$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יוסי, חזור למקורות: בית"ר ירושלים במוד הישרדות

וגם: מכבי פ"ת עוד תתגעגע לבני לם והחלוץ החם בליגה. 5 מ-5

חיים זלקאי
חיים זלקאי  09.01.24 - 16:51

תגיות: ליגת העל

1.מעטים המקרים שמאמן חדש חוטף שלישייה על הסיפתח. בניגוד לגיא צרפתי שרשם ארבעה ניצחונות רצופים מאז שתפס את מקומו של רן קוז׳וך בנתניה, העניינים אצל מחליפו של בני לם במכבי פתח תקווה קרטעו על ההתחלה. בלי חפיפה מסודרת, ועם זמזומים אינסופיים ברקע, יהיה קשה לבלום את הנשירה. מי שחלם בלילה על ״אפקט המאמן״ התעורר בבוקר עם חששות מפני אפקט הדומינו. כדור הבוץ צובר תנופה ויהיה מעניין לקבל עדכונים משיחות הסלון אצל הלוזונים בערב שבת. בני לם, שהחזיר את מכבי פ״ת למפה, כבר לא יצטרך לדבר ללמפה בזמן שמדברים מאחורי גבו עם מחליפו המיועד. המאמן הוותיק נהג בתבונה כשהחזיר את המפתחות ליצרן ונס על נפשו. עשה או לא עשה פליק לאק לאחור, עם הכנה לבורג, בגול השלישי של הפועל חיפה, מגיע לו פסל בכניסה למושבה. עוד יתגעגעו אליו.

2.שערו השמיני העונה של גיא מלמד מקבע את מעמדו כאחד החלוצים הטובים בליגה. עונת השיא שלו נמצאת בעיצומה, עם קצב כיבושים מרשים, וגול אחד עוצר נשימה א-לה טוני וואקמה. שניהם שיתפו פעולה בעונת 2018-2017, ועלו יחד על הפודיום בטוטו טרנר. בבית האדום מלמד היה אמור להגיע למנוחה ולנחלה, עד שעסקת טרייד מוזרה שלחה אותו לנתניה והנחיתה את דיא סבע בבאר שבע. מהאקזיט של דיא נכנסו כמה לירות לעו״ש של ב״ש, וכמעט יצאה הרוח ממפרשיו של הסקורר בעל הדרכון הליטאי. השנתיים בסכנין חישלו אותו, ובשנת ה-100 להפועל חיפה, תנחשו מי מקבל מאיתנו את הציון 10?

3.בבית״ר ירושלים לא לומדים מטעויות. ההגנה חדירה, הקישור האחורי רך, והיריבות בדרך כלל מנצלות את החולשה הכללית כדי לחגוג על הראש של אבוקסיס. אשדוד באה לטדי והייתה עדיפה, ורק יכולת שיא של סילבה בין הקורות מנעה ליל שימורים במטבחון של אברמוב. אין ברירה, יוסי חייב לחזור למקורות. עליו לזנוח את הכדורגל היפה, להצטייד מחדש באתי חפירה ולרצות את מר כסאח. בתנאי קרב אין טעם להיות אנין טעם. ניגוב חומוס בפיתה מתאים יותר מסושי במלחמת ההישרדות.

4.בעוד אוהדי בית״ר אוכלים את הלב, בנגב מלקקים את האצבעות. בעיר שחוברה לה יחדיו, הכדורגל הולך ומשתבח. ניצחון רביעי ברציפות ועוד רביעייה לאוסף. שבועות ארוכים שברו את הראש בשאלה מה תוקע את המכונה, עד שהבינו שסטויאנוב הוא לא מגן ימני. את החלל הריק ששגיב יחזקאל הותיר מאחוריו ממלא כרגע אנדריי פוקו, והוא עושה זאת בהצלחה בלתי מבוטלת. יש פריון בעבודה והשערים מתחלקים בין לא מעט שחקנים, מכל החוליות, מה שמקטין את התלות בפורם רשתות כזה או אחר. מי יודע, אולי מתקרב השלב שבו מכבי זהבי תל אביב תעיף מבט מודאג דרומה.

5.רשימת הפצועים של המוליכה מתארכת, מילסון בחוף השנהב, וכשזהבי מפהק על הספסל, הקבוצה נרדמת בעמידה ויש מקום לדאגה. רובי קין המורחק כילה את זעמו בבקבוק פלסטיק מרוקן, לנוכח הרפיון הכללי שאחז בשחקניו. האם מכבי מתייבשת? חוסר היכולת להכריע יריבה צנועה כמו חדרה חייב להדאיג את האירי. בלילה שבין רביעי לחמישי נדע אם המעידה נגד ניסו הייתה חד פעמית, או שמא מדובר בניצניו של מיני משברון. נדמה לנו שמסאי דגו בונה על האופציה השנייה.