$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאבק בלי כדורגל: מירוץ הצבים לאליפות

כל שלוש המוליכות לא מספיק טובות, מאבדות יותר מדי נקודות ולא יכולות לסמוך על דבר פרט לעצמן. המרדף אחר הכתר פתוח, אך מי שתרצה להחזיק בו תהיה חייבת להעלות את הרמה. הטור של פרימו

משה פרימו
משה פרימו  21.02.23 - 08:52

היה משחק לא טוב אמש (שני) באיצטדיון בלומפילד, בטח לא משחק שנכנס לקטגורית "משחק עונה". לא היה הרבה כדורגל, היה רצון, הייתה אגרסיביות והייתה הקרבה. במקביל, הייתה גם התנהגות מביישת של הלדר לופס, שבכל משחק של הפועל באר שבע שאני רואה במלואו אמור לקבל שלושה אדומים, וכך גם אתמול. להתנהגות של המנכ"ל שלו נגיע בהמשך.

כאשר למכבי חיפה היה פער של 4 נקודות מהפועל ב"ש ו-8 נקודות ממכבי ת"א לפני המשחק, היה ברור שיהיה רצון עז לשתי הקבוצות לנצח ולצמצם את הפער. אם היינו מקבלים במהלך המשחק עוד קצת אירועים כמו מה שקרה בתוספת הזמן של המשחק, זה היה נראה אחרת. בדקות האלה קיבלנו פסילת שער מוצדקת לחלוטין של הפועל ב"ש, זאת בעקבות נבדל של איתן טיבי שהפריע לאנריק סבוריט ומיד לאחר מכן ראינו את ערן זהבי רושם החמצה נדירה עם בעיטה לקורה מול שער ריק.

הבעיה הכי גדולה של אליניב ברדה, מאמן הפועל ב"ש, היא שאין לו התקפה טובה. יוג'ין אנסה יודע להטריד הגנות, אבל אין לו קשר לחלוץ שיכול להוביל התקפה לאליפות, שאפי סולימאנוב פשוט לא מועיל ואדריאן פאון לא תורם מספיק בהתקפה. יתרה מכך, השער שספגה הפועל ב"ש מאנדרה ג'ראלדש באשמתו הישירה של פאון, שלא מיהר לחזור ולסגור את המגן של מכבי ת"א. כך מקבלים שלושה שחקנים זרים בהתקפה שלא תורמים. על הספסל יש לברדה גם את רותם חטואל, תומר חמד ואיתי שכטר. כבודם במקומם מונח, אך פרט לחטואל, שהביא נקודות בלא מעט משחקים, לדעתי כל היתר לא שחקני התקפה לאליפות, בטח לא ברמת ההתקפה שיש למכבי חיפה ומכבי ת"א.

"שלטנו ללא עוררין במחצית השניה", אמר אליניב ברדה בסיום המשחק, "יש לי חבורה של גברים גיבורים, לא פוסלים שער במשחק עונה בדקה ה-95". אני מאד אוהב את הראיונות של ברדה שאחרי משחקים. הוא לא בא לערבב, הוא אומר תמיד את האמת שלו. לצערי, אתמול לא הסכמתי עם דבריו, בטח שאין דבר כזה שלא פוסלים שער בדקה ה-95, אם יש נבדל אז זה נבדל בכל דקה. אין בעיה שברדה מחמיא לשחקנו ואומר שהם "גיבורים", אבל אנחנו מתעסקים בכדורגל ובכדי לזכות באליפות, צריכה גם להיות יכולת טובה יותר, במיוחד במשחק ההתקפה.

אתמול שוב בחר ברדה לפתוח עם שלושה קשרים אגרסיביים - רועי גורדנה, שי אליאס ועדן שמיר. המחשבה הייתה, כמובן, ששליטה במרכז המגרש תביא בסופו של דבר את הניצחון, אתמול זה לא התאים. ברגע שחסר שחקן כל כך משמעותי כמו רמזי ספורי, שלושת החלוצים היו צריכים לקבל כדורים מהמוסר הכי טוב כרגע בקבוצה, דור מיכה, אולם מיכה כבר נכנס במחצית השניה בפיגור 1:0, כשהמשחק עצבני ולא עזר לקבוצתו. בסה"כ אכן שחקני הפועל ב"ש השקיעו מאד על הדשא ובכל זאת הפסידו למכבי ת"א שלא הייתה ביום גדול במיוחד. אי אפשר שלא לציין את ההצלה הגדולה של עמרי גלזר מהנגיחה של ערן זהבי, מדובר בהצלה גדולה.

מנגד, מאמן מכבי ת"א חזר למקורות של פתיחת העונה של ולדימיר איביץ' וחזר לשחק 5-3-2. כנראה שגם קראנקה מבין שאין היום על מי לסמוך בעמדת הקיצונים ולכן עשה זאת עם שני המגינים. למזלו אתמול ג'ראלדש היה מצוין באגף הימני והוא גם זה שהבקיע את שער הניצחון. גם הבלמים דריק לוקאסן ואנריק סבוריט היו טובים, כשבמקביל אופיר דוידזאדה וניר ביטון (עד שהוחלף) היו לא רעים, כך שמבחינה הגנתית ומול התקפה לא טובה של ב"ש לא הייתה אתמול בעיה למכבי ת"א.

דווקא השער שספג דניאל פרץ בסיום המשחק היה באשמתו הישירה, אך למזלו כאמור איתן טיבי היה בנבדל וזה הציל אותו ואת מכבי ת"א מעוד עונה מבוזבזת, עכשיו הכל פתוח. ערן זהבי מאד רוצה ומאד משתדל, הוא משקיע המון בהתקפת הקבוצה, ומנסה כל הזמן לייצר מצבים לו ולחבריו, אני גם משוכנע שהוא מאד מאושר מניצחון קבוצתו. אולם יחד עם זאת גם אין לי ספק שכל משחק שהוא לא מצליח להבקיע הוא יורד מאד מאוכזב, ככה זה חלוץ.

אכזבה גדולה הייתה לי מג'ורג'ה יובאנוביץ', גבי קניקובסקי ורארש אילייה, אף אחד מהם לא שיחק 90 דקות ובצדק. אמרו שאילייה שחקן מאד מוכשר, הוא הגיע במקומו של אוסקר גלוך ועד היום הוא לא פתח באף משחק. במקרה כזה לא אומרים על השחקן  "שחקן חיזוק". שחקן חיזוק מגיע ומיד משתלב ובטח באמצע העונה. נמתין בסבלנות לצפות בבחור הצעיר מרומניה, אולי הוא עוד יהיה הרכש הכי משמעותי אם מכבי ת"א תזכה באליפות, בינתיים זה לא נראה כך.

בדיוק כמו לפני המשחק הגדול בין מכבי ת"א למכבי חיפה, שם הגיעה מכבי ת"א עם פער 8 נקודות, כך גם הפעם קרה ושוב ירד הפער ל-5 נקודות, פער שהוא בהחלט מחיק. עכשיו מכבי ת"א תהיה מאד זהירה, משום שאחרי ה-0:3 הנפלא על מכבי חיפה, הקבוצה לא ניצחה 3 משחקים - פעמיים תיקו נגד סכנין והפועל ת"א והפסד למכבי נתניה.

זה היה נראה ששוב מכבי חיפה תטייל אל כתר אליפות נוסף, אבל גם היא לא בתקופה טובה וכך גם הפועל ב"ש. כל שלוש המוליכות לא טובות מספיק ולכן מעתה הן לא יכולות לסמוך יותר על איבודי נקודות של האחרות, אלא רק על עצמן. ההפסד של מכבי חיפה באשדוד והניצחון של מכבי ת"א אמש, שוב החזיר את מאבק האליפות לחיים בליגה שכל קבוצות הצמרת איבדו יותר מדי נקודות.

בתחתית שתיים משלוש האחרונות יירדו ליגה, בצמרת אחת מהשלוש תזכה באליפות ובליגה ההפכפכה שלנו, שפתאום כל תוצאה הגיונית נצטרך להמתין, עד עכשיו הכל היה בגדר ניחושים. לדעתי גם מעכשיו שלושת המאמנים של המובילות צריכים לגבש הרכבים שיהיו יציבים ולהתחיל לרוץ כי עוד 3 משחקים מתחיל הפלייאוף, טלטלה בהרכבים בכל שבוע לא תועיל.

לסיום, אתייחס להתנהגות של מנכ"ל הפועל ב"ש גיא פרימור. קודם כל לאף מנכ"ל אין מה לעשות על כר הדשא בשום שלב. תנועת האצבע המשולשת כלפי אוהדי מכבי ת"א הייתה מכוערת ולא מתאימה. לאחר שהתמונות התפרסמו, היה חייב פרימור קודם כל להתנצל ובמקום זאת בחר להתפלפל בהודעה לא ראויה. "באווירה טעונה, מאיימת, ואלימה זו הגבתי בעידנא דריתחא בצורה שאינה ראויה", הגיב. בוא, גיא פרימור, אווירה טעונה יש בכל מגרש וגם בב"ש, אין לך מה לחפש על כר הדשא ובמקום להתנצל בחרת להסביר, זה היה חוסר "קלאס".