הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בראש השנה: הרכיבה המסורתית לזריחה במצדה

בערב ראש השנה, בלילה שבין 29 ל-30 בספטמבר, תתקיים הרכיבה השנתית המסורתית לצפייה בזריחה של השנה החדשה באתר מצדה

פול גז  19.09.19 - 13:02
(צילום: אסף רחמים)
(צילום: אסף רחמים)

תגיות: אופנועים

הרכיבה המסורתית למצדה בערב ראש השנה תתקיים גם השנה, בפעם ה-18 ברציפות, אולם היא תתקיים באופן ספונטני, ללא ארגון רשמי כזה או אחר.

השנה, כמו ב-3 השנים האחרונות, ישנם מספר רב של רוכבים ושל קבוצות רכיבה שהודיעו שהם מתכוונים לצאת לרכיבת ראש השנה למצדה, בדיוק באותה המתכונת של השנים הקודמות – בערב ראש השנה, בלילה שבין 29.9 ל-30.9, נפגשים ב-01:00 בחניון חצי חינם בראשל"צ (משה דיין פינת לישנסקי, אזור תעשייה מערבי ראשל"צ) ויוצאים לדרך החל מ-01:30.

המסלול עובר דרך כביש 20 ו-4 דרומה עד מחלף אשדוד, 41 עד מחלף גדרה, 40 דרומה דרך ראם, קסטינה, פלוגות, עד אזור מאחז, משם עולים על הקטע החדש של כביש 6 שעוקף את בית קמה, מתחברים ל-31 לכיוון מזרח עד ערד, משם להמשך 31 בירידות ערד-סדום, מתחברים ל-90 ונוסעים צפונה לאורך ים המלח עד חניון מצדה, שם רואים את הזריחה, ומתפזרים הביתה.

חשוב לציין שהשנה אין שום ארגון רשמי, ושכל רוכב או קבוצת רכיבה נוסעים על אחריותם הבלעדית. תחנות הדלק שלאורך המסלול – בית קמה, צומת שוקת וערד – צפויות להיות פתוחות ולספק שירותים להמוני הרוכבים כבכל שנה. בנוסף, החניון העליון של מצדה צפוי להיות סגור, וכמו בשנים קודמות – רט"ג והנהלת אתר מצדה צפויות לפתוח חניון תחתון במיוחד עבור רוכבי ישראל.

גם אנחנו נהיה שם, בקבוצת הרכיבה הקבועה שלנו, ואנחנו מקווים שגם אתם.

בקשת המערכת: אנחנו חפצים בתרבות אופנוענית אמיתית, ולכן היו אחראיים, רכבו בזהירות ובלי להשתולל, הביאו שקיות אשפה ואל תשאירו אחריכם פסולת, הביאו מים ומזון, ובעיקר – נהגו באחריות על מנת שהמסורת תוכל להימשך עוד שנים ארוכות גם ללא ארגון או יד מכוונת.

הרכיבה המסורתית למצדה בערב ראש השנה החלה בשנת 2002 בהתארגנות ספונטנית של כמה חברי פורום אופנועים בתפוז. עם השנים הרכיבה הזו גדלה והפכה למסורת אופנוענית ישראלית, ובשנים האחרונות היא הגיעה לממדי ענק – כ-7,000 רוכבים ורוכבות הגיעו למצדה בערב ראש השנה 2015 כדי לצפות בזריחה הראשונה של השנה החדשה, ובמיוחד כדי ליהנות מהעוצמה של רכיבה בקבוצה המונה אלפי רוכבים. החל מ-2016 הופסק הארגון הרשמי של האירוע, אולם הרכיבה המסורתית למצדה ממשיכה מכוח המסורת.