הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"השחקנים שמדברים נגד ישראל חוצפנים. אמליץ לכל אחד להגיע לחיפה"

בגיל 42 ולאחר לא מעט פרשיות, אידריסו חוזר לתקופתו בארץ בראיון לערוץ הספורט ("זה לא הסתדר כי אני בוס באופי, ויותר מדי בוסים זה לא עובד יחד"), מדבר על החבר מחיפה ("גאה שאני חבר של שרי. דואג מאיך שהקבוצה נראית העונה"), ומספר על השיקום הכלכלי לאחר שנקלע לחובות: "היום הכל בסדר, תמיד מחפשים להגיד עליי דברים רעים. קשה לאנשים לראות שאני מצליח"

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  29.11.23 - 15:00

תגיות: מו אידריסו

מו אידריסו שיחק רק 7 משחקי ליגה במכבי חיפה, אבל כנראה שלא יהיה אוהד ירוק שלא יזכור את השם שלו. הקמרוני בן ה-42 כיום מתגורר בפרנקפורט, אבל עדיין נשאר אוהד של האלופה. בראיון לערוץ הספורט הוא חוזר לזכרונות בישראל, וגם זועם על הכדורגלנים ברחבי העולם שמדברים על המלחמה בארץ.


"בטח שאני עדיין רואה משחקים כשמכבי חיפה משחקת", אידריסו פותח את דבריו, "התאהבתי בחיפה ואני עדיין עוקב אחרי כל מה שקורה. יש לי חבר שמשחק שם, הקפטן, צ'ארון שרי. אני מדבר איתו הרבה באינסטגרם. שרי מאוד אוהב את מכבי חיפה, ואני גם אוהב שהוא הקפטן. הוא שחקן מאוד חשוב. לא שיחקתי איתו מעולם, אבל הוא מכבד אותי כי אני שחקן מוכר מאוד, ואני גם מעריך את הסגנון שלו, אז ככה נוצר הקשר. לצערי משהו קורה במכבי חיפה העונה. אני רואה את המשחקים והם פחות משחקים כמו קבוצה, הם יותר כמו אינבידואלים, וזה חסר ביחס לשנים האחרונות. אני רוצה לראות את חיפה משחקת יחד, ואז היא גם תנצח. כרגע אני דואג ממה שקורה, אבל מאמין שיהיה טוב".

איך נוצרה החיבור לשרי?
"בקמרון אני הבוס. כולם מכירים את אידריסו, וכך גם בכדורגל האירופי, וככה גם שרי. אני גאה להיות חבר שלו. אנחנו מתכתבים הרבה אחרי משחקים, והוא אמוד אוהב את המועדון. הוא מספר לי על הטירוף של האוהדים וכמה שכל הזמן מדברים איתו ויש שיגעון סביב הקבוצה, וזה מחזיר אותי לימים שלי. לקהל של חיפה יש תשוקה שאין בשום מקום בעולם".

שיחקת בהמון קבוצות בעולם, למה החיבור לחיפה הוא כזה גדול למרות ששיחקת בה כל כך מעט?
"ישראל זו המדינה הכי טובה שהייתי בה. אין אדם ששואל אותי על ישראל ואני לא ממליץ לו להגיע. אני אמליץ לכל אחד להיות בחיפה. זו הרגשה של הרמות הכי גבוהות באירופה, ולכן תמיד אמליץ. אגיד לך סוד, יש לי חבר אחד שמשחק במכבי ת"א, אבל אני לא רוצה לעצבן את אוהדי חיפה אז אני לא אגיד מי הוא".

מה לא הסתדר במכבי חיפה בזמנו?
"הייתה לי בעיה במכבי חיפה כי באופי שלי אני הבוס, ולא קיבלו את זה. במכבי חיפה היו המון בוסים, ויצא שזה לא הסתדר ביחד. התווכחנו הרבה בגלל הדומיננטיות של השחקנים, לכן לא הסתדרתי עם דקל קינן ולא עם רובן ראיוס, אבל זה היסטוריה. יש לי עדיין פינה חמה בלב למכבי חיפה".

אתה בקשר עם הרבה אנשי כדורגל. מה דעתך על השחקנים שמתבטאים על מה שקורה בישראל בזמן המלחמה?
"אנשים מדברים על שטויות וזה מוציא אותי מדעתי. יש כאלה שמעולם לא היו בישראל, ובכל זאת מעזים לדבר חרא עליה. אני הייתי שם, מי אתם בכלל שתדברו על ישראל? מי שמדבר על ישראל אין לו מושג מה קורה, זאת הבעיה. זה מרתיח אותי כל פעם מחדש. יש את הבחור ממיינץ שאני מכיר (אל גאזי), מי הוא בכלל שידבר כמו שהוא דיבר? הוא יודע מה קורה? עדיף שישתוק".
 
בשנים אחרי שעזבת את ישראל פורסמו כל מיני דברים בנוגע למצבך הכלכלי. מה אתה עושה היום?
"יש לי חברה של ביגוד ואני חי חיים שקטים. אין לי שום בעיה כלכלית, בשונה מה שכותבים. אני פתחתי חנות בפריז, אנחנו נפתח גם בגרמניה. כולם אומרים שאין לי כסף, אבל הם רק מדברים כי רוכבים על השם שלי. כמו בקריירה, תמיד מחפשים לחבר בעיות לאידריסו. אני חי את החיים הכי טובים שלי, ובכל זאת רוצים לדבר עליי שיט. תמיד מנסים להוציא אותי האיש הרע, אבל זה נגמר. היום אני אידריסו אחר, אידריסו שחי את חייו בשקט, ולא אכפת לי כבר מה שיכתבו עליי".