$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיוויד מינצברג: "חן סול יבנה את הקבוצה בעונה הבאה"

בעלי הפועל תל אביב במסיבת עיתונאים מארצות הברית: "הוא יכול לעבוד בכל קבוצה בעולם. השקענו 5.5 מיליון דולר בהפועל, רובם על חובות. הקבוצה לא עומדת למכירה". וגם: אבוקסיס, כבירי, חוסה רודריגס ועוד

הדר יעקבי
הדר יעקבי  27.02.24 - 11:58

הפועל תל אביב מנסה לצאת מהמשבר. הקבוצה עם נקודה אחת משלושת המשחקים בעידן יוסי אבוקסיס, במקום ה-11 בליגת העל ומרחק שתי נקודות מהקו האדום. בצל מצבה, הבעלים דיוויד מינצברג כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים והתייחס למצב הכלכלי של המועדון, בפרט לשמועות על אמיר כבירי שעשוי לשמש כספונסר ולעתידו של המנהל המקצועי חן סול.

מינצברג אמר: "דיברתי עם אבוקסיס לעשר דקות לפני שהוא מונה. התחייבנו אליו לטווח הארוך. אחרי שלושה משחקים המחויבות שלנו אליו זהה לזאת שהייתה קודם לכן. דיברנו אחרי המשחק האחרון, על החשיבות של להגיע לרמה אליה הקבוצה מסוגלת. היו לנו הרבה פציעות לאחרונה, חוזה רודריגס עזב והיה השחקן הטוב ביותר שלנו. הוא עזב מסיבות שלא קשורות לכדורגל, היו הרבה סיבות שהשפיעו עלינו השנה. יוסי יקבל הזדמנות לבנות קבוצה, אנחנו נרגשים לקראת העתיד. יש עתיד ורוד להפועל תל אביב. יש לנו מנהל ספורטיבי מדהים בדמות חן סול, הוא בנה קבוצה נהדרת. הייתה מלחמה והיו פציעות, היינו צריכים לבנות מחדש. אני בטוח שהוא יעשה את זה שוב".

מינצברג הגן על המנהל הספורטיבי: "אי אפשר להגיד שחן סול לא עמד במטרות שלנו העונה. הוא הוכיח שהוא יכול לבנות קבוצה טובה. חוזה רודריגס היה השחקן הראשון שהחתמנו השנה, כל הקבוצה נבנתה עליו. ברגע שציפינו שהוא יחזור הוא הודיע שהוא עוזב והוא מחק כל פוסט שלו בעד ישראל. זה היה יום אחד לפני סגירת החלון. אי אפשר להחזיק את זה נגד חן סול. תבקרו אותי, לא אותו. יש דברים חשובים יותר מכדורגל. אני לא הולך לבקר את מי שבנה את הקבוצה הכי טובה שהייתה בהפועל בעשור האחרון, עד לדברים שלא קשורים לכדורגל. אני אתן לו את ההזדמנות, הוא הראה כמה הוא טוב".

"חן סול אחד האנשים הכי מוכשרים שפגשתי. תכננו למנות מנהל ספורטיבי מחוץ למועדון, חן חשב שהוא יפוטר. הוא מרשים אותנו מהרגע הראשון. הוא אדם חכם שעובד קשה ורוצה לנצח. הוא מבריק, הוא יכול להיות מנהל ספורטיבי בכל מקום בעולם. הוא מספיק טוב ואנחנו רוצים אותו כאן להרבה מאוד זמן. עשה החלטות נהדרות כמו המינוי של אבוקסיס, בנה קבוצה נהדרת השנה. לצערנו, מסיבות שלא קשורות לכדורגל, הוא היה חייב לבנות את הקבוצה באמצע העונה. זה לא דבר קל לעשות, בטח כשהשחקן הכי טוב שלך עוזב יום לפני חלון ההעברות מסיבות שאינן מקצועיות. עדיין יש שחקנים טובים מאוד בהפועל".

"היה קשה להביא זרים לארץ. רודריגס אמר לנו שהוא עוזב ביום האחרון של החלון, לא היה לנו זמן להביא מחליף. אם היינו יודעים שיש לנו הצעה היינו בודקים אפשרויות, היינו מופתעים מזה שהוא ביקש לעזוב. זה שהוא מחק את כל הפוסטים למען ישראל פגע בנו. אני מקווה שאוכל לשבת ולדבר איתו בעתיד, אני מקווה שהתמיכה שלו בישראל הגיע ממקום אותנטי ואמיתי. אשמח להבין את זה, אבל לא יכולנו להשאיר אותו פה אחרי שהוא מחק הכל. פגע בי ברמה האישית, כי חשבתי שמה שהוא עשה למען ישראל היה הירואי".

"השקענו 5.5 מיליון דולר בהפועל, רובם הלכו על חובות"
הבעלים המשיך: "אני יודע שהרבה דברים קורים עכשיו בהפועל תל אביב, ולכן חשבתי שאני צריך לדבר עם התקשורת. הייתי עושה את זה אם הייתי בישראל, כי אני מעדיף לדבר פנים מול פנים. יש לקבוצת הבעלים אמון מלא במי שמריצים את המועדון כל הזמן, מחן סול, דרך ארז נעמן והלאה. במהלך המלחמה נוצר מצב בו היו הרבה שמועות על כך שהמועדון הופך להסחת דעת עבורנו, אני מבין שזה קורה שוב. אני רוצה להיות ברור - אין לנו תוכניות למכור את הפועל תל אביב. אני רוצה לתת מידע חשוב כדי להבהיר שכולם מבינים את זה".

"אחי ואני השקענו הרבה כסף בהפועל תל אביב. תמיד רצינו להשקיע בישראל, כשנוצרה ההזדמנות להשקיע במועדון הייתה לנו מוטיבציה גדולה. היו הזדמנויות אחרות להשקיע בקבוצות אחרות, רצינו בישראל. זה יותר גדול מעסקים. כשלקחנו את המועדון גילינו שהיו 2 מיליון ש"ח שלא ציפינו לשלם, שילמנו. יואב ג`ראפי תבע אותנו, שילמנו. לאורך כל השנה עדכנתי באופן שוטף על הדרך שבה ניהלנו את המועדון, הוצאנו 5.5 מיליון דולר השנה. רובם בניקוי חובות. בכל הזדמנות שהייתה לנו. אנחנו רוצים להבהיר לכם כמה זה חשוב לנו". 

"כל קבוצת הבעלים מחוייבת למועדון הזה. אין שום כוונה למכור את הפועל. אני מבין שחלק מהסיבות לכך היא אמיר כבירי שרצה לשמש כספונסר של המועדון, הוא דיבר איתנו בקשר לזה. אחד האתגרים שהיו לנו השנה הוא הקשר עם הספונסר על החולצות שנטש אותנו. לכן, עם כל הבעיות שהיו, נשארנו בלי ספונסר. אנחנו נתבע את הספונסר הקודם. אבל אין לנו ספונסר לשנה הבאה. כשאמיר והחברה שלו פנו אלינו, הם אמרו שהם רוצים לשמש כספונסר ותו לא. הם יודעים שהמועדון לא למכירה".

"אמיר כבירי אוהב את הפועל תל אביב. הוא מודה שתקופתו כבעלים לא הייתה טובה, עכשיו הוא רוצה להיות ספונסר. כל מה שקרה קרה. הוא רוצה לעזור למועדון בתקופה שהוא צריך ספונסר, אני חושב שזאת מחווה שאנחנו צריכים להעריך. דברים קורים, אבל הפתרון הוא לא לפטר מאמן או שחקן. הפתרון הוא להישאר ביחד. יהיו דברים שיקרו, חוסר הסכמות. כדי שהמועדון הזה יהיה אותנטי ונאמן לעצמו, הוא צריך להישאר קהילה ענקית. משפחה ענקית. זה מה שהופך את המועדון הזה למיוחד. תמיד נגן על המועדון".

"היו בעיות, חלקן הגדול באשמתי"
מינצברג הרחיב על החלק המקצועי: "לא נעזוב אם הפועל תרד ליגה, אבל בכל מקרה זה לא יקרה. אם אני טועה, אנחנו נישאר", המשיך מינצברג. "אנחנו לא מגיבים לכל שמועה, אבל היו דברים שאנחנו צריכים להגיב אליהם. חן בחר בקפידה כל שחקן בקבוצה. השחקנים שלנו חייבים לשחק כדורגל טוב. כולם צריכים להתעלות - אני, יוסי אבוקסיס, ארז נעמן ועוד. יש תמיכה נהדרת מהקהל. כולנו בזה ביחד. היו משחקים טובים, כמו זה מול הפועל באר שבע אחרי הכרטיס האדום. התאוששנו מההפסד למכבי תל אביב בדרבי, התאוששנו בגדול מול בית"ר כשהיינו בריאים ובכושר, כולם ידעו מה הם רוצים לעשות. המומנטום הזה נעצר בגלל דברים שלא קשורים לכדורגל. איבדנו את ולקאניס, את גייב סגל. היה שיפוט נוראי נגדנו בדרבי האחרון".

"אלן אוז`בולט הצליח לעבור לעמדה מספר תשע, התלהבנו מאוד מבובקאר טמבדו. אנחנו מאמינים בצעירים שלנו, חושבים שגיא מיכאלי יכול להגיע לבוגרת בקרוב. אני חושב שהסיטואציה עם אוז`בולט הפכה להסחת דעת עבור המועדון, חן חשב שהיא פוגעת בקבוצה ושהוא צריך למצוא מועדון אחר. הוא התנצל וקיבלנו אותו בזרועות פתוחות. דברים קורים במועדון הזה, אנחנו מוכנים לסלוח. מוכנים להילחם על הפלייאוף עד הרגע האחרון. אני חושב שאם נעלה לפלייאוף העליון ונגיע לאירופה בהמשך נוכל להתחרות על האליפות. יש לנו קשרים ברחבי העולם, אבל זה דבר חשוב למדינה עכשיו. כרגע אני לא חושב על אליפות, בשנה שעברה נחזור לאן שהיינו בסיבוב הראשון של השנה".

הבעלים המשיך: "היו הרבה קשיים בעונה הראשונה שלנו, חלקם הגדול באשמתי. למדנו הכל, אנחנו מתקנים הכל. אנחנו נהיה חזקים יותר בטווח הארוך. אני חושב שזה דבר טוב. כולם באותו הראש. בהפסדים אנחנו צריכים להיות ביחד, כך ננצח משחקים. הבעלים הקודמים היו חייבים כסף לאנשים. הטקטיקות שלהם לא מטרידים אותי יותר מדי, הם לא האויבים שלי. יש מחלוקת עסקית ויקח זמן לפתור אותה. אני מבין את החוזה היטב, בסוף היום הם אחראיים על כל החובות קודם לרכישת המועדון. גם כאלה ששילמנו עליהם היו באחריות הניסנובים. עורכי הדין שלנו מטפלים בזה, יש להם עורכי דין משלהם. הם יכולים להשתמש בכל טקטיקה שהם רוצים, זה עסקים. הכל יסתדר".

"יש הרבה בעיות בישראל כרגע, הרבה בעיות ליהודים ברחבי העולם, לכל אחד שמאמין בשלום. יש הרבה בעיות בעולם, כל אחד מאיתנו אחראי להם. כולנו אחראים על מציאת פתרונות. אני חושב שאני אחראי על הפועל. אני מבין מה הפועל אומרת לאנשים. אני יודע מההתחלה מה הופך את המועדון הזה למיוחד. אני גאה בו, בזה שאיחדנו בין אנשים בלי קשר לתרבות או דת. כולם מוזמנים להפועל תל אביב. זה חשוב מאוד עבורי", סיכם. "אנחנו מחוייבים למועדון, לזה שכולנו צריכים להישאר ביחד. חלק מזה הוא ההבנה שהולכות להיות חוסר הסכמות, וזה יכול לקחת זמן. שבוע, חודש, שנה, מה שטוב לקבוצה".