מחדל: כל אופנועי מוטו E נשרפו. העונה בסכנת ביטול

כל אופנועי ה-MotoE החשמליים של עונת 2019 נשרפו כליל בשריפת ענק שהתרחשה בגריד במהלך המבחנים במסלול חרז; לא ברור אם תתקיים העונה

אביעד אברהמי, פולגז  17.03.19 - 13:34
איזור השריפה (צילום: יצרן)
איזור השריפה (צילום: יצרן)
תחילת כתבה

זה אחד הסיפורים המוזרים: ברביעי בלילה פרצה שריפה במתחם הפאדוק של ה-MotoE – קטגוריית האופנועים החשמליים באליפות ה-MotoGP – וכילתה את כל האופנועים של עונת 2019 של כל הקבוצות, את חלקי החילוף, המחשבים והציוד של הקבוצות, והלכה למעשה מחקה את כל קטגוריית האופנועים החשמליים באליפות העולם. 

 

השריפה קרתה בשעות הלילה, בזמן שכול האופנועים היו מאחסנים במתחם הפאדוק המשותף, והיא נגרמה כתוצאה מקצר חשמלי באחד המטענים בזמן טעינת מצברים. השריפה התפשטה במהירות, וכאמור כילתה את כל אופנועי ה-MotoE החשמליים שאמורים להשתתף בעונת 2019 – בסך הכול 18 אופנועים של הקבוצות הרשמיות – וכן את כל הציוד הנלווה, חלקי החילוף והמחשבים שבהם נאגרו הנתונים. במילים אחרות – השריפה כילתה לחלוטין את כל קטגוריית ה-MotoE החשמלית, רגע לפני שהחלה.

 

קטגוריית ה-MotoE החשמלית הייתה אמורה לצאת לדרך לראשונה בעונת 2019 במסלול חרז בתחילת מאי, ולעבור ב-5 סבים של ה-MotoGP: לה-מאן, סקסנרינג, רד-בול רינג ומיזאנו. כעת, עם שריפת כל הקטגוריה, לא ברור כיצד ישלימו הקבוצות את הפערים העצומים, ולמעשה יתחילו מאפס, ויעמדו בזמן לפתיחת העונה. הסבב בחרז בתחילת מאי מבוטל בוודאות, אך בהמשך העונה תתבצע הערכת מצב על-ידי המארגנים והקבוצות ויוחלט אם ניתן יהיה לקיים את ארבעת המרוצים הנותרים – או את חלקם – במועד המקורי, כתלות ביכולת הקבוצות לשחזר את האופנועים והציוד בזמן.

במילים אחרות: השריפה הזו פעה פגיעה אנושה בעונה הראשונה של הגרנד-פרי החשמלי, שלא ברור אם תצא לדרך. עוד לא נולדה, וכבר נשרפה. סיפור הזוי.

 

http://fullgaz.co.il/

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

 

 

הדפס