בעייתי".

טביב דיבר על מעמד המאמן: "אי אפשר להתווכח עם עובדות. הבעתי את דעתי עם כל המאמנים, לא המצאתי כלום. בהפועל ת"א זה עבד נכון".

"הרמה של הכדורגל הישראלי ירדה"

כשנשאל על רמת הכדורגל הישראלי ענה: "הרמה ירדה יחסית לשנים עברו. לפי דעתי חומר שחקנים לא טוב, אם אתה מסתכל על ק"ש, נס ציונה, חדר, ריינה ואפילו אשדוד אתה לא רואה כלום. חשבתי שסכנין עשו רכש, אתה לא רואה כלום בסכנין. כלום. כדורגל? רמה נמוכה מאוד. חומר שחקנים גרוע, לא מאשים את המאמנים האלה, מי שבחר את השחקנים האלה זה כישלון. בשביל זה הרמה נראית ככה. קשה לי לראות, אני יכול לראות ב"ש נגד מכבי ת"א, מכבי חיפה, שאר הקבוצות? משעמם".

טביב התייחס למשבר בין המנהל המקצועי יוסי בניון לבין ערן זהבי בנבחרת ישראל: "זה נראה כמו משחק ילדים. בשביל חדר לתת לו יותר פרטיות לפני משחק... אני לא חושב שזה אישיו שבניון צריך לעשות מזה. הוא היה לפני זה, נתנו לו ללון בחדר לבד, אז גם עכשיו.. אני הייתי מחליט נקודה. אני הייתי מחליט. אם יוסי הולך הביתה? הוא הולך הביתה".

"מי שמתווה את הדרך זה היו"ר ולא המנהל המקצועי בדברים כאלה. בדברים מקצועיים משהו אחר, הוא יכול לייעץ לו, הוא יכול להביע את דעתו. הכל בסדר. זהבי הרוויח את זה ביושר, ברור, עובדה שהוא הצליח בנבחרת. הוא היה הכי טוב. המאמן הקודם נתן לו להיות בחדר נפרד - הוא הסביר לו שזה מבחינה מקצועית ולא יותר מזה. הוא לא רוצה להיות שונה מאחרים, אלא זה עוזר לו בצד המקצועי".

לסיום, טביב נשאל על הרגע הכי קשה שלו בכדורגל הישראלי: "כשאוהד הפועל ת"א זרק אבנים בבית שלי ושהמאבטח שלי התעמת איתו, ואז הואשמתי בתקיפתו. איפה הצדק? אנחנו מדברים על בית משפט...לא בכיתי מעולם בגלל כדורגל".