הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"צריכים להבין למה התכוונתי": שאפי סולימנוב בראיון בלעדי

בלעדי. אקס הפועל ב"ש, שאפי סולימנוב, מבהיר את כוונתו בפוסט בראיון לערוץ הספורט: "התפילות שלי עם ישראל. מה שקרה בשבת - פשע נוראי. חמאס מבצע פשעים נגד עמו ונגד ישראל. כולנו זקוקים לאהבה ולחמלה בזמנים המאתגרים האלה"

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  10.10.23 - 20:02
בלעדי

שאפי סולימנוב מצא את עצמו בעיצומה של סערה בעקבות פוסט שפרסם היום ברשתות החברתיות, על רקע מעשי הזוועה של החמאס. שחקן הפועל ב"ש בעונה שעברה ציטט את שיח' עבדול עזיז אל-טריפי ובו כתוב: "את פלסטין לא ישחררו אלה שמכרו אותה, הם אלה שמכרו אותה כי לא העריכו. שחרור פלסטין יהיה בדם, אבל מכרו אותה בתמורה לכסף. מי שמכר דבר כלשהו תמורת כסף, לא יקנה אותו בתמורה לדמו".

הפוסט עורר תגובות זועמות, כולל אחת של חברו לקבוצה לשעבר, רותם חטואל שכתב: "את כבר לא חבר שלי" לצד אמוג'י מקיא. בשיחה עם ערוץ הספורט מנסה שאפי להבהיר את דבריו וטוען כי הובן לא נכון.

"נתחיל מזה: מה שקרה ביום שבת הוא פשע נוראי נגד אזרחי ישראל ומבקרים מחו"ל בפסטיבל מוזיקה", ציין שאפי, "אני שולח תנחומים כנים לכל מי שאיבד בני משפחה. אני מאחל שכל בני הערובה ישוחררו כמה שיותר מוקדם. זה שובר לב לראות, במיוחד ילדים וילדות צעירים נלקחים בצורה כזו. זה נוגד כל עיקרון של הדת שלי".

"המחשבות והתפילות שלי הן עם ישראל, האוהדים של הפועל ב"ש, הקרובים אליי וחבריי לקבוצה, לא משנה אם הם יהודים או מוסלמים", המשיך הקשר הרוסי, "חיים זה הדבר היקר ביותר ולאף אחד אין זכות לקחת אותם בכח".

על הפוסט הוסיף: "מה שהתכוונתי לכתוב זה שלמנהיגים של חמאס אין זכות להגיד שהם מייצגים את הציבור הערבי בישראל בגלל שהם 'מכרו' את האנשים שלהם מזמן. לא רק שהם מבצעים פשעים נגד אזרחי ישראל, אלא גם מחזיקים את תושבי עזה כבני ערובה ומסכנים את החיים שלהם".

"הסברתי זאת לכל מי ששלח לי הודעה ושאל למה התכוונתי. אולי זה לא הובן בצורה נכונה, אז עשיתי זאת שוב. כולנו זקוקים לאהבה ולחמלה בזמנים המאתגרים האלה, זה הפתרון היחיד למען דור העתיד", חתם שאפי.