$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קצר מדי: לרובי קין אין את הכלים שיש למסאי דגו

מכבי ת"א מותשת וזקוקה לחיזוק, אין ראוי מרפאלוב לכבוש את שער הניצחון, הטעות של זהבי והציונים. פרימו מסכם משחק עונה ראשון ומפתיע: זה הדבר שהכי אהבתי במשחק

משה פרימו
משה פרימו  11.01.24 - 12:31

"הצהרת כוונות". אין יותר משתי המילים האלה אחרי מה שראינו אמש באיצטדיון בלומפילד. אחרי הניצחון הגדול של מכבי חיפה על מכבי ת"א 0:1. צדק ליאור רפאלוב הצנוע, הכוכב הכי גדול של מכבי חיפה בשבועות האחרונים, שהשתמש במילים הללו. לבוא לבלומפילד, עם פער של 8 נקודות מהקבוצה הביתית, שעד אתמול לא היה ספק מי הקבוצה הטובה ביותר, ולנצח אחרי 12 שנים שמכבי חיפה לא ניצחה שם. אין יותר הצהרת כוונות מזו.

אם לפני שבועיים הגדרתי את ליגת העל כ"קבוצה וחצי", אחרי אתמול יש לנו 2 קבוצות. המאבק על האליפות נפתח לחלוטין. אחרי 10 נקודות הפרש, שזה הפרש מאד משמעותי, באו שני המשחקים של מכבי ת"א בביתה נגד הפועל חדרה החלשה ומכבי חיפה החזקה ופתאום זה רק 5 הפרש. הכל פתוח, הכל אפשרי.

עד היום מכבי ת"א ניצחה כמעט את כל משחקיה. ברוב המקרים היא הייתה טובה יותר וניצחה בצדק, בחלק מהמקרים גם כשהיא לא הייתה מספיק טובה, ידענו שזה יספיק לניצחון. בפעמיים שמכבי ת"א הפסידה העונה זה היה נגד שתי קבוצות לא פחות טובות ממנה, נגד גנט מבלגיה בקונפרנס ליג ואתמול נגד מכבי חיפה.

למשחק אתמול מכבי ת"א הגיעה לא מוכנה, מותשת, עם שחקנים שחזרו מפציעות ומחלות ונגד מכבי חיפה של אתמול, לא היה לה סיכוי. מנגד, מכבי חיפה התייצבה למשחק ללא 4 שחקני הרכב ראשון שהם "בטון" בהרכב הראשון - דניאל סונדגרן, עבדולאי סק, פרנדזי פיירו ודולב חזיזה, ולמרות כל החיסורים האלה, זה לא הורגש על המגרש. כי לעומת מכבי ת"א, שאין לה מחליפים ברמה של שחקני ההרכב הראשון, במכבי חיפה זה לא בולט עד כדי כך. תנו לליאור רפאלוב וצ`ארון שרי לנהל את המשחק וכל יתר התשעה רק יהנו מהמשחק.

אתמול לא ראיתי שום הבדל בין סק לשימיץ`, שום הבדל בין עיליי פיינגולד לסונדגרן ובין דין דוד לפיירו. חזיזה אמנם חסר הרבה זמן, אבל עכשיו בעמדה שלו מתייצב ליאור רפאלוב הפנטסטי, שגורם לכל שחקן ושחקן במכבי חיפה להתעלות בזכות הגישה שלו למשחק ובזכות המנהיגות. לא הפתיע אותי בכלל שער הניצחון שלו אתמול, שהיה היחיד במשחק, אחרי ההצטיינות שלו בשבועות האחרונים. אגב, רפאלוב גם שיחק במשחק האחרון בבלומפילד שבו ניצחה מכבי חיפה את מכבי ת"א לפני יותר מ-12 שנים. כל כך מגיע לו.

לעומת מכבי חיפה, לרובי קין אין את השחקנים המתאימים להחליף את השחקנים העייפים והמותשים וכן את הפצועים. אם רובי קין היה מאמין בשחקני הספסל שלו, הוא היה מחליף אתמול 5 מההרכב, כאלה שינסו להציל את המשחק, אבל הוא החליף רק שניים והכניס את אושר דוידה וקיקו בנדוסו, שבינתיים לא מראים שהם שחקנים ברמה של קבוצה אלופה. דווקא ההפסד למכבי חיפה וחוסר שביעות הרצון של רובי קין מרוב שחקני הספסל, אולי יביא לכך שמכבי ת"א תתחזק והיא חייבת להתחזק לעומת מכבי חיפה.

למשחק נגד מכבי חיפה הגיעה מכבי ת"א כשחלק משחקניה שחוקים ממספר משחקים רב שבהם רובי קין לא נתן להם מנוחה. דווקא הקישור, שהיה ברמה גבוהה, קרס אתמול בצורה בולטת. דור פרץ במשחק קטסטרופלי שלא זכור לי כמותו וכן יוריס ואן אובריים וגבי קניקובסקי, שהיו חלשים. תוסיפו אליהם את דן ביטון במשחק גרוע, את ערן זהבי במשחק חלש מאד, את דור תורג`מן שלא יודע איך לסיים ואתמול גם שני המגינים היו חלשים מאד - רוי רביבו וגם אבישי כהן והנה לכם מתכון בטוח להפסד. אתמול גם מוסקרה השוער והבלמים לוקסן וסאבוריט לא היו במיטבם.

באופן כללי, ערן זהבי בתקופה לא טובה. "מפלצת" שערים כמוהו שלא מבקיעה 5 משחקים, לא צריכים להיות חכמים גדולים להבין שהוא בתקופה לא טובה. התסכול הגדול שלו בא לידי ביטוי שבו ראינו אותו רב עם אוהד מתוסכל ומקלל אותו. לערן זהבי התמונות האלה לא טובות, בלשון המעטה, אף פעם לא רבים עם אוהד ביציע.

למרות שמדובר היה במשחק עונה ראשון, לא היה לי ספק מהדקה ה-12 שבו הובקע השער ע"י רפאלוב, מי הקבוצה שתנצח את המשחק. נכון שלעיתים מכבי ת"א החזיקה יותר בכדור וניסתה לחזור למשחק, אבל אתמול היה כתוב על המשחק הזה ניצחון של מכבי חיפה. מבחינתי הוא לא הוטל בספק. מכבי חיפה פתחה את המשחק נהדר, הייתי אומר אפילו שעד המספרת של ערן זהבי בדקה ה- 14, הייתה רק קבוצה אחת על המגרש. מכבי ת"א לא הגיעה מוכנה לפתיחה של מכבי חיפה וזה עלה לה בשער שהספיק לניצחון כל כך יוקרתי וכל כך חשוב.

בשער הניצחון של מכבי חיפה היו מעורבים לא פחות מתשעה שחקנים, 4 של מכבי חיפה שעשו את עבודתם נהדר וחמישה של מכבי ת"א שפישלו כל אחד בתורו. זה התחיל עם חטיפת כדור של מחמוד ג`אבר המצוין לדור פרץ סמוך למרכז המגרש, המשיך לדין דוד, שהמשיך לחלאילי, שעבר בקלות את רוי רביבו, משם רוחב לליאור רפאלוב שהקדים את הבלם לוקסן והמגן אבישי כהן ובעזרתו של השוער מוסקרה כבש את השער היקר. תשעה שחקנים, 4 פעולות מצוינות, חמישה מנגד שלא ביצעו את עבודתם.

כתבתי רבות על ההגנה של מכבי ת"א במהלך העונה שלא הייתה במיטבה, בלא מעט שערים שספגה הקבוצה הם היו באשמת סגירות לא טובות בהגנה. אתמול גם זיהיתי בעיות אצל שני המגינים המוכשרים, אבישי כהן מימין ורוי רביבו משמאל. אין ספק שהשניים מוסיפים הרבה למשחק ההתקפה של מכבי ת"א. בכל הקשור למשחק הגנה, ומגן הוא קודם כל מגן, יש בעיה מול קבוצות טובות שלוחצות כמו אתמול מכבי חיפה. במשחקים רבים, כשמכבי ת"א שולטת ותוקפת הרבה, אנחנו לא רואים בעיות מיוחדות אצל המגינים. אתמול זה מאד בלט כשכדורים הגיעו לענאן חלאילי מצד ימין על רוי רביבו ואל ליאור רפאלוב בצד שמאל, כשהוא נכנס כל הזמן לאמצע והוא התגבר בקלות על אבישי כהן.

גם במחצית השניה, שבה הייתה מכבי ת"א אמורה לשלוט ולנסות להשוות, הגיעה מכבי חיפה ליותר מצבים ולסיים ב- 0:2, שהיה הרבה יותר קרוב מה- 1:1. דין דוד חלוץ מצוין, אתמול הוא לא ניצל את שתי ההזדמנויות שלו לעשות 0:2 ולהרגיע את חבריו.

דובר רבות בשתי הקבוצות על חסרונם של עבדולאי סק בלם מכבי חיפה ומילסון הקיצוני השמאלי של מכבי ת"א, שניהם עכשיו באליפות אפריקה. ברוב המשחקים בליגה שלנו הבלמים שון גולדברג ושימיץ` יבצעו את עבודתם, זה לא צריך להיות כל כך מסובך עבורם. לעומת זאת, למכבי ת"א אין מחליף ברמה גבוהה כמו למילסון. באופן כללי, בליגה שלנו אני לא מכיר שחקן ברמתו של מילסון כקיצוני שמאלי דריבליסט שעושה צרות לכל הגנה והגנה. מהבחינה הזאת, מכבי ת"א יצאה הרבה יותר מופסדת ממכבי חיפה.

אתמול גם נכנסו לראשונה קני סייף וגדי קינדה להופעות הבכורה שלהם במכבי חיפה. הם לא נכנסו טוב למשחק ולא שיפרו את היכולת של קבוצתם, אבל שום ביקורת כלפי השניים, הם שחקנים טובים שמכבי חיפה עוד תהנה מהם, בטח הם עדיפים על המחליפים של מכבי ת"א.

לגבי שני המאמנים, מסאי דגו של מכבי חיפה ורובי קין ממבי ת"א. נכון שקל מאד אחרי המשחק להגיד שדגו היה עדיף בהרבה מקין. כשרואים איך שתי הקבוצות שיחקו ומי המנצחת, אז לדגו מגיע צל"ש ולרובי קין טר"ש. בגדול, לרובי קין לא היו אתמול את הכלים שהיו למסאי דגו. גם שחקני ההרכב הראשון של דגו וגם החילופים היו עדיפים על אותם שחקנים של מכבי ת"א.

לדעתי הבעיה שנוצרה במכבי ת"א היא לא היכולת במשחק הספציפי אתמול, אלא זה רחב יותר וכמו שהזכרתי, שחקני מכבי ת"א הגיעו למשחק אתמול מותשים בגלל ההחלטות הקודמות של רובי קין שאתמול זה עלה לו ביוקר והפסד ראשון בליגה לקבוצה עדיפה על שלו.

אז אחרי 15 משחקים, נפתח המאבק על האליפות לגמרי ורק נזכיר שזה אחד מבין ארבעה משחקים שמצפים לשתי היריבות הגדולות עד סיום העונה, מה שמחדד יותר שהאליפות פתוחה וכבר בחודש הבא עוד משחק ליגה בסמי עופר ובתווך גמר גביע הטוטו בין השתיים. תנו לנו כמה שיותר משחקים כאלה.

ורגע לפני הציונים, לא תאמינו מה הכי אהבתי במשחק? את צד ימין של מכבי חיפה וצד שמאל של מכבי ת״א. פיינגולד וחלאיילי מול רביבו ותורג׳מן, 4 שחקנים שגילינו בנבחרת הנוער במונדיאליטו. לראות אותם היום מחזיקים קו בשתי הקבוצות הכי גדולות שלנו זה היה מרגש, גם אני לא הייתי מאמין שזה יקרה כל כך מהר.

הציונים - מכבי ת"א
מוסקרה- 4
אבישי כהן- 4
לוקסן- 4
סאבוריט- 4
רביבו- 4
ואן אובריים- 4
דור פרץ- 3
קניקובסקי- 4
דן ביטון- 3
ערן זהבי- 4
דור תורג`מן- 5
רובי קין- 4

הציונים - מכבי חיפה
שריף כיוף- 6
עילאי פיינגולד- 6
שימיץ`- 6
שון גולדברג-7
פייר קורנו- 6
עלי מוחמד- 6
מחמוד ג`אבר- 7
צ`רון שרי- 6
ענאן חלאילי- 6
דין דוד- 6
ליאור רפאלוב- 7
המאמן מסאי דגו- 8

גם השופט אוראל גרינפלד היה מצוין, נתן למשחק לרוץ, לא הפריע, לא גנב את ההצגה והלוואי כל השופטים ישפטו בצורה הזאת. הציון- 8