אוניית משא ועליה אלפי מכוניות יוקרה טבעה והמטען שלה ירד למצולות

למרות שנרשם נזק עצום ברכוש, האירוע הסתיים בנס ללא קורבנות וכל אנשי הצוות לא נפגעו

בועז קורפל
בועז קורפל  23.03.19 - 19:54
תחילת כתבה
אנחנו אוהבים להביא לכם סיפורים מרגשים ואקזוטיים אודות מכוניות מיוחדות והאנשים שמאחוריהן, אבל לפעמים יש גם אסונות וטרגדיות מוטוריות ובשבוע שעבר התרחשה טרגדיה שכזאת כאשר אוניית משא בשם Grimaldi Great America שעל סיפונה היו 2,210 מכוניות יוקרה ומתוכן לא פחות מ-1,298 מכוניות חדשות, נקלעה למצוקה בלב האוקינוס והחלה לעלות באש.
 
ידם של אנשי הצוות שלה היו קצרות מלהושיע והאש התפשטה במהירות ובסופו של דבר הובילה לטביעתה של האונייה ושל כל המטען היוקרתי שבבטנה ועל סיפונה. המכוניות שכאמור רובן היו חדשות ובעלות רמת גימור גבוהה עם תוספות מיוחדות, היו מיועדות להגיע לברזיל, אורוגוואי וארגנטינה ללקוחות שהזמינו אותן וחיכו להן בקוצר רוח. 
 
 
על פי הרישומים של המטען, בין המכוניות היקרות של פורשה מדגמי בוקסטר, 718 וקאיין, היו גם ארבע מכוניות מדגם פורשה 911 במיתוג GT2 RS והן למעשה היו ארבע המכוניות האחרונות שירדו מפס הייצור לפני סגירת הדגם הזה בתצורה הנוכחית. פרט למכוניות של פורשה היו על הסיפון גם מכוניות רבות מתוצרת אאודי לרבות דגמי A3 ו-A5 לצד אאודי Q7 וגם מכוניות ספורטיביות מדגמי RS4 ו-RS5. האוניה טבעה באזור של מים עמוקים במיוחד ולא נראה כי חברת הביטוח תוכל להציל את המטען היקר ואין גם טעם שחובבי רכב יחפשו חלקי חילוף למכוניות שלהם גם אם מדובר בפורשה GT2 RS הנדירה וגם לא למכוניות של מזראטי שגם הן מצאו את דרכן למצולות.

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

 

הדפס