הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ולנטינו רוסי, פרסונה נון גרטה בפרארי

התקשורת באיטליה צולבת את אלוף העולם לשעבר שרוצה להתחרות בסדרת ה-GT על ארבעה גלגלים. "הוא מבוגר מדי"

בועז קורפל
בועז קורפל  15.07.21 - 07:56
מכונית הפרארי GT3 מס' 46 של ולנטינו רוסי במסגרת מקצה אימונים אשתקד במסלול Misano
מכונית הפרארי GT3 מס' 46 של ולנטינו רוסי במסגרת מקצה אימונים אשתקד במסלול Misano

מציאות נושכת לאלוף העולם האגדי של מרוצי האופנועים MotoGP ולנטינו רוסי בן ה-42. הרוכב האיטלקי התעורר אמש (רביעי) בבוקר וקרא את הכותרת הלא מחמיאה ב'גאזטה דלוספורט' מפיו של אנטונלו קולטה, מנהל תחום מרוצי מכוניות GT בפרארי שאמר לעיתון האיטלקי כי ולנטינו רוסי לא נמצא בתכניות של פרארי בסבב ה-GT, וזאת למרות ההשתתפות המוצלחת שלו בעבר במרוץ הסיבולת במפרץ.

"יש לנו נהגים כישרוניים והוא מבוגר מכולם. אני חושש שהיריבים שלנו קשוחים מדי עבורו", אמר המנהל האיטלקי של חטיבת המרוצים שסגר את העניין ואמר שאין לפרארי שום כוונה לפנות אל רוסי ולחתום איתו על חוזה.

הרוכב האיטלקי ערך מבחני נהיגה בפורמולה 1 במסלול הביתי של פרארי במראנלו בשנים 2004 וב-2006 והוא גם התחרה בקטגוריה GT3 במרוץ הסיבולת 12 השעות של אבו דאבי ב-2019. בעבר הרחוק גם התחרה במירוצי ראלי (ואף עבר סדנה מזורזת אצל לא אחר מאשר קולין מקריי עליו השלום). "אני משוכנע שנראה את ולנטינו מתחרה ברכב ארבעה גלגלים, אבל זה לא יהיה בפרארי. אולי כדאי לו לנסות להתחרות באחת הקבוצות שמשתתפות במרוץ 24 השעות של לה מאן", כך הציע לו הדירקטור הבכיר של פרארי.

רוסי נמצא בתקופה מורכבת, בשלהי הקריירה שלו שבה הוא צריך לקבל החלטות לגבי עצמו, וכן לגבי הקבוצה החדשה שלו ב-MotoGP, כאשר האפשרויות העומדות בפניו להחתמת רוכב לצד אחיו, לוקה מריני, אינן רבות וזה כולל את ולנטינו בעצמו. התקשורת באיטליה עושה ל"דוקטור" את המוות בתקופה האחרונה, והכותרות מדי יום אינן מחמיאות לרוכב האגדי מטבוליה. בכולן אגב נמצא נושא משותף אחד שקורא לו לתלות את הקסדה ולפרוש מהאליפות.