$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אני אותו וידאר ששווה דו ספרתי בישראל. רוצה לחזור לליגת העל"

אחרי שהפך לשחקן חופשי, החלוץ האיסלנדי מסמן מטרה לשוב לשחק בארץ ("ישראל הייתה טובה אליי, אני ארצה לחזור. לקחתי קשה את המלחמה כי אני אוהב את המדינה"), מתגעגע למכבי ת"א ("אוהד ורואה משחקים, אבל מבין שהם לא צריכים אותי"), מטיל וטו ("יש הצעות מהארץ. הפועל? כמכביסט לעולם לא אשחק שם") ונזכר: "אני עדיין צופה בגול אחרי 13 שניות מול חיפה. זה מיוחד"

סער שהם
סער שהם  29.12.23 - 14:30

וידאר קיארטנסון קרע רשתות בישראל. הוא הגיע כרכש נוצץ שמכבי ת"א שילמה עליו 3 מיליון יורו, וגם אחד כזה שפרע שטרות. 32 שערים בשנתיים היו לאיסלנדי, כשאוהדי מכבי ת"א בוודאי זוכרים את תנועת המלח המפורסמת אחרי כיבוש השערים. מאז עברו 5 שנים, וקיארטנסון הפך לנווד ולא ממש הצליח - עם תקופות קצרות ברוסיה, טורקיה, נורבגיה, יוון ואפילו בולגריה, האיסלנדי כבר נושק ל-34, אבל עדיין מאמין שהוא יכול לשחזר את ימיו הגדולים. לאחרונה קיארטנסון שוחרר מצסק"א סופיה, וכעת הוא מחפש אחרי היעד הבא, כשתופתעו לשמוע - למרות המלחמה, החלוץ ישמח לחזור לישראל כבר בינואר. ראיון לערוץ הספורט.

"אני יודע שלא פשוט בישראל, אני רואה את זה בכל החדשות", קיארטנסון פתח את דבריו והביע דאגה כלפי חבריו בארץ, "אני הייתי בישראל, והרגשתי טוב מאוד. האנשים טובים בישראל, זה מצב קשוח וזה מה שזה. היה לי קשה כשקיבלתי את החדשות, ראיתי שביבי נתניהו אמר 'אנחנו במלחמה'. ברגע הזה נכנסתי לשוק, בשבילי הכל היה בטוח בישראל. זה הכה בי מאוד חזק, אם להיות אמיתי".

בהמשך, האיסלנדי סיפר על חבריו בארץ הקודש: "אני עדיין בקשר עם לא מעט אנשים, דיברתי כמה פעמים עם חברים שהיו לי במכבי תל אביב. תמיד כשאנשים שואלים אותי 'מה המקום האהוב עליך ששיחקת בו?'. התשובה שלי תמיד אחת - תל אביב".

אתה שחקן חופשי, תרצה לחזור ולשחק בישראל?
"אני מוכן ורוצה לחזור לישראל. יש לי הצעות מכל מקום, מהרבה ליגות שונות וכל מיני יבשות. אני לא מרגיש פחד מלהגיע, קשה לדבר על זה, אבל מהנסיון שלי ישראל היא מקום בטוח ואני מקווה שהעניין הזה יפתר מוקדם ככל האפשר. אני אפילו לא חושב על זה, אני חושב רק על הניסיון שלי כאן, והניסיון שלי טוב מאוד".

היית שחקן מאוד אהוב במכבי ת"א, תסכים לשחק בכל קבוצה בארץ? למשל הפועל ת"א
"הפועל תל אביב? לא חשבתי כל כך רחוק. הקבוצה שלי בישראל היא מכבי תל אביב, זו החוויה שאני מכיר בישראל. אם אגיע לישראל ואוכל לבחור, אני ארצה להגיע למכבי תל אביב. התשובה לגבי הפועל תל אביב היא כמובן לא, אני לעולם לא אשחק בשביל הפועל תל אביב".

קיבלת הצעות מישראל מאז שהפכת לשחקן חופשי?
"היו לי כל מיני הצעות במהלך הימים האחרונים. אני אשמח מאוד לחזור לישראל, אני והמשפחה שלי נהנינו מישראל. חלק מהקבוצות בישראל דיברו עם הסוכן שלי, אבל אני באמת לא יודע במי מדובר".

עברו 5 שנים מאז ששיחקת במכבי ת"א, איזה וידאר קבוצה בישראל תקבל?
"אני עדיין אותו השחקן שהייתי במכבי, פשוט לקחתי כמה החלטות לא טובות בקריירה שלי. אנשים חושבים שהזדקנתי ושאני לא אותו השחקן שהייתי, אבל אני עדיין אותו השחקן. הצעד האחרון שלי היה שגוי וגם הייתה לי פציעה שלא מאפיינת אותי. דברים קורים בקריירה, והייתי צריך לעבור את זה. הצעד האחרון שלי בבולגריה היה רע, ואני עכשיו רוצה לפצות על זה. אני עדיין אותו שחקן - אני רואה את השער כשאחרים לא רואים אותו, כיום אני גם בוגר יותר".
בעונת השיא הבקעת 19 שערים, כמה שערים אתה שווה היום בישראל?
"כמה שערים אני שווה? אם אני משחק עונה שלמה אני תמיד שווה מאזן דו ספרתי, בכל מקום שאשחק ובכל זמן נתון. אני מאמין שאני שווה יותר מ-15 שערים, אם אני מגיע אז זו ההבטחה שלי. בכל מקרה בחצי עונה מן הסתם, אני אספיק לכבוש פחות".

מה דעתך על מה שקורה במכבי ת"א?
"אני עדיין עוקב אחרי מכבי. הייתי אמור להגיע למשחק שלה נגד בריידבליק, אבל הייתי עם הבן שלי באימון כדורגל ולא הספקתי. אני עוקב אחרי מכבי ואני כמובן אוהד מכבי גדול, אני מכביסט. מבחינתי לחזור למכבי ולשחק שם שוב תהיה הגשמת חלום. אני מבין שיש להם חלוצים - יש להם את זהבי, החלוץ הטוב בישראל, אז אני מבין שאולי הם לא צריכים חלוץ כרגע. אני צריך לקבל את זה. אני עוקב אחריהם כל עונה, אני גאה בהם וחוגג בתארים".

הרגע הכי זכור שלך בישראל הוא כנראה הגול אחרי 13 שניות מול מכבי חיפה
"אני זוכר את השער נגד מכבי חיפה, האמת שהוא היה תוך 13 שניות. זה אחד השערים הכי זכורים שלי בקריירה, צפיתי בו כבר כמה פעמים מאז, אני מאוד גאה ברגע הזה".

יש לך מסר לשלוח לאוהדים בישראל?
"אני רק רוצה להגיד לאנשים בישראל שייתכן שאני אחזור אליהם, זה יהיה נהדר לחזור. זה לא יקרה בימים הקרובים, אבל אני מקווה שבעוד שבוע או שבועיים אקבל את ההחלטה שלי, יש כמה הצעות על השולחן ואני אבדוק כל אחת ואחת מהן".