הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מזכיר את סנה"

יש כבר מי שמשווים את מקס וורשטאפן לאגדת הפורמולה 1

מערכת עולם הרכב  31.05.21 - 14:54
מקס ורשטאפן (צילום: Getty)
מקס ורשטאפן (צילום: Getty)

תגיות: פורמולה 1

אם נשים בצד את המחלוקת הבלתי פתירה סביב תואר "נהג הפורמולה 1 הטוב בכל הזמנים", יש כבר קולות ב-F1  שמוצאים דמיון בין מקס ורשטאפן (23) מקבוצת רדבול למישהו שבהחלט ראוי למעמד הזה - איירטון סנה. וורשטאפן, שמוביל את אליפות הפורמולה 1 לפי שעה לאחר שזכה בגרנד פרי במונקו נתן לבוס של חברת הונדה בפורמולה 1, מסאשי יאמאמוטו הזדמנות להחמיא לו בכל מקום ואף הזכיר אותו בנשימה אחת עם הברזילאי, באיפוק הנדרש.

הניצחון של וורשטאפן במונאקו בשבוע שעבר היה הפעם הראשונה מאז 1992 שהונדה קטפו תואר בנסיכות המפוארת, כצוות שלם או כספקי מנועים. "הונדה זכתה בגרנד פרי במונאקו שש פעמים ברציפות בין השנים 1987 ל-1992, חמש מהזכיות הללו הגיעו בזכות איירטון סנה", אמר יאמאמוטו בבלוג הונדה F1.

יאמאמוטו מציין כי הוא רואה הקבלות בין סנה למקס וורשטאפן בנהיגה וביכולת להעז: "אני מבחין בקווי דמיון גדולים בין השניים. אתה יכול לראות את זה, אם תנתח את ההקפות ואת המהירות של ורשטאפן בפניות. בגיל 23 בלבד, למקס יש עדיין את הפוטנציאל לבצע התאמות מסוימות ולנצח את השיא של סנה שכבש את מונאקו שש פעמים, ואני שמח שעזרתי לו לעשות את הצעד הראשון בדרך לשם".

יאמאמוטו מדגיש כמה משמעותית הזכייה במונאקו עבור הונדה. "זוהי דחיפת אמון לקראת המירוץ הקרוב בבאקו הוא אומר. "כדי לנצח במונאקו, במיוחד במירוץ כל כך קשה, אתה צריך שילוב של כישורי נהג, אסטרטגיית מירוץ קבוצתי, מהירות בתחנת השירות/עצירה וכוח וטיפול במנוע", כותב יאמאמוטו. "אז הניצחון כאן הוא בהחלט דחיפה קבוצתית עבור רד בול-הונדה, תוספת מוראלית נהדרת לכל הקבוצה כשאנחנו נלחמים על האליפות בעונה הארוכה והקשה שלפנינו. זה היה ניצחון יוצא דופן עבור כולם."

 אגדה: 25 שנים למותו של איירטון סנה