היסטוריה: הישראלים כבשו את טקסס

חברת Griiip הישראלית ונהג המירוצים ירין שטרן סיימו את SCCA Super Tour במקום הראשון

כפיר כשריאן
כפיר כשריאן  11.02.19 - 12:00
תחילת כתבה

בזמן שישנתם, בארצות הברית התחוללה היסטוריה קטנה כשיצרנית מכוניות הפורמולה 1000 הישראלית Griiip יחד עם נהג המירוצים המוכשר ירין שטרן סיימו את מירוץ הבכורה שלם בקטגוריית פורמולה 1000 האמריקאית במקום הראשון, לאחר מירוץ שני הרואי ורטוב של שטרן. זו הפעם הראשונה שחברת Griiip ונהג הבית שלה ירין שטרן מתחרים על אדמת ארצות הברית.

הצוות הישראלי הגיע צנוע ונחוש ליום הניסויים הראשון כשסביבו מכוניות עדיפות הן טכנולוגית והן בהיבט הכוח והניסיון. אבל הצוות הישראלי שכבר כבש את אדמת איטליה בעונה שעבר ידע שכאנדרדוג יש לו יתרון על שאר הצוותים המקומיים שלא מכירים את החברה הישראלית, את המכוניות שלה ואת נהג המירוצים הישראלי והנמרץ.

מכשול לא פשוט עבור הצוות הישראלי שמתאמן בעיקר בסביבה ים תיכונית חמימה היה מזג האוויר שלא קיבל את פניהם בזרועות פתוחות, כאשר ביום האימונים הראשון הטמפרטורות במסלול COTA שבאוסטין טקסס ירדו לאפס. מעבר לקושי האישי של הנהגים לנהוג בטמפרטורה שצנחה הרבה מתחת  לאפס ככל שהמהירות התגברה היה גם את נושא כיול המכונית לתנאים הקיצוניים. אחרי כמה ניסיונות של הצוות הטכני בראשותו של גיל זכאי, מבעלי החברה, הצליח הצוות הישראלי לשבור את שיא המסלול לקטגוריית הפורמולה 1000 עם זמן הקפה של 2.07.7!

כפיר ובועז ראש בראש במכונית הפורמולה הישראלית של griiip:

 

מזנקים למירוץ

את מקצה הדירוג הראשון סיים ירין במקום 1 בקטגוריה ובמקום ה-5 הכללי (מתוך 37) ואת יום המירוצים הראשון סיים שטרן במקום הראשון בקטגורית הפורמולה 1000 האמריקאית, שישי בדירוג הכללי מה שהותיר את האמריקאים המומים ומוכים על התבוסה שספגו במגרש הביתי שלהם.

במירוץ השני היה כבר ברור שהאמריקאים יגיעו הרבה יותר מוכנים ויפעילו לחץ על הישראלים כבר מהזינוק. גם מזג האוויר המשיך להוות פקטור ולהקשות עוד יותר על המתחרים שזינקו עם צמיגי גשם למסלול רטוב וחלק, תנאים בהם ירין קבע זמנים מהירים מאוד באימונים. זינוק מצוין של ירין ובלימה מאוחרת לפניה הראשונה העלו את ירין למקום השני הכללי תוך כדי שהוא עוקף מכוניות חזקות משלו (פורמולה אטלנטיק). בהקפות שלאחר הזינוק צמצם ירין את הפער על המוביל והחל קרב ראש בראש על ההובלה. לאחר כמה ניסיונות עקיפה שלא צלחו, הצליח ירין לעקוף את מוביל המרוץ והחל לפתוח פער תוך כדי שהוא נאבק לשמור על הצמיגים שהתחממו יתר על המידה. למרות זאת, תוך כדי ניהול מעולה של טמפרטורת הצמיגים ירין הצליח לשמור על מקום הראשון הכללי והביא את הניצחון ליצרנית הישראלית Griiip במרוץ הבכורה שלהם בארה"'ב!

בסיום המירוץ סיפר שטרן לעולם הרכב: "איזה טירוף! מרגע הזינוק ידעתי שאהיה מהיר בגשם, אבל לא תיארתי לעצמי שכל כך! התחושה מדהימה וקשה לתאר אותה. הזינוק היה מצוין והרכב הרגיש מדהים, משם במשך כמה הקפות  לחצתי על המוביל עד שהצלחתי לעקוף אותו ולקחת את ההובלה. אני רוצה להודות לAF1 Racing, Griiip, ו-Zotapay שתמכו ועזרו לאורך כל הסופ"ש ואפשרו לי להוכיח מה אנחנו יכולים לעשות!"

גיל זכאי, מבעלי החברה הישראלית: קשה לתאר את ההרגשה שעוטפת אותנו, להשתתף פעם ראשונה בארה"ב ועוד במסלול בסדר גודל כזה ובסופו של דבר לנצח! האווירה מטורפת אנחנו נרגשים כיף לחזור הביתה ככה. נצחון במרוץ ראשון זו כבר המסורת גם באיטליה התחלנו כך."

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!