הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אסטון מרטין: גרסה קיצונית ל-SUV

תחשוף חבילת ביצועים חסרת פשרות לקרוסאובר DBX

ניר בן טובים  24.01.22 - 13:30

תגיות: אסטון מרטין

אסטון מרטין לא שוכחת לרגע את מחפשי האולטרא-ריגושים. ה-DBX S, כפי שניתן לקרוא לסופר SUV שלהם מוזכר בחללי העבודה של חברת הרכב הבריטית מאז השנה הקודמת. למרות שאסטון מרטין עדיין לא חשפה שום דבר קונקרטי לגביו, מסתמן שלסופר-DBX יהיה בקרביים את מנוע ה-V12 הנוהם של ה-DBS. כך או כך, אסטון מרטין מכנה את הפרויקט הזה "רכב הכביש שטח היוקרתי החזק ביותר בעולם".

מול הצהרת הכוונות של אסטון מרטין ראוי לבדוק מי ינסה לקלקל להם את המסיבה. נראה כי התואר הרשמי נמצא כרגע בידיו של למבורגיני אורוס בהספק מרבי של 650 כ"ס. אם אסטון מרטין רוצה להתגבר על כך עם מנוע זמין משורותיה, רק ה-5.2 ליטר V12 מה-DBS יכול להתאים למשימה. ל-DBS, אגב כבר לא נושאת את התוספת 'Superleggera' מאז השנה שעברה, יש 725 כ"ס בחרטום. די והותר כדי להדיח את האורוס האיטלקי מכס המלכות.

התמונה, הקדימון מבליט תוספת חדשה; ל-DBX הספורטיבית הותקן ספוילר קדמי עמוק יותר מזה של הדגם הרגיל וגם הדיפיוזר ירד קומה אחת. לספוילר הגג יש מעין קצה מוגבה כהרחבה וכמובן שיש גלגלים מיוחדים וייחודיים. כל הפריטים הויזואלים מצביעים על כך שהסופר DBX לא יעבור ברחוב מבלי למשוך תשומת לב, בין אם אלה מעריצי המותג או סתם עוברי אורח. 

ה-DBX, אשר משווק בישראל על ידי היבואנית 'אוטוארט' משנת 2020, נמכר כיום במחירים שמתחילים ב-1.7 מיליון שקלים לפני תוספות מיוחדות. הוא מצויד במנוע V8 (תרומת שיתוף הפעולה עם מרצדס AMG) המפיק 550 כ"ס ומאיץ בו ל-100 קמ"ש דרך כל הגלגלים ב-4.5 שניות ועד 291 קמ"ש.