הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

החל שיווק הג'יפון החשמלי של וולוו, XC40 ריצ'ארג'

היבואנית מאיר החלה לשווק היום את הקרוסאובר החשמלי לו טווח נסיעה של למעלה מ-400 קילומטרים

ניר בן טובים  09.08.21 - 13:46

תגיות: וולוו

תחילת כתבה

יבואנית רכבי וולוו לישראל קבוצת 'מאיר' השיקה הבוקר (שני) בהרצליה את ה-XC40 ריצ'ארג', ה-SUV החשמלי המלא של היצרן השוודי שנחשף לפני כשנה וחצי. זוהי הפעם הראשונה שמשווק בארץ רכב מתוצרת VOLVO עם הנעה חשמלית 100%, שכן עד כה סיפקה ללקוחותיה את דגמי ה-T8 פלאג-אין ודומיהם המשלבים מנוע בערה, סוללה ומנוע חשמלי, כמו גם את דגם הפלאג-אין הייבריד של ה-XC-40. דגמים אלה מהווים רבע מסך כל מכירות המותג (גלובלית) בשנה האחרונה.

ה-XC40 ריצ'ארג' שומר על מידותיו של אחיו הקונבציונלי, פרט לתא המטען האחורי שמאבד כ-35 ל' ומסתפק ב-420 ל', אולם כולל סממנים ויזואלים שמבדילים אותו מאחיו בכלל זה גריל מחוסם, חישוקים אחרים (19 אינץ' חמש צלעות), צמיגים שונים ולוגואים שמסגירים את הצנרת החשמלית שלו. הוא מצויד במערכת הנעה חשמלית כפולה, טווין מוטור (שני מנועים, אחד לכל סרן) משולבת AWD כסטנדרט, כאשר הספקה הכולל הוא 407 כ"ס, 67 קג"מ וזמן ההאצה ל-100 קמ"ש נאמד ב-4.9 שניות. המהירות מבוקרת אלקטרונית ל-180 קמ"ש.

סוללת ה-78 קווטש ליתיום איון (בתחתית המרכב) מאפשרת לו לנסוע למרחק מרבי של 414 קילומטרים עד התרוקנות הסוללה לפי מחזור ה-WLTP, אותה ניתן להטעין, כרגיל בקופסא ביתית ב-8 שעות וכן בתשתית מהירה, דרכה ניתן למלא את הסוללה ל-80% בפרק זמן של קרוב ל-45 דקות לערך.

הוא יימכר ברמת אבזור אחת, ה-Recharge pro, הכוללת מסך ראשי 12.3 אינץ', לוח מחוונים דיגיטלי 9 אינץ', שירותי גוגל (למכשירים תומכים), מערכת שמע של הרמן-קרדון עם סאב וופר, מערכת ניטור אוויר, בקרת אקלים דו-אזורית, הנעה ללא מפתח, מצלמות הקפיות 360 מעלות, חיישני גשם ותאורה, תקרה פנורמית, חבילת תאורה מורחבת, גלגל הגה מחומם, תא מטען קדמי קומפקטי (בחרטום המכונית), ריפודי עור וכל מערכות הבטיחות המתקדמות של המותג.

מחיר הרכב עומד על 300 אלף שקל. מסגרת האחריות היא 8 שנים לסוללה ו-3 שנים לרכב עצמו.