$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סכנה לפנייך: אסור לחיפה להתעלם מהתמרורים

הבכורה הגרועה ביותר שראיתי לא "תסתיר" את הבעיות של מסאי דגו. אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  18.09.23 - 10:29

דבר אחד ברור כשמש מהמשחק אמש (ראשון), ואין עליו שום עוררין: זו הייתה הופעת הבכורה הגרועה ביותר שראיתי משחקן של מכבי חיפה אי פעם. באנטיתזה מוחלטת להופעה הראשונה של דילן בטובינסיקה בבאר שבע בעונה שעברה, לורנצו שימיץ' קיבל אתמול את חולצת ההרכב וחירב באופן בלתי אמצעי את המשחק עבור מכבי חיפה, במו רגליו.

כל ההתרחשות אתמול במושבה הייתה הזויה לגמרי: שיפוט סופר חלש, פסילות שערים הזויות והתעלמות מפנדל ברור, קורות ומשקופים, משיכות זמן באורך מחצית שלמה מהצד הפתח תקוואי, תצוגת פרובוקציות סטנדרטית מטל בן חיים וכאמור, גולים מעוררי תימהון וזעם כתוצאה ממשחק בלהות של בלם חדש, בעיתויים הכי מחורבנים שרק יכולים להיות.

חשוב לי לציין, עם כל הנסיבות שפירטתי לעיל: אין לנו אף אחד ושום דבר להאשים בהפסד מלבד עצמנו, על אחת כמה וכמה לאור הפדיחות בהגנה. מכבי פתח תקווה היא לא סטיית תקן בכל מה שנוגע לבזבוזי זמן ופרובוקציות, היא הנורמה. כך ישחקו רוב הקבוצות מולנו, ואם אנחנו לא מצליחים למצוא לכך פתרונות, או לחלופין, כמו אתמול, מנדבים טעויות כל כך מטומטמות ומגישים לקבוצה היריבה ניצחון, זה עלינו במאה אחוז.

משחק ההגנה שלנו, ככלל, לא היה טוב במשחק הזה, עם יותר מדי מעברים בחסות האמצע הרך, אבל שום שער מאלו שספגנו לא היה קשור בכלל למהלכי כדורגל, נטו מתנות שחילק שימיץ' ברוח החג.

קשה לי להצביע על שחקנים שהיו מתחת לרמתם, מלבד שימיץ' כמובן. אולי סונדגרן במשחק בינוני, קורנו לא היה להיט, אבל לא משהו דרסטי. בסך הכל באמת שלא היה משחק רע עבור רוב השחקנים בירוק. הגענו למצבים, לא מעט מהם, גם מול משחק מבוצר, כשכבר הבקענו זה נלקח על סף הנשדד, ואפילו אחרי שער השוויון של סבע, הדינמיקה והניחוח באוויר היו של מהפך. אבל, דינמיקות וניחוחות לחוד, ומציאות לחוד - בדו קרב בין הניסיונות של ההתקפה לשגיונות של שימיץ', ניצח האחרון.

גם מסאי דגו לא נהנה ממשחק טוב על הקווים, עם חילופים מאוחרים יחסית, שגם לא ממש הביאו שינוי לטובה. עם זאת, השערים שספגנו לא הגיעו כתוצאה מהחלטה כזו או אחרת בתוך המשחק והיו באמת מנותקים לחלוטין מהקונטקסט שלו.

אין ספק שללורנצו שימיץ' מצפה אתגר לא קטן בדמות ההתאוששות ממשחק שכזה. לשאת הפסד על כתפיך, סוליקו, כבר במשחק הראשון שלך, עם שלוש(!!) טעויות לא מחויבות בעליל, זו חתיכת מעמסה. מצד שני, כבר ראינו בלמים אחרים במכבי חיפה, שנתנו הופעות ראשונות לא טובות, והפכו לאלילי הקהל במרוצת הזמן. אף אחד מהם לא הגיע לרמה של שלושה שערים באשמתו הישירה במשחק בכורה, כמובן, אבל גם לשימיץ' תהיה הזדמנות להוכיח שמדובר במעידה ומקרה חד פעמי ולשנות את הרושם הראשוני המזוויע.

טוב עשו אלו בקהל שבחרו לעודד אותו ולהרים את רוחו בסיום המשחק, וטוב יעשה דגו אם ימשיך וייתן לו דקות גם במשחקים הקרובים. הדבר הגרוע ביותר שאפשר לעשות הוא לקבור אותו אחרי משחק אחד, גרוע ככל שיהיה, ואני בטוח לחלוטין ששימיץ' יכול, צריך ואף חייב לשחק בצורה הרבה יותר טובה ואחראית. מצחיק ככל שזה יישמע, ניכר גם במשחק, בין טעות אחת למשנתה, שיש לו נתונים טובים כבלם. זו שעתו של הצוות המנטלי במכבי חיפה להרים את הבחור לקראת ההמשך.

גם אם ננקה את הרעש הסטטיסטי של הטעויות ההזויות אתמול, יש לא מעט מסקנות מקצועיות שצריך להפיק: שיטת האול אין פשוט מותירה אותנו חשופים מדי מאחור. אין למסאי דגו מה להידבק אליה, כי המחיר שלה עלול להיות כבד מאוד. המעברים של מכבי פתח תקווה מצאו אותנו לא אחת לא מספיק מוכנים, ונזקקנו להצלות של ניצן בכדי לא לספוג שער כתוצאה מהן. אמנם בכל מצב עניינים נורמלי, להלן "לא מה שהיה אתמול", היינו צריכים לנצח גם במערך הזה, אבל אין ספק שהוא לא מוסיף שקט ויציבות הגנתית, ולראייה טור הספיגות העבה שלנו מתחילת השנה.

מכבי חיפה צריכה לשחק עם חוליית קישור אמצע מעובה יותר, על חשבון אחד הפנטזיסטים, ואני בכלל לא בטוח שעם עלי מוחמד כמספר שמונה ושואו מתחתיו, נניח, ניצור פחות מצבים. אדרבא, אולי במערך שכזה הלחץ הקדמי יהיה אפקטיבי יותר ונצליח לשלוח יותר כדורים קדימה לשחקנים היוצרים, שיש לנו די והותר מהם על המגרש.

אגב שואו, זה הזמן לתת לו את חולצת ההרכב. שחקן לא יכול להתפתח ולהפוך לדומיננטי במועדון אם הוא לא משחק, ואין באמת סיבה שלא לתת לו לשחק באופן רציף יותר. לא ראיתי ממנו אמנם גדולות ונצורות בדקות ששיחק, אבל הוא שיחק מעט מדי מכדי שאוכל לשפוט אותו לכאן או לכאן. את ההזדמנות, בכל אופן, הוא צריך לקבל על אמת, ויפה שעה אחת קודם.

אני לא אסתובב עם הסכין ולא אחפש חבלי תלייה בשלב זה של העונה כמנהגם של אוהדים ועיתונאים רבים, גם כי מוקדם מדי וגם מדובר בסה"כ בהפסד ליגה אחד. מצד שני, אין ספק שלא הכל הולך חלק. לא כדאי להתעלם מתמרורי האזהרה שמופיעים במהלך הדרך, ויש צורך לפתור את סימני השאלה שהופיעו, בייחוד בכל הנוגע לייצוב החלק האחורי.

מכאן, אנחנו לוקחים אתנחתא קלה מהליגה, והפנים למשחק הראשון מול ראן בליגה האירופית. אולי המעבר לעמדת האנדרדוג ייצור את הריענון הנחוץ ויסחט מאיתנו משהו מיוחד מול קבוצה עדיפה עלינו, כזה שטרם ראינו בעונה הנוכחית. יש לא מעט חומר למחשבה, לא מעט עבודה לעשות ולא מעט ליקויים לתקן. בצד האופטימי, נרוויח בחזרה את פרנזי פיירו, שאין לטעות בכוח שהוא מעניק בחלק הקדמי, ואת שונגו בחלק האחורי. בנוסף, עושה רושם שגם מכבי תל אביב לא משייטת בקלילות, אפילו מול ריינה בבית, כך שמי שהספיד והמעיט בערך קבוצות הליגה שאינן שתי הגדולות, קיבל אתמול לא מעט חומר למחשבה.

יאללה, לקחנו אחת על הסנטר, כמו שאומרים בפיפ"א. לנער את האבק, לחבוש את המכה, ראש למעלה, מנועים קדימה. תביאו לנו ניצחון מצרפת.

שבוע טוב וירוק לכולם.