הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשעה טובה: פורד מתחילים לייצר את הברונקו

רכב ה-4X4 יורכב על פס הייצור המרכזי במישיגן. יגיע לישראל במהלך השנה הבאה

בועז קורפל
בועז קורפל  16.06.21 - 07:54
פורד ברונקו על רצפת ההרכבה
פורד ברונקו על רצפת ההרכבה

תגיות: פורד

אחת המכוניות הכי מדוברות של 2020 וככל הנראה גם של 2022 היא פורד ברונקו. אחרי למעלה מעשרים שנות העדרות החליטה יצרנית המכוניות האמריקאית פורד להחזיר לעולם את הברונקו, רכב 4X4 קשוח עם תכונות שטח אמיתיות שיוצר במשך חמישה דורות עד 12 ביוני 1996 ונמכר ב-1.1 מיליון יחידות. המשימה לא הייתה פשוטה, שכן היא עשתה זאת בצל הקורונה ואף הציגה שורה של דגמים וגרסאות החל ממכונית פשוטה ובסיסית ועד לדגם הספורט, לו תהיה אוריינטציה "משפחתית" יותר. 

פורד מביטים ברשימת ההזמנות העולמית ומגלים שיש שם לא פחות מ-125,000 אנשים שכבר שילמו את המקדמה הנדרשת להזמנת המכונית, וכל מה שמפריד ביניהם לבין התשלום המלא הוא מועד המסירה של הרכב והתחלת הייצור שלו. אחרי חודשים ארוכים של שיתוק מחמת קורונה, הנה מגיעות הבשורות הטובות ופורד מתחילה בימים אלה להפעיל את פס הייצור של הברונקו וחלק מהמכוניות עשויות להגיע לישראל.

מפעלי פורד במישיגן עברו שדרוג טכני שעלה לפורד 750 מיליון דולר. השדרוג נועד לגרום לקווי הייצור להתמודד עם שלל הגרסאות והאופציות של המכונית עוד בטרם הגיעה לכביש. לא מדובר רק בשדרוג טכני של המפעל כי אם גם בתוספת של 2,700 משרות חדשות ומקומות עבודה שמיועדים לספק מענה לכל השגעונות של הלקוחות שפתחו הזמנות למכוניות עם תצורות שונות, צבעים, מדבקות ותוספות אחרות וכל אלה יורכבו במכוניות במקום מיוחד שהוקם בסמוך למפעל הייצור וההרכבה. מדובר בלמעלה מ-200 קונפיגורציות.  
 
המכוניות הראשונות שתרדנה מקווי הייצור מיועדות בראש ובראשונה לשוק האמריקאי הצמא לדגם החדש ובהמשך יחל תהליך ההפצה לכל שאר המדינות מחוץ לארה"ב. בדלק מוטורס, מעריכים שנראה את הברונקו מגיע אלינו מתישהו בשנת 2022.

כל הפרטים על פורד ברונקו החדש