הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שברולט מכבה את הספארק בארה"ב

תחדל לייצר את מכונית המיני העירונית בשל ירידה חדה בביקושים

בועז קורפל
בועז קורפל  06.02.22 - 13:11

תגיות: שברולט

יצרנית המכוניות האמריקאית הודיעה כי היא תפסיק לייצר ולשווק בארה"ב את השברולט ספארק החל מחודש אוגוסט הקרוב וזאת לאחר צניחה במכירות של הדגם הזול ביותר בארה"ב אל מול זינוק במכירות של הקרוסאוברים הגדולים מהספארק בעיקר הטריילבלייזר החדש לצד מכירות נאות גם של השברולט טראקס. "השוק נוטש את המכוניות האלה ומחפש קרוסאוברים או משהו שדומה לזה" אמר דובר שברולט.

היצרן האמריקאי ניסה בעבר לייצר סוג של גרסה קרוסאוברית של הספארק בארה"ב, שנקראה שברולט אקטיב אך חזרה בה מכוונתה ונשארה עם המיני הכי זולה בשוק במחיר של 14,595 דולר אבל גם הנתון הזה לא השפיע על הצרכנים ורק 24,459 מכוניות נמכרו בכל השנה שעברה בארה"ב וזה לא מספיק.
 
הפסקת הייצור והמכירה בארה"ב אינה מחייבת שהשיווק של המכונית ייעצר בשווקים אחרים אולם היצרן האמריקאי ממשיך לנוע בכל הכוח לכיוון הדגמים החשמליים ובשנה הקרובה תתחיל התקפה גדולה של GM על השווקים בעולם עם דגמים שכאלה החל באקווינוקס מחושמלת ועד להאמר החשמלי עם 1,000 כוחות סוס וכמובן השברולט סילברדו שהוצג לאחרונה ותהיינה גם מכוניות חשמליות חדשות של מותג היוקרה קדילאק כאשר הראשונה שתוצג בקרוב בגרסה סדרתית היא הקדילאק ליריק.

הזירה הנגישה והזולה של השוק האמריקאי תישאר בידיה של מיצובישי עם המיצובישי מיראז' האצ'בק שמחירה 15,640 דולר.