הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכירו את החשמלית הכי חזקה בעולם: Fulminea

יצירת פאר איטלקית מבטיחה להציב רף חדש של ביצועים בעולם הרכב החשמלי

בועז קורפל
בועז קורפל  20.05.21 - 15:04

סדנאות הרכב האקזוטי באיטליה ממשיכות לייצר עוד ועוד דגמי קצה מיוחדים ואחת מהן היא סדנת AUTOMOBILI ESTREMA שבתרגום חופשי נקראת "מכוניות אקסטרים". זו הוקמה בשנה שעברה באזור מודנה שבצפון איטליה על ידי ג'נפרנקו פיצוטו שהיה אחד היזמים של חברת המכוניות החשמליות האקזוטיות האמריקאית פיסקר (יצרן מודל 'קארמה' הידוע). המטרה של הסדנה האיטלקית היא לייצר מכוניות על חשמליות בכמויות קטנות ולא מסחריות גדולות, ואחד הדגמים הקיצוניים ביותר שיצא תחת ידי המעצבים והמהנדסים נקרא Fulminea (יורה הברקים). הבשורה הטכנולוגית? הספק עצום של 2040 כוחות סוס.

 
מדובר במכונית ספורט אולטרא קיצונית עם הנעה כפולה, כלומר מבוססת 4 מנועים חשמליים שמסוגלת להאיץ מעמידה ל-200 מייל שהם 320 קמ"ש תוך פחות מעשר שניות, והיא מבקשת להיות חזקה ומהירה יותר מכמה מכוניות חשמליות קיצוניות אחרות שנתוניהן מסתובבים באותו אזור חיוג בהן המכונית החשמלית של Rimac הקרואטית שנקראת C_Two או החשמלית המטורפת של לוטוס שנקראת Evija. כך גם לגבי היריבה מבית, הבאטיסטה של סדנת פינינפארינה הוותיקה.

הקסם של המכונית החדשה נמצא ביחידת הכוח ההיברידית שלה, וזאת למרות שלא מדובר בטכנולוגיה היברידית של מנוע בנזין ומנוע חשמל אלא שילוב שונה בדמות מארז סוללות שמשלב תאים רגילים לצד קבלים רבי עוצמה פרי פיתוח חברת טכנולוגיה בלגית ABEE. חברה זו טוענת כי טווח הנסיעה של המארז שמשקלו 300 ק"ג הוא 520 ק"מ בין טעינות כשמשקלה המלא של המכונית הוא 1,500 ק"ג. 

 המפרט המלא שלה טרם פורסם, אבל הסדנה תייצר 61 מכוניות והפרטים יימסרו למי שיבצע את ההזמנה, כיאה למכונית סופר-אקסקלוסיבית. המחיר המשוער הוא בסביבות ה-2 מיליון יורו.