בקרוב: כל דגמי מרצדס AMG רק בהנעה כפולה

חטיבת הביצועים של היצרן הגרמני ממשיכה את מהפכת השינויים בדגמים שלה

בועז קורפל
בועז קורפל  07.05.19 - 10:39
(צילום: יצרן)
(צילום: יצרן)

תגיות: מרצדס

תחילת כתבה

אם התעוררתם שטופי זיעה מחלום בלהות על מרצדס AMG חשמלית, אתם יכולים להירגע, לשתות מים ולקחת נשימה עמוקה כי זה עדיין לא קורה אם כי העתיד טומן בחובו המון הפתעות חשמליות אבל כל אלה רק אחרי שהגרסאות הרגילות החשמליות של מרצדס תגענה לכבישי העולם וההנעה החשמלית תהיה נפוצה מאוד. עד אז, ממשיכים במחלקת הביצועים של מרצדס במהפיכה הטכנולוגית של הגרסאות החזקות ביותר של היצרן הגרמני. בשלב הראשון הם החליטו לוותר על מנועי V12 עתירי כוח, זוללי דלק, כבדים ועמוסי מכלולים. הכיוון החדש הוא מנועי V8 וקטנים יותר אבל שאף אחד לא יתבלבל כאן, הקטנת הנפח לא תהיה על חשבון הקטנת ההספק ובמקרים מסויימים אפילו שיפור בביצועים לנוכח יחס משקל/כוח טוב יותר.

 

השלב השני שבו נוקטים ב-AMG הוא וויתור על הנעה אחורית באופן גורף ומעבר להנעה כפולה בכל הדגמים, קטן כגדול. טוביאס מוארס, מנכ"ל AMG הודיע על המהלך הזה וציין כי הוא לא נובע משיקולים טכניים-כלכליים גרידא אלא דווקא כי הלקוחות של הסדנה אינם מעונינים יותר במכוניות עם הנעה אחורית אלא רק בדגמים בעלי הנעה כפולה. "מספר הזמנת המכוניות בעלות הנעה אחורית כה קטן, וזה לא מצדיק יותר את הצורך בייצור גרסאות כאלה" הסביר מוארס. "גם דגמים סופר ספורטיביים כמו AMG GT R זוכים לפופולאריות גדולה יותר עם הנעה כפולה וזה מסביר את כל הסיפור" המשיך מוארס לטעון בהסברו על השינוי.  

 

חוויית הנהיגה לא תיעלם למרות השינוי הסטנדרטי בכל הדגמים. ב-AMG הוחלט כי הם יוסיפו מצב Drift Mode למערכת בחירת מצבי הנסיעה והנהג יוכל בלחיצת כפתור להעביר את הכוח כולו לגלגלים האחוריים ולמצות את נתוני המנוע, השלדה והמתלים בנהיגה ספורטיבית מלאה. השינוי הבא ככל הנראה יהיה בהתאמת מנועים לפי הגודל של המכוניות כי לפי דבריו של מוארס, ב-AMG בוחנים האם זה עדיין נכון לשתול מנועי V8 טורבו בנפח 4.0 ליטרים במכוניות קומפקטיות כגון C63. נראה כי דגמי CLA או GLA וגם דגמי A קלאס יקבלו מנועי 2.0 ליטר טורבו מחוזקים, אולם אין עדיין הצהרה רשמית בעניין הזה.

 

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!