בשורות רעות מפולקסוואגן: הגולף החדשה תתעכב

הדור השמיני של הקומפקטית הנמכרת ביותר לא ייחשף בתערוכת פרנקפורט בגלל בעיות טכניות

בועז קורפל
בועז קורפל  17.03.19 - 07:59
תחילת כתבה
שנת 2019 אמורה הייתה להיות אחת מהשנים החשובות ביותר בהיסטוריה המודרנית של פולקסוואגן עם השקת שני דגמים סופר חשובים. הראשון הוא ה-ID החשמלית המלאה הראשונה שאחריה תגענה גרסאות אחרות, והסיבה השנייה היא השקת הפולקסוואגן גולף דור VIII שתוכננה להיערך בתערוכת המכוניות של פרנקפורט בסתיו הקרוב. פרט לשתי המכוניות הללו מתוכננות גם השקות של גרסאות ודגמים חדשים נוספים של סקודה וסיאט, אבל מבחינת חברת האם הגרמנית, הסיפור המרכזי הוא המכוניות שלה עצמה עם הלוגו VW במרכז הגריל הקדמי ואילו שאר הדגמים משאר המותגים יטופלו בשלב שני. 
 
בעוד שבתהליך הפיתוח והבניה של ה-ID החשמלית הכל מתנהל על פי התכניות, והמכונית תוצג בפרנקפורט ותהיה אחת מכוכבות התערוכה, נראה כי דווקא התהליך של הגולף נתקל בקשיים לא מדובר בבעיות טכניות במנועים או תיבות ההילוכים או במערכות מכאניות אחרות אלא במערכת הקישוריות של המכונית שלדברי נציג המכירות הבינלאומי של החברה, עדיין לא הגיע הלבשלות מלאה והתגלו בה כמה בעיות שלא פורטו. לפי הידוע עד עתה, מפתחי המערכת של פולקסוואגן מבקשים להציג תוכנה טובה יותר מזו הקיימת במרצדס A קלאס החדשה שנחשבת לקפיצת מדרגה טכנולוגית. אולם הבעיות שהתגלו לאחרונה הן אלה שגרמו למועד השקת המכונית להשתנות וכעת מדברים על אירוע נפרד לטובת המכונית שייערך כמה שבועות אחרי תערוכת פרנקפורט 2019. "אנחנו סבורים שעדיף להגיע עם מערכות תקינות וללא בעיות בתחילת השנה הבאה" אמר יורגן סטאקמן, מנהל המכירות העולמי של החברה. 
השאלה החשובה בעניין היא האם העיכוב בגין הבעיות במערכת הקישוריות עלול להשפיע על מכוניות אחרות שמתוכננות להגיע גם הן בקרוב? לדעת אנשי פולקסוואגן-אאודי, יש קשר ישיר בין העניינים כי גם מכוניות אחרות כמו למשל אאודי A3 החדשה תשתמש באותה מערכת וגם הסיאט לאון והסקודה אוקטביה מחכות לה ולכן כל עוד הבעיות לא תיפתרנה, זה ישליך גם על המועד של השקת הדגמים האחרים.

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

הדפס