רגע לפני שהוא בארץ: 10 עובדות על יונדאי ווניו החדש

הג'יפון הקומפקטי יושק בישראל בעוד פחות משבוע. זה הזמן להכיר אותו מקרוב

ניר בן טובים  13.05.20 - 09:02

תגיות: יונדאי

תחילת כתבה

(סרטון: כפיר כשריאן)

הכרסום בפופולריות של תת משפחתיות כמו יונדאי אקסנט הובילה למסקנה שיש להחיות את רמת הכניסה הבסיסית ביותר אל היצרן הדרום קוריאני, אך ביחס ישיר לביקוש הגובר לרכבי SUV. כך בעצם התגבש הרעיון שבמקום סדאן עממית, ערומה, פשוטה וחסרת מעוף, ישווקו ג'יפון קומפקטי צעיר שמסוגל להתברג ממש מתחת ליונדאי קונה ולמלא את השורות כמעט לגמרי. לרכב הנבחר, קוראים יונדאי ווניו (Venue).

ווניו הושק לפני כמה חודשים בארה"ב במחיר התחלתי של 20 אלף דולר בלבד. בתמורה מקבלים רכב קצת יותר קצר מקונה עם אורך של 4 מ', רוחב של 1.77 מ' ותקרה גבוהה ב-3 סנטימטרים מאחיו הגדול יותר. המבנה הקופסתי שלו אמור לתת ליושבים תחושת חלל מרווחת ויכולת תמרון עירונית משובחת, מה שגם בא לידי ביטוי בתא מטען יעיל לרכב בגודלו - 355 ל'. תא הנוסעים כולל צג ראשי 8 אינץ', מערכות בטיחות חכמות וכל הפונקציות המוכרות כיום.

מתחת למכסה המנוע מושתל מנוע 1.6 ל' בהספק מרבי של 121 כ"ס עם תיבת שש מהירויות ידנית או תיבת הילוכים רציפה.  את המפרטים שיושקו בישראל נשאיר בינתיים לחשיפה המקומית ביום ראשון הקרוב. בינתיים, ריכזנו את כל המידע לקראת הבכורה שלו בארץ בסרטון המצורף.