$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מדרון חלקלק: ההחלטה הגורלית שמכבי חיפה תצטרך לקבל

במצב העניינים הנוכחי, מקומו של מסאי דגו מחוץ למועדון, כשהפלייאוף מהווה הזדמנות אחרונה עבור המאמן, למרות העבודה הטובה שעשה לאורך רוב העונה. עבור גל אלברמן, הקיץ הקרוב עלול להיות לא פחות קשה מהקודם, אחרי אי זכייה באליפות. הטור של ניסן קניאס

ניסן קניאס
ניסן קניאס  01.04.24 - 13:50
מסאי דגו החזיק את מכבי חיפה במשך שלושה רבעונים עם דו"חות מקצועיים טובים, לכל זה כמובן יש גם השלכות על דו"חות כספיים אבל זה כבר לא תפקידו של המאמן. כמו מנכ"ל שאחראי על הצד המקצועי, בחברה גדולה סופרים את ההכנסות בסיום השנה וכאן, דגו חייב להבין שכמו בכל עסק, רבעון אחד רע, בטח זה שצריך לתת גושפנקא לשנה טובה, עשוי להשליך על הכל. 

צריך לתת מילה טובה לדגו על החודשים הטובים בליגה ובאירופה, כנראה שגם יזכרו לו את זה שעד החלטת בית הדין, הקבוצה שלו היתה במקום הראשון. אבל בכדורגל כמו בבורסה, מה זה משהו אם עלית במדדים אחוז ועוד אחוז, אבל ביום המסחר החשוב ירדת כפול מזה. במכבי חיפה, כל דבר פרט לאליפות, לא יכול להירשם כהצלחה. מקום שני ומאבק עד הסוף, יכול אחת לכמה שנים להתקבל בהבנה, אבל לא כאשר רואים את מכבי ת"א במשקפת. זו כנראה, המשימה האחרונה שנותרה לדגו, יחד עם זכייה בגביע המדינה. האלופה המכהנת (למי ששכח), תיסע במחזור הבא לבלומפילד למשחק העונה. הפסד יכתיר את הצהובים לאלופים, ניצחון ואולי הקץ יידחה, אבל קשה לראות את המצב בטבלה משתנה מבחינת מכבי חיפה. 

כל זה חייב להוביל את המועדון לחשוב על העונה הבאה כבר עכשיו. מכבי חיפה החלה שרשרת טעויות בקיץ ורק הדלק שנשאר מהעונה שעברה, הספיק לה כדי למשוך את ההצלחה. הטעות בבחירתו של איתמר ניצן, הבאתו של לורנצו שימיץ`, ההתעקשות ללכת עם שואו ובלי לשים לב, גוני נאור וליאור קאסה, ששווים יחד 6.5 מיליון שקלים, ישבו אמש ביציע ודי בצדק, כי לא הם אלה שיכולים לעשות את ההבדל בין ניצחון להפסד מול בני ריינה. גם חלוץ החיזוק שהגיע בינואר, תומר חמד, הוא לא השחקן שאמור היה להציל את הקבוצה. כל אלה הם שחקנים חדשים וטעויות מתמשכות של גל אלברמן. עוד כמה טעויות כאלה ומכבי חיפה תצטרך חמש שנים לפחות כדי לבנות את עצמה מחדש.
נכון, יש עדיין שרידים מהקבוצה המנצחת שנבנתה בעמל רב במשך ארבע-חמש שנים, אבל מי מהכוכבים ירצה להישאר בקבוצה שהולכת לאחור, חלקם הלכו לאיבוד בדרך בעמדות לא להם על המגרש - וזו אחריות של מסאי דגו. כבר אין את הסדר האוטומטי שהיה בתחילת העונה ויש הרגשה שכל אחד עושה מה שהוא רוצה. תשאלו את עבדולאי סק, שאמש סיים את המשחק מול ריינה כחלוץ, או את דניאל סונדגרן ששכח מהי העמדה הטבעית שלו. הדבר האחרון שהקבוצה הזאת צריכה הוא עוד גל עזיבות. במצב כזה, מי מהכוכבים שנמצאים על המדף יהיה מוכן להגיע למועדון שפניו למטה ולא למעלה? שגיב יחזקאל הוא דוגמא כזאת, על כוכבים כמו עומר אצילי ונטע לביא אפשר רק לחלום כרגע. 

את כל זה מכבי חיפה צריכה להניע בדיוק ברבעון האחרון, שם נמצאת ההצלחה לא רק לעונה הזאת, אלא גם בעתיד. אם מסאי דגו יביא את התוצאות בפלייאוף העליון, יכול להיות שהדו"ח השנתי שלו יהיה חיובי מדי כדי שיצטרכו לחפש לו מחליף. אבל אם לא, אין צורך לחכות ולצריך לפעול מהר. השמות על המדף ידועים, הן בצד המקצועי והן ברמת הרכש. גם אם דגו לא ימשיך עוד עונה במכבי חיפה, צריך להעריך אותו על הדרך שעשה, ההתמדה והרצון להצליח, זה כמעט קרה לו. אבל במכבי חיפה, "כמעט", זה לא מספיק. היא פתחה עבור המאמן הצעיר את הדרך לקריירת אימון. יכול להיות שעוד 3-4 שנים, עם ניסיון והבנה גדולה יותר, הדלת תיפתח עבורו שוב. בינתיים, מסאי דגו עדיין מאמן מכבי חיפה וכמו בכל חברה, סוף השנה זה הרגע לתת פוש במכירות ולהראות דו"חות חיוביים, אחרת יחפשו מנהל חדש.