הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ריסטארט: הפועל ירושלים רוצה לצאת לדרך חדשה

האדומים חוזרים עם רצון להתרחק מהתחתית, ולשחרר קיטור עם ניצחון ראשון

רותם פלדברג
רותם פלדברג  03.12.23 - 10:06

הפועל ירושלים תפתח הערב (ראשון) את העונה בפעם השנייה עם מפגש נגד מכבי תל אביב, כשהיא ממוקמת במקום ה-13 בטבלה. עד כה היא עומדת על שתי תוצאות תיקו ושלושה הפסדים, ומנסה להשיג את הניצחון הראשון שלה העונה, שיוריד את מפלס הלחץ.

הקבוצה תעלה בהרכב חסר למשחק, ולאחר האימון המסכם הוחלט כי הבלם אונדז׳יי באצ׳ו והחלוץ ילה דיין שסובלים מפציעות קלות לא יהיו בסגל על מנת לתת להם זמן התאוששות. גם מתן חוזז לא יפתח בהרכב, עקב רגישות, אבל אמור להשתלב במהלך המשחק. עמית גלזר גם הוא לא בסגל, אחרי שקרע שריר במשחק אימון שנערך לפני שבועיים ולא מסוגל לקחת חלק במשחק.

הקבוצה חזרה להתאמן יחסית במהרה ובאופן די סדיר, בעקבות העובדה שירושלים נמצאת כמעט תמיד מחוץ לטווח הירי במלחמה. חמישה משחקניה הזרים של הקבוצה שטסו מהארץ עם פרוץ המלחמה, חזרו כולם ארצה תוך זמן קצר והשתלבו באימונים. ״כרגע אנחנו במקום השני מהסוף, ואנחנו לא אמורים להיות שם. פתיחת העונה הייתה לא טובה. אנחנו לא במומנטום חיובי שאיתו פתחנו את העונה שעברה לא רק מבחינת צבירת הנקודות״, כך אומרים במועדון. 

הקבוצה הירושלמית שואפת להפוך את התמונה כמה שיותר מהר, וזיו אריה שיתף כי ״החזרה לא אידיאלית בלי הקהל, אבל כן צריך היה לחזור לליגה, כולם מנסים לחזור לאיזושהי שגרה. גם בלי פרנסה הייתי חוזר לאמן. אלה החיים שלי, זאת השגרה שלי, ואנחנו מכבדים את כל מי שמאפשר לשגרה כזאת להתקיים. אנשים שילמו בחיים שלהם בשביל זה. כל כך הרבה הרוגים, נרצחים, חטופים, שבויים, זאת סיטואציה קשה מאוד ויש לנו פריבילגיה לחזור לשחק ולדבר כדורגל. מתפללים שכולם יחזרו הביתה, ספציפית לגבי הירש גולדברג-פולין אוהד המועדון.״

כלל השחקנים חזרו לאימונים ולכשירות ״אנחנו מאמינים מאוד ביכולות שלנו, עובדים, מתאמנים קשה ונעשה הכל כדי לנצח״, מספרים במועדון, ״מכבי תל אביב קבוצה טובה, חזקה, וכרגע יש לה יותר דקות משחק מאיתנו. ניתן הכל על המגרש״.

הקבוצה קיבלה בשורה משמחת מאוד בעת הזאת, הבלם נועם מלמוד קיבל אישור רפואי לשוב ולעסוק בכדורגל באופן מקצועי. זיו אריה אמר כי ״יש לי תדמית של קשוח, מרוחק וכו׳. איתו יש לי חיבור מיוחד, הוא ילד שאני מאוד אוהב. אני רציתי שהוא ישחק כבר היום, אבל הוא אמר שהוא עדיין לא מוכן, וכרגע הוא מחליט. מקצועית זה חיזוק גדול לקבוצה שאני אפילו לא יכול להסביר אותו, מדובר בבלם העתיד של נבחרת ישראל״.

 אווקה אשטה חברו לקבוצה אמר: ״כל כך שמחנו לשמוע שהוא חוזר. אנחנו חברים הרבה שנים, מהנערים בהפועל. הוא מאוד חשוב לנו כקבוצה ולכדורגל בכלל״.