$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגיע הזמן להיפרד מרובי קין ולמנות את ברק בכר

הציון של מאמן מכבי תל אביב, הפייבוריטית לזכיה באליפות, הפער של שתי הגדולות משאר הליגה והרכישה המצוינת של אלעד מדמון. משה פרימו מסכם את משחק העונה

משה פרימו
משה פרימו  06.02.24 - 21:04
תמונת המשחק כולו בין מכבי חיפה למכבי תל אביב מבחינתי, הייתה בסיום המשחק. הקפטן ערן זהבי עצבני ותוך שהוא מסתיר את פיו הוא אומר דברים לדור פרץ ודור תורג`מן, מסנן "בושה", מה שמעיד יותר מכל על הסחרור והיכולת החלשה של מכבי ת"א, ולא חשוב אם הדברים שאמר ערן זהבי הם כלפי המאמן או כלפי שחקנים, זה מעיד שמכבי ת"א נכון להיום לא מוצאת את עצמה על המגרש. היא יכולה להחזיק יותר בכדור אבל היא לא יודעת מה לעשות איתו, כי מכבי חיפה לא הייתה ביכולת מיוחדת ולא היה ספק שתנצח את המשחק. 

אני לא יודע אם זה יקרה, אבל אם אני מיץ' גולדהאר ורוצה לזכות באליפות, היום אני מודה לרובי קין ומחליף אותו בברק בכר, ככה הסיכויים לאליפות של מכבי ת"א יגדלו. אני לא חושב שמסאי דגו עשה "בית ספר" לרובין קין, אבל דגו בא מוכן יותר מקין מתחילת המשחק וגם תוך כדי. לא יכול להיות שבפיגור 2:0 הכל ממשיך כאילו כלום לא קרה, לא יכול להיות שמסאי דגו מסיים את החילופים לפני רובי קין והיו למאמן הזה הרבה נורות אזהרה בחודשיים האחרונים והוא פשוט לא למד כלום.

איפה תכנית ב`? איפה לקחת סיכון ולוותר על בלם ולהכניס שחקן התקפה? יש את אושר דוידה, דן ביטון ויונס מלאדה והחילוף הראשון הוא חילוף מהבית, דווקא ואן אובריים שילם את המחיר. בדקה ה-81 ויתר רובי קין על 3 בלמים והעלה את מלאדה. מאוחר מדי כשהתוצאה 2:0 למכבי חיפה. באופן כללי, איך מסאי דגו מסיים את החילופים לפני רובי קין? מי מהשניים צריך לחזור למשחק?

דווקא עם כניסתו של אושר דוידה השתנה משהו. דוידה במשחק טוב ניסה להוציא כדורי רוחב ואף בעט מצוין לשער אבל שריף כיוף היה במקום, יופי של שוער יש למכבי חיפה. מסאי דגו בא עם תכנית טובה ומפתיעה למשחק, הוא פתח אותו כמו בבלומפילד עם לחץ עצום על מכבי ת"א וכמו במשחק הליגה הקודם עלה ליתרון מוקדם. מכבי ת"א במצבה וביכולתה הנוכחית לא יכולה לרדוף אחרי מכבי חיפה. לא מובן מה עושים רובי קין והצוות שלו באימונים, עד עכשיו הם לא מתגברים על כדורים חופשיים מעבר לכך שבלא מעט משחקים ההגנה טועה ומסדרת גולים ליריבה.

אתמול אחרי שער שספגה כרגיל מכדור חופשי, דור פרץ עשה טעות גדולה שסגרה את המשחק. פרץ היה חייב להבין ששחקנים גדולים ממנו שהם בתוך הרחבה מרחיקים את הכדור ולא מוסרים ללוקאסן בתוך הרחבה כשהבלם כלל לא מוכן. הטעות של דור פרץ שעלתה במשחק כי מ-2:0 מכבי ת"א היום לא יכולה לחזור מול מכבי חיפה. לעומתה, ההגנה של מכבי חיפה הייתה במשחק טוב למרות מספר מצבים טובים של דור תורג`מן ודור פרץ. 
למרות חסרון גדול בהרכב של דגו זה לא הורגש על המגרש. פייר קורנו, פרנטזדי פיירו ומחמוד ג`אבר שהיה הכי טוב על המגרש במשחק הקודם בין השתיים בבלומפילד, שחקנים טובים שחסרו, אבל קני סייף היה מצוין, עבדולאי סק שסגר מצוין בצד ימין וגדי קינדה נכנסו מצוין למשחק. 

במכבי ת"א החיסרון של מילסון היה ללא פתרון, מאז שעזב לאליפות אפריקה זה פגע מאוד במכבי ת"א, לעומת זאת במכבי חיפה שימיץ` מצוין מאז שסק יצא לאליפות אפריקה, ובעניין הזה למכבי חיפה היה פתרון מצוין, למכבי ת״א ממש לא. לכן, 3 משחקים רצופים בתוך חודש בערך שמכבי ת״א לא מסוגלת להבקיע מול מכבי חיפה. מי זוכר שמכבי ת״א הובילה את הטבלה ב-10 נקודות הפרש? היום מכבי חיפה המועמדת מספר אחת לאליפות, בדיוק מה שכתבתי על מכבי ת״א אחרי התיקו 2:2 בין הפועל פ״ת למכבי חיפה. 

שני המועדונים הכי גדולים בכדורגל הישראלי מכבי ת״א ומכבי חיפה שלא צריכים להוכיח כלום מבחינה כלכלית ומקצועית שהם מעל הליגה ובפער גדול, עשו זאת שוב ומראים ליתר הליגה שלנו על הפערים הגדולים שרק גדלו. מיליוני יורו השקיעו הבעלים מיץ` גולדהאר ויעקב שחר בקבוצות שלהם גם לטווח המיידי וגם לעתיד המועדון. לעונה הנוכחית ולתואר האליפות המיוחל הם צירפו 10 שחקנים, 5 כל אחד, אולם בשלב הזה לא ברור מי מהעשרה יהיה שובר שיוויון, אף אחד מהם הוא לא ערן זהבי ועומר אצילי שהגיעו בחודש ינואר והשפיעו מיידית על יכולת הקבוצה עד תואר האליפות.

אינני חלילה מזלזל בשחקנים שהגיעו כי כולם עוד צריכים להוכיח את יכולתם עד סיום העונה ואם ישפיעו על קבוצתם לזכות באליפות. דווקא אלעד מדמון, שלדעתי הוא הדבר הבא ונרכש ע״י מכבי ת״א, יחל לשחק בקבוצה רק בעונה הבאה. זה רכש פנטסטי לצהובים מת״א, שחקן שכובש בהפועל חדרה 9 שערים שזאת קבוצה שמתקשה לעבור את מחצית המגרש, זאת רכישה!

נוצרה גם טבלה נוספת בכדורגל הישראלי למי יש יותר נקודות בכל הקשור לרכישת שחקנים, כל אחד שנרכש מיד התקשורת יוצרת מאבק בין שני המועדונים מי ניצח את מי בהבאת השחקן. אני רואה את זה אחרת לגמרי, כל עוד זה תלוי בשחקן היכן הוא רוצה לשחק, אז אין קשר למועדון, מבלי לעשות ״בית ספר״ האחת לשנייה. ליאור קאסה בחר במכבי חיפה, סבבה לגמרי, אלעד מדמון בחר מכבי ת״א, גם בסדר, למה צריך על כל שחקן שמגיע מיד להכניס את היריבה. לא מובן. 

בסופו של דבר כל היריבות האדירה הזאת מתנקזת למשחק בין השתיים ואתמול היה עוד אחד כזה. במשחק הקודם לפני חודש הגיעה מכבי חיפה לבלומפילד וניצחה את מכבי ת״א 0:1. זאת הייתה תקופה רעה מאוד למכבי ת״א שבסיומה הפער הצטמצם לנקודה אחת בלבד עד למשחק האחרון. במחזור הקודם מכבי ת״א ניצחה בקושי את הפועל ירושלים 1:2 ומכבי חיפה הפסידה להפועל ב״ש, מה שהביא לכך שהמשחק בין השתיים נפתח עם פער 4 נקודות לטובת מכבי ת״א.

לעומת המשחק בבלומפילד, מכבי חיפה הגיעה לסמי עופר עם חסרונות מאוד משמעותיים - מחמוד ג׳אבר היה הטוב במגרש והוא זה שהוביל לשער הניצחון, פייר קורנו המגן השמאלי המצוין שלא מפסיק להכניס כדורים לרחבה, פרנטזדי פיירו החלוץ שהורחק בב״ש ומעל כולם הקפטן, הכוכב, המנהיג, השחקן הנהדר צ׳ארון שרי שכבר עזב להולנד. זה כבר חיסרון משמעותי למאמן מסאי דגו שאמור היה לתת לשחק לחלק מהשחקנים החדשים.

מה שמאוד מפתיע במשחק גדול כזה בין שני המועדונים הכי גדולים, שתי הקבוצות שיכלו להיות עם עשרה זרים יחד על המגרש, שיחקו עם שלושה בלבד ושלושתם בלמים. סק ושימיץ` מחיפה ולוקאסן מת״א. 

עדיין אין לנו אלופה, נכון לעכשיו למכבי חיפה יש יתרון שבא לידי ביטוי בכך שמסאי דגו נותן לכל הסגל לשחק, לעומתו רובי קין לא מגוון ולא משנה, חודשיים מכבי ת״א מזייפת, גם ערן זהבי ביכולת לא טובה והגיע הזמן לשנות. שחקנים כמו עדן קארצב, דן ביטון, יונס מלאדה ואופיר דוידזאדה צריכים לשחק, כי שחקני ההרכב הראשון לא טובים מהם היום וזה כולל גם את ערן זהבי, שלא יקרה כלום אם ירד לספסל. רובי קין היה חייב להראות מי הבוס בקבוצה וזה לא נראה ככה. לכן אחזור על מה שפתחתי - ברק בכר היום בקרית שלום במקום רובי קין.

הציונים של פרימו - 
מכבי חיפה: 
שריף כיוף - 7
עבדולאי סק - 6
לורנצו שימיץ' - 7
שון גולדברג - 7
קני סייף - 6
דניאל סונדגרן- 6
עלי מוחמד - 6
גדי קינדה - 5
ליאור רפאלוב - 5
ענאן חלאיילי - 6
דין דוד - 7
מסאי דגו - 8

מכבי ת"א:
רועי משפתי - 5
אבישי כהן - 4
דריק לוקאסן - 4
רז שלמה - 5
מתן בלטקסה - 4
רוי רביבו - 5
יוריס ואן אובריים - 5
דור פרץ - 4
גבי קניקובסקי - 5
ערן זהבי - 4
דור תורג׳מן - 4
רובי קין - 3