$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עובדיה: "נמאס. לא עוד! דורשים הסברים"

מנכ"ל מכבי חיפה זעם על האלימות המשטרתית. חזיזה: "ראיתי תמונות מזעזעות"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  11.02.24 - 10:42

המשחק אמש (שבת) בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה הסתיים עם אוהדים ושוטרים פצועים וכן תשעה פצועים, זאת בשל שלט שהניפו אוהדי מכבי חיפה שהשווה את השוטרים לחזירים וגרם לכך שהמשטרה עלתה ליציע.

דולב חזיזה כתב ברשתות החברתיות: "לא מבין למה שוטרים נכנסים ליציעים ומרביצים כשביציע נמצאים נשים, ילדים, הורים ונערים שהדבר היחיד שהם רוצים זה להנות מכדורגל, ובמקום זה אני רואה תמונות מזעזעות של אוהדים נגררים על הרצפה וילדים מרימים ידיים בפחד מטורף משוטרים שאמורי להגן עלינו. הלב איתכם".

מכבי חיפה נותנת גיבוי מלא לאוהדים ואף תמך בהם ברשתות החברתיות, כאשר עמותת היציע הצפוני אוספת עדויות וראיות לאלימות משטרתית על מנת לפעול בגזרה המשפטית והחוקתית. לידי מערכת ערוץ הספורט הגיעו סרטונים רבים המעידים על אלימות משטרתית, כאשר מנגד קיים סרטון המעיד כי הושלכו לעבר השוטרים שעלו ליציעים כסאות וחפצים.

נ` אוהד מכבי חיפה סיפר: "כבר לפני המשחק עיכבו אותנו בכניסות, עשו לנו בידוק קפדני. חלק מהאוהדים החמיצו את פתיחת המשחק. לקראת סיום המשחק החלו השוטרים לעלות ליציע כשהם מפעילים כוח בלתי סביר. הם הרביצו לחיילים שיצאו לאפטר, לנשים, לילדים. חטפנו מכות בטדי כאילו אנחנו מחבלים. למה הם צריכים לעלות ליציע? אוהדים ששורפים את כל השבת שלהם על הקבוצה צריכים לחזור הביתה מדממים, ילדים יצאו עם טראומה".

על דבר אחד שני הצדדים מסכימים, שהעימות החל בשל השלט, אך במכבי חיפה תהו האם זו סיבה לשוטרים לעלות ליציע כשידוע שכמעט בכל פעם שזה קרה, העניינים יצאו מכלל שליטה.

למשטרת ירושלים ולאוהדי מכבי חיפה יש היסטוריה ארוכה, למרות שלאחרונה נרשמה התחממות ביחסים. יש לציין שלאחרונה נרשם עימות בין השוטרים לאוהדי הפועל ירושלים. במועדון הבהירו כי לא יעברו על כל לסדר היום, וידרשו טיפול בנושא ותחקיר מעמיק של האירועים. ארגוני האוהדים של הירוקים נוטים לשוב להחרים את טדי בשל אירועי אמש.

ממשטרת ישראל נמסר: "לצערנו קומץ אוהדים החליט אתמול לבזות את השוטרים ולתקוף אותם באלימות חמורה. כוחות משטרה פעלו לאבטחה ושמירת הסדר, ולקראת סיום המשחק הונף פעם אחר פעם שלט בזוי בגנות שוטרים המשווה אותם לחזירים. השוטרים פעלו להסרת השלט, אז הותקפו באלימות פרועה ביציע האוהדים על ידי קומץ אלים תוך יריקות והשלכת כיסאות וחפצים לעברם. התקיפה האלימה גרמה לפציעתם של שני שוטרים שפונו לבית חולים, כשאחד מהם נפגע בראשו. המשטרה עצרה לחקירה 7 חשודים בתקיפת השוטרים והפרת הסדר".

מנכ"ל הקבוצה, איציק עובדיה, פרסם הודעה בנושא: "לא כך ציפינו לפתוח את השבוע.אמש רצינו ליהנות מניצחון מרשים וחוויה גדולה כשלמעלה מ-8,000 אוהדים ירוקים, בהם ילדים, נשים, בני נוער וחיילים מלווים אותנו. אכן ניצחנו בניצחון מרשים, אך חזרנו מטדי מתוסכלים וחבולים פיזית ונפשית. ההפסד של כולנו. אמש באצטדיון טדי נתקלנו שוב באירוע קשה מצד המשטרה המקומית. די. נמאס. לא עוד! אנחנו דורשים הסברים".

"מועדון כדורגל מכבי חיפה לא יהיה מוכן לקבל את המראות והעדויות שהיינו עדים להן אתמול. במשחק שהתנהל ללא דופי, עם תצוגת עידוד נהדרת ביציע של מכבי חיפה, ללא אבוקות וללא פירוטכניקה, בהתנהלות מופתית שלכם האוהדים, דווקא אז למרבה הצער ניתנה הוראה להכניס שוטרים ליציע, בגלל שלט מחאה, שלט שיש לגנותו, אך התגובה מצד המשטרה היא חסרת אחריות וחסרת מידתיות. החלטה אומללה של מפקד כוח שיטור הפוגעת בכולנו, בכל מי שהכדורגל חשוב לו. אוהדי מכבי חיפה לא יחזרו יותר הביתה חבולים בגוף ובנפש".

"כמנכ"ל המועדון, לא אוכל לקבל מצב בו מתקבלות עדויות של אוהדים, שחזרו משירות מילואים בעזה ויתלוננו כי הרגישו פלאשבקים מהמלחמה בעזה, עדויות של ילדים ונשים ואוהדים שחוו אלימות ללא סיבה! היינו עדים בעבר לאירועי אלימות קשים באצטדיון זה, הובטחו לנו הבטחות מסוימות ולא נראה כי לא קיים רצון אמיתי לקיימן".

"לכן, לצערנו הרב ומאחר שמדובר באירוע שחוזר על עצמו בכל ביקור שלנו באצטדיון טדי, אנחנו נאלצים להודיע כי המלצתנו הרשמית לאוהדינו תהיה לא להגיע לאצטדיון זה וכי המועדון לא ייקח אחריות על מכירת כרטיסים לאצטדיון טדי בירושלים כל עוד האיום הזה מרחף מעל ראשנו. עשרות אלפי אוהדינו יחזרו לחוות כדורגל בעיר הבירה של מדינת ישראל רק כאשר נוכל להבטיח להם חווית כדורגל בטוחה ונעימה. הבוקר שלחתי מכתב למפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, בדרישה לבצע תחקיר מלא ואובייקטיבי לאירועי אמש".

"לסיום, ולמען הסר ספק, ברצוני להביע את הערכתי העצומה לפועלה של משטרת ישראל, במיוחד בחודשים האחרונים. שוטרי ושוטרות ישראל חירפו את נפשם כדי לתת לנו את הזכות ליהנות ממשחקי כדורגל מרובי קהל. על כן, התסכול הוא כל כך גדול. בשום מצב ובשום צורה משחק כדורגל לא אמור להסתיים כפי שהסתיים אמש".

"אני קורא לחברי המנהלים את הכדורגל בישראל, להשמיע את קולם. החוויות הנוראיות בטדי מזכירות מראות ממקומות חשוכים, שאינם מתאימים למגרשי הכדורגל ומרחיקים את שוחרי הכדורגל מהמגרשים ופוגעים בענף שכולנו אוהבים. כולי תקווה שנחזור ונתרכז רק בדברים המדהימים שיש למשחק הכדורגל להציע ושמדינת ישראל תחווה ימים של שקט, אחדות, תקווה וסבלנות אחד כלפי השני".