$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המציאות עולה על הפנטזיה: פרנטזדי פיירו הוא נכס

עם מספרים כאלה, משנה אם זה יותר או פחות אסתטי. אוהד ירוק חוגג 0:5

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  26.02.24 - 10:32

המשחק אתמול היה מסוג המשחקים שמעלה תהיות, האם צריך באמת לדון בהם ולנסות לבאר את השורה התחתונה המאוד ברורה שלהם? האם אתם באמת צריכים לקרוא סיכום משחק שתוצאת המחצית שלו הייתה 0:5, ארבעה מהשערים מרגליו של פרנזי פיירו, בכדי להבין מה קרה באשדוד? אולי לא צריכים, אבל אם אתם אוהדי מכבי חיפה, המילה הרלוונטית היא "רוצים", רוצים להתענג עוד קצת על אודי הגחלים מהחפלה המטורללת והמופלאה אתמול באשדוד.

אמנם יש להודות ביושר, כבר בתחילת הדברים, שאשדוד הושיטה יד מסייעת נדיבה מאוד בדמות כרטיס אדום ברוטאלי ולחלוטין לא נחוץ של הנטי, אבל עוד לפני כן, מכבי חיפה והאיש שלה מקדימה, פרנזי פיירו, עלו ליתרון מוקדם ובאופן כללי, הגיעו בכדי לרצוח את המשחק מוקדם. אחרי 0:2 ואדום מקץ פחות מעשרים דקות, בא הקץ לחלק הספורטיבי של המשחק, והחל מופע אורקולי משגע עם אורגן אורות סטייל ערב כיתה במקלט במסיבת יומולדת בקריות (ילדי שנות התשעים, התפקדו). גם מול עשרה שחקנים, האסתטיקה והמחץ בירוק היו פשוט נהדרים. דיסקו דגו, קבוצה שפשוט רוקדת על הדשא, יכולתי להישבע שראיתי את גדי קינדה עושה הליכת ירח מתישהו במהלך המחצית.

אבל, כמובן, ה-סיפור במשחק הזה הוא, כמובן, ההתפוצצות הגעשית של פרנזי פיירו לא יודע מה אריאל הרוש עשה אי פעם לפיירו, אני רק יכול לומר שזה היה מספיק חמור בכדי שפיירו יכבוש מולו שלושער מושלם - ברגל שמאל, ברגל ימין ובראש, ויוסיף על אלו גם שער בעקב. זה מסוג המשחקים ששחקן חולם עליהם כשהוא מתחיל לשחק כדורגל, משאיר מאחוריו רק אדמה חרוכה וג'קי בן זקן עם הראש בין הידיים. תצוגת התכלית האבסולוטית שכל חלוץ יכול לחלום עליה. על הדרך, בין לבין, הוא גם תיבל בהחמצה מזעזעת מקרוב, כמיטב המסורת.

כבר עייפתי מהוויכוח הלעוס על פיירו. מה יש להתווכח בכלל, עדיין, אני לא מבין. זה משנה באמת שהוא לא פנטזיסטה שמקפיץ כדורים על העקב לפני שהוא תוקע אותם בפאלש משלושים מטרים? כן, כולנו יודעים שמדובר בשחקן עם טכניקה ואסתטיקה של כורה פחם ביום סגריר. בשורה התחתונה - 21 שערים בכל המסגרות, 14 שערי ליגה ואנחנו בפברואר, מלך שערי הליגה החדש. שחקן שהוא נכס אדיר, שחקן שהלב והרוח שלו הם נכס אדיר, ועל העבודה שהוא עושה בהריסת חייו של כל מי ששומר עליו כבר נכתבו מסות שלמות.

פיירו אמנם היה המצטיין ללא עוררין, אבל הוא נהנה מיום מצויין של הצוות המסייע מאחור. מה אגיד לכם, אוניון סאן ז'ילואז הולכים ממש ליהנות בעונה הבאה מהווינגר הימני שלהם. אם אוכל להמר בזהירות, גם הם לא יזכו ליהנות ממנו יותר מדי, בטרם יעבור לתחנה הבאה בקריירה שלו. דבר אחד בטוח - ענאן חלאיילי פשוט לא שייך לרמות האלו.

עוד אחד שמידת שייכותו לרמות  האלו מוטלת בספק (לטובה, כמובן), הוא כובש השער השני אתמול, ומי שזכה לשער בכורה לאחר כמעט שנתיים בקבוצה, מר פייר קורנו. שחקן בקלאס כל כך גבוה. הבנת המשחק שלו אבסולוטית, הרבה מעבר לכל שחקן אחר בליגה בעמדתו. הבדל האיכות בראיית והבנת המשחק איתו ובלעדיו הם עצומים, מבלי לגרוע מהנשמה ועבודת הקודש שעושה קני סייף.

ומה נגיד על גדי קינדה? זה נראה לפעמים שהוא משחק עם סרטים, הוא פשוט גולש על המגרש באצילות, מחלק אסיסטים לכל דורש. אתמול עם בישול נוסף, אספקת המספרים שלו הופכת למשמעותית מאוד לקראת הישורת האחרונה.

אין באמת משהו רע שאפשר לומר על מי שהשתתף בכזו הצגה, הקבוצה כולה הייתה מצויינת וביצעה באופן מדוקדק את תכנית המשחק המושלמת של מסאי דגו. נוקאאוט מרהיב, מחצית של כדורגל מהחלומות, שלאחריה הגיעה מחצית שנראתה כמו הסכם הפסקת אש בין ג'קי בן זקן ליענקל'ה. במסגרת ההסכם, אשדוד התחייבה שלא לנסות לתקוף, מכבי חיפה התחייבה לנוח על הדשא, וכך היה. המשחק הסתיים בפשרה של חמישייה בלבד. לא שיש לי תלונות בעניין, כמובן. הכל טוב.

כשהרוח נחה על מכבי חיפה, גם במקום הכי אפור ומדכא שיש לכדורגל הישראלי להציע, איצטדיון הי"א, היא גורמת לך להרגיש כאילו אתה מתארח בנשף גאלה מפואר.

אי אפשר שלא להתייחס לניצחון גם בקונטקסט של מירוץ האליפות. מכבי תל אביב שלחה מסר של חזרה לליגה ואיתות שהיא חזק מאוד בעניינים, עם הניצחון והשליטה המוחלטת מול באר שבע. מעבר לניצחון האדיר וההצגה, חשוב היה למכבי חיפה להעביר מסר עוצמתי משלה, והמסר הזה היה ברור ומהדהד. המסר של שתי המובילות לשאר הליגה ברור גם הוא - זה הולך להיות סופר צמוד, עד הסוף. מאבק אליפות רותח בין שתי האימפריות של הכדורגל הישראלי.

לבינתיים, הפסקת גביע - כי למה לנוח אם אפשר לשחק משחק נוסף בעוד שלושה ימים. את מה שיקרה לנו אם נזלזל, חלילה, באום אל פאחם, כבר חווינו באופן בלתי משתמע באיצטדיון הלוויטה לפני כחודש. חשוב לי, אישית, לראות את השחקנים שמשחקים פחות מפגינים רעב ונחישות במשחק הזה ומכריעים אותו, בדגש על מכריעים, כמה שיותר מהר וביעילות. אה, כן, וכל הקטע של שוער שני בגביע? איך נאמר את זה בעדינות, אולי שווה לדחות את זה לפעם אחרת ובעיקר לשוער אחר. זה לא ששריף התאמץ יותר מדי אתמול, נראה לי שהוא יהיה בסדר עם עוד משחק.

שבוע טוב וירוק לכולם, הזמן אוזל - החזירו את אחינו החטופים הביתה עכשיו!

נ.ב. כן, אין מה לומר, התרגיל של הנהלת אשדוד למנוע כניסה של אוהדי מכבי חיפה ליציעים אחרים לגמרי הצליח. היה ממש מצחיק לראות חצי יציע אשדודי של ילדים בחולצות אדומות מעודדים בקול אחרי השערים וקופצים ב"כולם לקפוץ". פשוט תביאו לנו את כמות הכרטיסים הרגילה בפעם הבאה, יחסוך לכולנו כאב ראש ולכם את הפאדיחה.