$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברק אברמוב: "גם על דגו אמרו שלא יצליח. לא יהיה רכש נוצץ"

צפו: בעלי בית"ר ירושלים התייחס לחתימת ברק יצחקי ולעתיד הקבוצה

תומר לוי
תומר לוי  19.02.24 - 14:31
אחרי העזיבה של יוסי אבוקסיס והפרידה מגל כהן, בית"ר ירושלים יוצאת לדרך חדשה. הקבוצה מהבירה הציגה היום (שני) את ברק יצחקי כמאמן החדש של הקבוצה שינסה להצילה בקרבות ההישרדות בליגת העל. 

ברק אברמוב פתח את מסיבת העיתונאים בה הוצג המאמן והמנהל המקצועי אלמוג כהן: "אני רוצה להגיד תודה רבה לגל כהן, תודה שהיה איש מערכת למופת בתקופות הכי קשות של המועדון. הוא תמיד היה איש מערכת ודאג לאינטרס של המועדון. גם כשהייתה עננה כלכלית ובעיות בשכר, הוא תמיד עבד והגיע שעה לפני וסיים שעתיים אחרי. לצערי, הוא חיכה הרבה זמן לבמה שהוא קיבל, והוא לא הצליח בגלל הרבה חוסר מזל. הוא עבד נכון, אבל כדורגל זה משחק של תוצאות. לצערנו הוא לא הצליח ואני בטוח שהוא יהיה מאמן טוב, ואם הייתי בעלים של קבוצה הייתי לוקח אותו בשמחה. הוא איש כדורגל מצוין".

בהמשך הוסיף בעלי בית"ר ירושלים: "קרה מה שקרה בשבועות האחרונים, ורציתי להפוך את הלימון ללימונדה. ידעתי שיש אדם אחד שאני רוצה אותו כמנהל מקצועי, אלמוג כהן. לא היה שום שיקול להביא מישהו אחר. אני עוקב אחריו כבר כמה שנים, ראיתי את העבודה שלו במכבי נתניה והתמוגגתי. כולם טועים, אבל הטעויות הכי מינימליות. הוא ידע מתי להוציא את השחקנים, איזה מחליפים להביא, הוא הביא הישגים מקצועיים למועדון, וידעתי שאני רוצה לעבוד איתו. היה בינינו קליק מהרגע הראשון שדיברנו, הייתה לנו הבנה מאוד גדולה. אם אני רוצה להביא מישהו ויש רצון מהצד השני, הפן הכלכלי זאת לא בעיה. אני שמח שהוא בחר בנו. יש לו חוזה לשלוש וחצי שנים וזה חוזה שנעמוד בו. אנחנו יודעים איזה דרך אנחנו רוצים ואני משוכנע שנעשה את זה ביחד".

"אלמוג כהן הציע מיד את ברק יצחקי כמאמן, וגם אני רציתי אותו אז שמחתי", אמר הבעלים. "ברגע ששנינו רצינו את אותו אדם, הבנתי שזה הדבר הנכון. תחילה פנינו אליו מתוך כוונה שהמינוי יתבצע לעונה הבאה, אבל אחרי השבוע האחרון הבנתי שצריך להקדים את זה. אני מודה לאלמוג ולברק שלוקחים את האחריות כבר עכשיו והבינו שקוראים להם לדגל. אני בטוח שנצא לדרך חדשה מפה, אנחנו בונים פה מועדון עם ראייה עתידית, עם חזון עתידי, ואני מאמין ומקווה שנצליח. יש פה שני אנשים יקרים שרציתי לידי במועדון".


אברמוב התייחס לצד הכלכלי: "יש תקציב שחקנים למועדון ואנחנו משלמים כל חודש את המשכורות האלה. מעולם לא אמרתי שיהיו רכישות נוצצות. לאנשים יש זיכרון קצר, אבל אני משלם חובות כל חודש. כן הבאנו רכישות כמו זוהר זסנו ואולי גם נעשה דברים, אבל אני לא מתחייב שנרכוש שחקנים בכסף גדול. המועדון הזה עובר תהליך הבראה ואני עושה את זה בדרך שלי. ברגע שראיתי שאנחנו יכולים להסתבך אז כן החתמנו שחקנים. מה שהיה בשוק והיה אפשרי להביא, הבאנו".  

אברמוב התייחס גם לסיטואציה אליה נקלעה הקבוצה: "לא חלמתי שנסתבך בתחתית, אבל זה הכדורגל. אנחנו צריכים ללמוד מטעויות ואני בטוח שעם הצוות הזה נעשה דברים יפים. הכסף זה מה שמשחק, אם אנחנו מקום רביעי בתקציב השחקנים בליגה, אז ציפיתי שנהיה באיזור המקומות האלה. אני לא מנמיך ציפיות בחיים שלי בשום דבר. אני רק מנצח על התזמורת, אבל לא מחליט מה היא תנגן. לא עלה בדעתי שיוסי אבוקסיס לא יסיים את העונה בבית"ר, אני חושב שהגבתי מהר מאוד".

"מי שבחר את המאמן זה אלמוג כהן באישור שלי, אני חושב שברק יצחקי הוא איש כדורגל מהשורה הראשונה, יש לו את ה-DNA המתאים. גם אמרו שמסאי דגו לא מתאים ותראו מה הוא עושה לליגה. בואו נשפוט אך ורק לפי התוצאות שלו".

אברמוב סיכם את דבריו והתייחס אליו אישית: "למרות הסטיגמה שלי, ההתערבות המקצועית שלי תמיד הייתה מינימלית ואפשר לשאול כל מאמן שעבד איתי. אני אומר את דעתי אחרי משחקים, אבל לא מעבר. כשיהיה לי מה להגיד אני אגיד, בשביל זה אני בעלים. כשיוסי אבוקסיס היה פה, ידעתי שיהיה לי קשה להביא מנהל מקצועי, הוא רוצה שדברים יילכו בדרך שלו, אבל ברגע שהוא לא במועדון ידעתי שאני רוצה מנהל מקצועי וסגרתי את אלמוג כהן".

"ה-DNA שלי הוא כדורגל שמח בטדי, גם אני אוהד עוד לפני שאני הבעלים. אני רוצה לראות כדורגל שמח. ברק ואלמוג רואים את הכדורגל בעין אחת. בראייה שלי אני רוצה את שניהם איתי בשנים הקרובות, אני חושב שזאת הדרך הנכונה לעשות את זה. בכל העשור האחרון בית"ר הגיעה פעם אחת למקום השלישי עם יוסי בניון כמנהל מקצועי, אז כנראה שזה הדבר הנכון לעשות".
אלמוג כהן, המנהל המקצועי הנכנס, הוסיף: "הכל תוכנן לעונה הבאה, אבל קרה מה שקרה בשבוע האחרון. הבנו שזה הזמן שצריך לפעול, אבל בכדורגל יש דברים שאתה לא מתכנן. מפה אני מודה לברק על הזכות להיות בבית"ר ירושלים ותודה על האמון, עכשיו אנחנו צריכים לדבר במגרש. ברק בא מהכדורגל, הוא עמד בלחצים עונה אחרי עונה. הוא עשה עבודה מצוינת במכבי ת"א. הדבר הבסיסי בכדורגל זה משמעת, דרך ומקצוענות. יש אג`נדה מסוימת שאנחנו רוצים לראות, ואני בטוח שברק יצחקי הוא האיש בשביל הכדורגל שאברמוב רוצה לראות".

"אני לא אחד שאוהב להפציץ באמירות", המשיך כהן. "בית"ר קודם כל צריכה לחזור להיות מועדון שמתברג בצמרת עונה אחרי עונה, ושומר על יציבות. זה מועדון ענק בכדורגל הישראלי. בשיחות שלי ושל ברק יצחקי אנחנו יודעים טוב מאוד מה אפשר לעשות עכשיו ומה המגבלות, אבל נשנה מה שאפשר גם תחת המגבלות כדי להשיג מה שאנחנו רוצים. כרגע אני לא חושב על התכניות לעונה הבאה, אני פה בשביל המאמן כדי שנוציא את הקבוצה מהמצב שהיא נמצאת בו. אני חושב שכשדיברתי עם ברק יצחקי הבנתי שהוא רואה כדורגל כמו שאני רואה כדורגל. הוא מאוד אמיץ וזאת מעלה מאוד גדולה אצל מאמן מבחינתי".