קיה מוסיפה אח קטן לספורטאז' בשם XCeed

המשפחתית הקומפקטית של קיה תוצג השנה ותתמודד מול פולקסוואגן טי-רוק

בועז קורפל
בועז קורפל  03.03.19 - 07:11
(צילום: Auto express)
(צילום: Auto express)
תחילת כתבה
בעלת הבית הקוריאנית של קיה הצהירה לפני למעלה משנה כי היא מסמנת את פולקסוואגן באירופה ומתכוונת לנגוס כמה שיותר בנתח שלה בשוק הרכב של היבשת הישנה. הסימון של פולקסוואגן מאתגר במיוחד ותחילתה של ההתקפה הייתה עם יונדאי i30 החדשה שהציגה עליית מדרגה טכנולוגית ועיצובית והצהרה רבת משמעות על כך שהמכונית תתמודד מול לא פחות ולא יותר, הפולקסוואגן גולף. יונדאי לא חשבה לרגע להישאר עם ה-i30 בלבד והיא תצרף כל דגם אפשרי בקטגוריות השונות לעשות זאת ולראייה הספורטיביות מדגמי N אבל לא רק הן. כעת אנו מתבשרים כי גם קיה מצטרפת למערכה הזאת והנציגה הראשונה בקרב הרציני מול פולקסוואגן היא האחות של i30 הלא היא הקיה סיד שגם היא זכתה לשדרוג לאחרונה ובקרוב נראה גרסת קרוסאובר או SUV של הסיד שנקראת XCeed והיא תצטרף לשלוש גרסאות אחרות של ה-Ceed שנמכרות באירופה ושתיים מהן גם בישראל. 
 
למרות שהמכונית טרם סיימה את תהליך הפיתוח שלה, תיתכן אפשרות כי תערוכת המכוניות של פרנקפורט בסתיו הבא תהיה המקום והמועד שמיועדים להצגת המכונית, ישירות בלב הזירה הגרמנית שבה פולקסוואגן תרגיש בבית תרתי משמע אך אין לכך בשלב זה אישור רשמי. המרכב הקרוסאוברי החדש מגיע בזכות הגרסה החדישה ביותר של הסיד ומבחינתה של קיה מדובר בגרסה שתמוקם בין הקיה נירו לקיה ספורטאז'. התמונה של האיור הצהבהב של המכונית הוא הדבר היחידי שקיה מוכנים לומר עליו שהוא אמתי, ובנוסף הם איפשרו למספר מצומצם של עיתונאים שהשתתפו בבחירת מכונית השנה באירופה (פרסום בתערוכת ז'נבה הקרובה) לנהוג בכמה מאבות הטיפוס ולקבל מהם משוב אודות המכונית. 
 
קיה (ככל הנראה) לא תציג פיתוחים וטכנולוגיות שטרם היכרנו במכונית החדשה בכל מה שקשור למנועים ותיבות הילוכים וגם לא לשאר הטכנולוגיות החשובות כמו בטיחות וקישוריות ותסתפק במכלולים מהמלאי הקיים וגם לא תכניס מערכות מנוע חשמליות למכונית הזאת בשלב הראשון. אולם מחלקת העיצוב האירופאית של היצרן הקוריאיני לא נחה חודשים ארוכים והם לפי השמועות רכשו פולקסוואגן טי-רוק וערכו לה ניתוח מכל הכיוונים והזוויות במטרה ללמוד היכן וכיצד ניתן לשפר את המכונית שלהם על מנת שזו תוכל להיאבק בענק הגרמני ללא מורא. 
 

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

הדפס