הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איום מחוץ לקשת: שוב טורקיה במרכז העניינים

פתיח טרים יטריף, ארדה טוראן ינהיג, צ'לאהנולו יבריק, האדומים יככבו?

מור רכס  03.06.16 - 16:57
(GETTYIMAGES)
(GETTYIMAGES)

תגיות: טורקיה

הידעת? נבחרת טורקיה כבשה את השער המהיר ביותר בתולדות המונדיאל. כובש השער היה כמובן מלך שערי הנבחרת הבלתי מעורער, האקן שוקור. הוא עשה זאת אחרי 11 שניות מול דרום קוריאה במפגש על המקום השלישי במונדיאל 2002.

השלד: שני ליגיונרים גרמנים וקפטן במנוחה
כמעט כל שחקני הסגל של כוכבי הירח מגיעים מהליגה המקומית. מלבד זאת, נוכל למצוא מספר ליגיונרים מעניינים שבהחלט יוכלו לסחוף את הטורקים קדימה בבית המוות שכולל גם את ספרד, קרואטיה וצכ'יה עמן הוגרלו גם בשלב המוקדמות. הקישור יכלול שיתוף פעולה יוצא דופן בין כוכבי פנרבחצ'ה, קאנר ארקין, מהמט טופאל לכוכבה הגדול והקפטן של גלאטסראיי, סלצ'וק אינאן. בחוד יוצב בוראק יילמאז, שבעונה החולפת התעשר לו במדיה של בייג'ינג גואואן הסינית.

עם כל הכבוד לכוכבים המקומיים, את ההבדל יעשו הליגיונרים. נורי שאהין מדורטמונד והקאן צ'להאנולו מלברקוזן יכלו בקלות ללבוש את מדיה של אלופת העולם גרמניה, אך בחרו לשחק תחת המדים האדומים של טורקיה. מלבד שני אלו, מי שיוביל יהיה כמובן ארדה טוראן. הקפטן וכוכבה הבלתי מעורער של הטורקים, "התייבש" כחצי שנה ביציעי הקמפ נואו בעקבות עונשה של ברצלונה. במולדתו בטוחים שאת החסך ואת הטירוף שנאגר בתקופה זאת, הקשר המצוין ישלים בקיץ הקרוב במדים הלאומיים.

שימו לב: צ'להאנולו, אשף הבעיטות החופשיות
מלבד העובדה שהפליימקר בן ה-22 נחשב לאחד מהצעירים העולים בכדורגל העולמי, הוא גם נחשב לאמן המצבים הנייחים הגדול ביותר בבונדסליגה כיום. לא משנה מאיזו זווית ומאיזה מרחק, מספר 10 באדום כמעט ותמיד מוצא את המקום הנכון. במקרה ועדיין לא שמתם לב לכישוריו, ביורו כבר לא תוכלו להתעלם מהם.

הצעיר שבחבורה: אוזאן טופאן, הקלף הסודי בכל תפקיד
הוא רק בן 21 אך כבר במשחקי המוקדמות, הקשר הפך לקלף הסודי ולאחת המניות הבטוחות בסגלו של פתיח טרים. קשרה של פנרבחצ'ה שיחק בכל משחקיה של טורקיה בשלב המוקדם, והוא עשה זאת כמעט בכל עמדה אפשרית. "לאוזאן אין תפקיד מוגדר, היכן שמציבים אותו הוא  פשוט מצוין", סיפר מאמנו בפנר, ויטור פריירה. עדיין לא בטוח באיזו עמדה הילדון יפתח בטורניר הקרוב, אך כמו שמאמנו טוען, הוא יעשה זאת על הצד הטוב ביותר.

מאמן: פתיח טרים, שובו של הקיסר
את טרים אין באמת צורך להציג. "הקיסר הטורקי", שזכה כמעט בכל תואר אפשרי במולדתו ( גם בתור מאמן וגם בתור שחקן), היה גם אותו גיבור שהוליך את גלאטסראיי לזכייה הסנסציונית בגביע אופ"א ב-1999/2000. המאמן האגדי, שחוזר לנבחרתו בפעם השלישית, מקווה לעשות עמה היסטוריה פעם נוספת. הפעם הקודמת שפתיח וחניכיו נרשמו בדפי ההיסטוריה הייתה בדיוק לפני 20 שנה, כשתחת שרביטו של הקיסר, טורקיה העפילה בפעם הראשונה בתולדותיה ליורו, לצערם, באותו טורניר (אנגליה 1996) הם הפסידו בכל 3 המשחקים.

תחזית: נכון שאנו בתחילת שיקום היחסים עם הטורקים, נכון שגם תמיד מרגש לראות את צעקותיו של טרים מחוץ למרגש ואת צעקותיו של טוראן בתוכו. למרות זאת, קשה לנו לשכוח את שיט המרמרה ואת השנים הרבות בהן נשארנו נטולי "נופשי הכול כלול". התחזית שלנו: למרות מלחמה אדירה מצדם של כוכבי הירח, הדחה כואבת כבר בשלב הבתים.