$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוני לוי: "יכול להיות שעדיף להסתגר ולצאת למתפרצות"

מאמן הפועל חיפה התכונן לדרבי. גיא מלמד: "נבחרת? מי שבכושר צריך להיות בסגל"

הדר יעקבי
הדר יעקבי  15.02.24 - 12:00

אחרי שנעצרה במחזור האחרון עם ההפסד הדרמטי להפועל ירושלים, הפועל חיפה תנסה לשוב למסלול דווקא בדרבי הלוהט מול מכבי חיפה, שיערך ביום ראשון. האדומים מהכרמל מגיעים למשחק מהמקום הרביעי, מרחק שמונה נקודות בלבד מהיריבה הירוקה שבפסגה. רוני לוי דיבר לקראת ההתמודדות.

"אפשר להגיד אכזבה גדולה, תקלה גדולה", פתח המאמן את דבריו. "זו פעם שנייה שזה קורה לנו, הסקתי מסקנות. אמרתי לשחקנים מה אני מצפה בעתיד כשזה יחזור. אני בטוח שנעשה את זה טוב יותר בעתיד. אנחנו צריכים לעשות מעבר חד מהמשחק הזה למשחק הבא", הוסיף.

לוי התייחס למאזן מול הגדולות: "לא יושבת עליי הבעיה מול הגדולות, זה לא חריג. הסיבוב הראשון היה פחות טוב מול הגדולות, עכשיו אנחנו קבוצה יותר טובה משהיינו בתחילת העונה. אני בטוח שגם נגד הגדולות נדע לעשות תוצאות טובות".

המאמן התייחס להישגי קבוצתו: "אם הבטחנו אותו 5 מחזורים לסיום העונה זה הישג נהדר מבחינתנו. דרבי הוא משחק חשוב מאוד, מול האלופה, המוליכה. אנחנו נבוא בגישה חיובית כדי לנצח את המשחק".

על הדרבי הקודם אמר: "לכל משחק יש לו את ההתפתחות שלו. המשחק נגד מכבי חיפה בדרבי הקודם התפתח הכי נורא שאפשר, קיבלנו גול בדקה ה-2. רדפנו אחריהם והיינו חשופים. היינו במשחק לרוב אורכו, אבל נפתחו הרבה שטחים ועם שחקנים איכותיים כמו שלהם הם ניצלו את זה. אני מקווה שהפעם זה יתפתח יותר לכיוון שלנו. נבוא בלי שום רגשי נחיתות או נקמה, זה משחק כדורגל עם אווירה טובה, דרבי. יש רצון לשמח את הקהל שלנו ולעשות תוצאה טובה".

"אני פחות מתעסק במה שקורה במכבי חיפה, אלא יותר בשחקנים שלי. אנחנו מתעסקים בלהתרומם מהאכזבה מול הפועל ירושלים ובאיזה סגנון והרכב לשחק בדרבי".

על סגנון המשחק שהוא מכין לדרבי: "יכול להיות שעדיף להתסגר ולצאת למתפרצות, אנחנו כל השנה מנסים לשחק עם כמה שיותר שחקנים התקפיים. לפעמים המשחק כופה עליך להתגונן יותר ולצאת להתקפות מעבר, ויכול להיות שזה מה שיקרה, אנחנו צריכים לדעת לעשות את ההתאמות במהלך המשחק".

לוי המשיך: ""לשמחתי גיבשנו סגל וקבוצה מלוכדים, הם חשים את התחושות הקשות כמו שצריך. אני שונא להפסיד, בטח בצורה כזאת, אבל איך אומרים? `טוב שיש את המשחק הבא`. יש לנו דרבי, השחקנים עשו מעבר טוב לקראתו והאנרגיות מופנות אליו".

"באופי שלי אני רוצה לשחק עד הסוף ולהיות מקצוען עד הסוף. יש לנו עוד הרבה מטרות השנה, אנחנו רוצים להיות כמה שיותר גבוה, להצליח בגביע, ויש גם מטרות אישיות כמו גיא מלמד שיהיה כמה שיותר גבוה בטבלת הכובשים. הדרבי הוא המשחק הכי טוב שאפשר כדי להוציא מהשחקנים את המקסימום".

על נפילת המתח של חלק משחקניו בכמה ממשחקי הקבוצה: "אין ספק שבחנו את הנתונים הפיזיים והסטטיסטיים, היתה ירידה משמעותית ודרמטית בחצי השני. יכול להיות שהייתי צריך להכניס שחקנים יותר רעננים. לא פשוט גם להוציא כמות כזאת של שחקנים בבת אחת. כל הזמן יש דילמות והיו לי המון מחשבות שלא הצלחנו לפתור. מבחינתי הבעיה המרכזית היתה מנטלית, כמה פעמים כבר באנו למשחקים עם יתרון שאמור לחזק אותנו, אבל הוא דווקא הוריד אותנו. בואו נקווה שבמשחק הבא ניכנס ליתרון ואז נדע מה לעשות".

לוי הציג את עמדת נגד: "היו גם משחקים שאנחנו הפכנו את התוצאות שמעידים על מצב פיזי טוב, החבר`ה במצב גופני טוב מאוד. היה פה שילוב של כמה דברים שעשו לנו נזק במשחק הזה, לי מאוד כואב וקשה עם זה, אבל אנחנו במעבר חד עם הפנים למשחק החשוב הבא".

על עתידו אמר המאמן: "חוזה לעונה הבאה? אני לא מתעסק בזה. אני מאוד מרוכז בעבודה שיש לי, לעשות את המקסימום שאפשר. בסוף הדברים מסתדרים לטובה עבור מי שרציני וטוב. כשנגיע למצב שמדברים על הדברים האלה, נראה מה עושים".

לסיום, התייחס רוני לוי לרצון לאמן את נבחרת ישראל בעתיד: "לנבחרת יש מאמן מצוין שהוא חבר שלי וגם מנהל מקצועי מצוין שהוא גם חבר שלי. כשיבוא יום ויחפשו מאמן ואני אהיה מועמד, אז אפשר יהיה לדבר על זה. היום זה לא רלוונטי".

אחרי רוני לוי, היה זה תורו של גיא מלמד לקבל את רשות הדיבור, כשהחלוץ התייחס לעניין: "יש לי חוזה לעוד שנה ואני מאוד מאושר פה בהפועל חיפה. אני מרוכז כל כולי בעונה הזאת, יש לנו משחק סופר-חשוב ביום ראשון. ההתעיינויות מאוד מחמיאות, אבל יש לי חוזה לעוד שנה וזה מה יש. אני חושב שאני אסיים את העונה פה, כל דבר יכול לקרות בכדורגל. כרגע לא מעניין אותי שום דבר חוץ מהדרבי".

מלמד המשיך והתייחס לדרבי: "אין לנו ברירה אלא לאסוף את עצמנו ולבוא הכי חדים שאנחנו יכולים בשביל האוהדים ובשביל עצמנו. קצת צובט לי שלא הצלחנו לקחת נקודות מהגדולות בסיבוב הקודם".

"אנחנו גם מרגישים שברגע שאנחנו משחקים טוב והתקפי אז הקהל בא יותר ויותר. אנחנו לא מורידים רגל מהגז, המקום השלישי עדיין בהישג יד - אנחנו ובאר שבע עדיין צמודים. אנחנו בטירוף על זה, אנחנו מדברים על בין השחקנים".

"אנחנו לא מסתכלים יותר מדי רחוק ואת הסיכומים נעשה בסוף. אנחנו לא יכולים להוריד אפילו 1% ממה שאנחנו עושים. במחזור האחרון קיבלנו `כאפה של צניעות`".

על המסע למלכות השערים אמר: "כל גול הוא חמצן עבור חלוץ. זה כיף להיות גבוה ברשימת הכובשים, וגם בבישולים אני חווה עונה טובה, אבל רק שיימשך ככה. נבחרת? זה חלום. אם ימצאו לנכון לזמן אותי אז כמובן שאשמח. אני בטוח שלצוות המקצועי יש שיקולים משלו ואם יבחרו לזמן אותי אז אגיע. יש עוד שחקנים שעושים עונות טובות ומבקיעים שערים, מה שהם רואים לנכון זה מה שהנבחרת צריכה כרגע. זה ברור מאליו ששחקנים שבכושר טוב צריכים להיות בנבחרת".