הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פיסקר אושן בדרך לאירופה וגם לישראל

מותג היוקרה החשמלי מאמריקה עושה את דרכו מעבר לים וישווק בארץ על ידי מטרו מוטור

בועז קורפל
בועז קורפל  11.02.22 - 13:50
פיסקר אושן, קרוסאובר חשמלי (צילום: Getty)
פיסקר אושן, קרוסאובר חשמלי (צילום: Getty)

תגיות: פיסקר

"אנחנו נשווק את המכוניות של פיסקר בישראל והקארמה הוא הדגם הראשון כאשר אחריו יגיעו דגמים נוספים" אמר תומר קומרוב מנכ"ל מטרו מוטור במסיבת עיתונאים שנתית לפני חודש ימים. אמנם, השמועה מספרת על המכונית הראשונה מדגם פיסקר קארמה של היצרן מקליפורניה שכבר נחתה בישראל לצורכי תקינה וכו' אבל היצרן האמריקאי של המכוניות החשמליות האקזוטיות כבר מחמם את הגזרה באירופה עם דגם SUV מהמם שנקרא Fisker Ocean שיוצג בתערוכת הסלולאר השנתית בברצלונה שתיפתח ב-28 בפברואר ותימשך עד 3 במרץ.

הופעת הבכורה העולמית של המכונית הייתה בתערוכת לוס אנג'לס האחרונה אבל הגרסה האירופאית של החברה שהקימה מטה חדש במינכן שבגרמניה תיוצר במפעל בעיר גראץ שבאוסטריה החל מחודש נובמבר השנה והשיווק שלה יתחיל כדגם 2023 חודשים ספורים לאחר מכן כאשר אולם התצוגה הראשון של המותג ייפתח אף הוא בגרמניה ויעד המכירות השנתי הראשון שהוצב הוא 60,000 מכוניות לשנה.
 

הקרוסאובר החשמלי, עם בסיס גלגלים של 2.92 מ', רוחב של 2 מ', גובה 1.63 מ' ואורך של 4.78 מ', מתחרה ב-BMW iX3 וגם באאודי Q4 e-Tron, משווק הן מול טסלה מודל Y וכן פורד מוסטנאג מאך E, מיועד לחמישה נוסעים ויציע כמה אפשרויות של מארזי סוללות עם טווחי נסיעה שונים בין הטעינות, כאשר הגרסה הבסיסית שתיקרא "ספורט" תציע טווח נסיעה של 400 ק"מ ואילו טווח הנסיעה של הגרסה היקרה שתיקרא "אקסטרים" עשוי להיות מעל 600 ק"מ כאשר המכונית תכלול שני מנועים מלפנים ומאחור - והיא תגיע בהנעה כפולה בהספק מרבי של כ-560 כוחות סוס.

המחירים באירופה יחלו ב-42 אלף יורו לדגמים הבסיסיים. גרסת 'אולטרא' החזקה יותר כ-57 אלף יורו ותמורת דגם אקסטרים יגבו מחיר שמגרד את ה-70 אלף יורו.