$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כדורגל שפל: האירוע שבייש את ליגת העל

הקטטה בין הפועל ב"ש למכבי חיפה, דווקא במשחק עונה, היא כתם שימשיך להתנוסס עוד הרבה שנים. לא ברור מאיפה מגיעה האיבה הזאת בין שחקני הקבוצות. אחרי כל ההזדעזעות זה הזמן למעשים וכשיש תיעוד ברור למה שהיה, זה הזמן למעשים מצד מקבלי ההחלטות. הטור של פרימו

משה פרימו
משה פרימו  02.05.23 - 09:46

הכל כבר היה מוכן לכתוב טור פרגון על משחק העונה אתמול. שתי הקבוצות הטובות בליגה, שבאו לשחק כדורגל קצבי ומשוחרר ושתיהן רצו לנצח, אבל שניה לאחר שריקת הסיום של השופט רועי ריינשרייבר, זרקתי את כל הדיבורים על כדורגל ואי אפשר שלא להתייחס לאחת הבושות הגדולות שראינו.

במשחק הכי גדול של העונה, עם השחקנים הטובים והמובילים בארץ והכי איכותיים, על הבמה המרכזית, עם רייטינג גדול, דווקא במעמד הזה חזינו בתגרה מכוערת ומבזה את כל המעורבים בה. אני משוכנע שנשמע מעכשיו עד לדיון בוועדת המשמעת, גרסאות מכאן ומכאן, בניסיון להשליך את האשמה על הצד השני.

אם לומר את האמת, זה בכלל לא משנה, אנחנו לא בגן שושנה שצריך להחליט מי התחיל. כל מי שהיה מעורב בתקרית המכוערת והמביישת אתמול, צריך לשלם מחיר כבד, הכתם הזה ימשיך להתנוסס עוד הרבה שנים.

מה שזכור לי היטב מהעבר, אלה שלושה אירועים אלימים בין שחקנים, כשבסיומם היו עונשים כבדים - הפועל ר"ג נגד בני לוד בווינטר, מכבי פ"ת נגד הפועל חיפה במושבה והדרבי החיפני בסמי עופר. אף אחד מהמקרים לא היה בסיום משחק עונה בין שתי קבוצות גדולות שמתמודדות על התואר, כולי תקווה, שכל המעורבים בהכנת כתבי האישום, לא יושפעו מכך כשמדובר בשתי קבוצות גדולות. הכוונה שלי היא כמובן לשופטי המשחק, תובע ההתאחדות לכדורגל, דייני בית הדין ודייני בית הדין העליון.

אסור בתכלית האיסור להקל ראש אחרי מה שראינו אתמול באיצטדיון טרנר, כי כולם ראו בבית את אותם מעורבים ושחקני שתי הקבוצות שרבו והתגודדו בסיום המשחק. עונשים מקלים יביאו גם את אותם אוהדים להתנהג בעתיד בצורה כזאת וזה הזמן לעשות מעשה, עונשים כבדים ביותר.

עכשיו גם יתחילו הדיבורים, לא רדיוסים ולא הפחתת נקודות "כי זה לא ספורטיבי", לא ראיתי שנים חוסר ספורטיביות כזאת במשחק כדורגל ועוד במשחק עונה והעונש חייב להיות בהתאם. רק מהסרטונים שאני קיבלתי, שם אפשר לראות בבירור את עבדולאי סק רץ לעבר אוהדי הפועל ב"ש ומוציא להם אצבע משולשת, אדריאן פאון שחקן ב"ש דורך על זערורה וזה בתגובה נותן לו חבטה לפנים, שאפי סולימאנוב פוגע בפניו של דולב חזיזה, מחמוד ג'אבר וסונדגרן מתעמתים עם אוהדי הפועל ב"ש בירידה לחדרי ההלבשה וזה על קצה המזלג, רק ממה שאני ראיתי בבירור.

במקום לדבר על כדורגל, קיבלנו תמונות וסרטונים של תגרות רחוב אלימות, וזה הזמן לעצור את זה במגרשי הכדורגל. שמעתי את ההזדעזעות של שר הספורט מיקי זוהר, יו"ר המנהלת ארז כלפון ויו"ר ההתאחדות שינו זוארץ, אבל זה הזמן למעשים, כי אחרת אנחנו כורתים את הענף שאנחנו כל כך אוהבים.

השלושה גם ביקשו לעשות בדק בית בקבוצות, בואו נחכה מה יעשו הקבוצות. בינתיים לגבי מכבי חיפה והפועל ב"ש הגיע הזמן להפסיק להתגאות במוטו "האדם לפני השחקן" עד להודעה חדשה. באופן כללי, אפשר כמובן לציין שכל המשחקים בין שתי הקבוצות מסתיימים באירועים מבישים במרכז המגרש.

לא מובן מאיפה השנאה הגדולה בין שני המועדונים. היריבות בין מכבי חיפה למכבי ת"א הרבה יותר גדולה ולא מסתיימת ככה. צדקו המאמן אליניב ברדה והשוער עמרי גלזר שציינו את סיום המשחק נגד מכבי ת"א שבו ספגה קבוצתם שער מפנדל בתוך תוספת הזמן, זה היה מתסכל, אבל הסתיים ללא אירועים.

התקרית האלימה והמכוערת נמשכה ונמשכה דקות ארוכות, כל הניסיונות מצד גורמים משתי הקבוצות להפריד כוחות עלו בתוהו ונשאלת השאלה, איפה המשטרה? זה אירוע פלילי לכל דבר ובדיוק למקרים כאלה, שכוח הסדרנים לא מתגבר על האירוע המביש, זו זמנה של המשטרה להיכנס ולהשליט סדר.

אין לי ספק בכלל, שאם היו נכנסים שוטרים למגרש, הכל היה נגמר הרבה יותר מהר. רק חסר היה שהמשחק היה נערך באשדוד, בתוך שכונת מגורים, עם אלפי אוהדים משתי הקבוצות מחוץ לאיצטדיון, לפחות זה נמנע ואולי נמנע משהו הרבה יותר מסוכן.

היה כמובן גם משחק לא רע בכלל עם לא מעט אירועים, אולם ביום כזה המשחק מתגמד ולא מעניין. נכון, מבחינת הטבלה הפער צומצם לארבע נקודות כשיש 9 בקופה ולמרות זאת, צריך לקרות משהו באמת בלתי צפוי שמכבי חיפה לא תזכה באליפות. מדובר בפער של שני משחקים ויהיה קשה לב"ש לעשות את הבלתי יאמן. לפחות הפועל ב"ש ניצחה לראשונה העונה את מכבי חיפה אחרי שלושה הפסדים וזה גם משהו. לא סתם אמר אליניב ברדה לפני המשחק "טרנר הוא מגרש עוצמתי עם כוחות על", אתמול זה בא לידי ביטוי כי השער שהובקע בשניה האחרונה של המשחק, היה הרבה בזכות אוהדי הפועל ב"ש.

בימים הקרובים לא נפסיק לעקוב על מה שקרה אחרי המשחק בטרנר, יהיו ים של ידיעות בכלי התקשורת עד הדיון בבית הדין, דיון משמעותי מאין כמוהו לטובת הכדורגל הישראלי בכלל. המילים שיצאו בשבועות האחרונים מבתי הדין היו קשות במיוחד, הדיינים מעבירים מסר תקיף שככה זה לא יכול להמשך. נכון, אלה היו מילים לגבי התפרעויות האוהדים, אבל כשמדובר בשחקנים העבירה היא כפולה ומכופלת. נחכה בקוצר רוח לתוצאות הדיון, רק שלא יהיה רדיוס לבית"ר... (כמובן בציניות, הפעם אני מרגיש העונשים יהיו כבדים ותואמים לאירוע).