חצי נחמה: טיל ניצח את תומפסון בליברפול

יליד העיר גבר על האמריקאי בהחלטה אחידה. ברשת התאכזבו

ערן פלגי
ערן פלגי  28.05.18 - 09:25

תגיות: UFC

תחילת כתבה

השבוע שהתחיל עבור ליברפול בצורה טרגית, קיבל תפנית חיובית. לאחר ההפסד הכואב בגמר ליגת האלופות לריאל מדריד, העיר זכתה לארח לראשונה את ה-UFC כאשר דארן טיל, הגיבור המקומי, ייצג את הסקאוסרס בקרב המרכזי.

יליד העיר ואוהד הקבוצה נתן לתושבים באדום מעט נחת, כשגבר על המדורג ראשון במחלקה (עד 77 ק"ג) סטיבן תומפסון בהחלטה אחידה. 'אקו ארנה' אירח 8,500 אנגלים רועשים שזכו לראות את הארגון הגדול בעולם נוחת כאמור לראשונה בליברפול.

הקרבות המוקדמים סיפקו לא מעט אקשן, אבל דווקא הקרב המרכזי שהבטיח רבות לא הצליח לקיים. טיל ותומפסון נקטו בגישה "ידידותית" וערכו קרב טקטי וטכני. השניים כמעט ולא הצליחו לפגוע אחד בשני, כאשר רק בסיבוב החמישי הגיע נוק-דאון לזכות "הגורילה", אך "וונדרבוי" התאושש.  

השופטים החליטו ללכת עם הלוחם המקומי והעניקו לו את הניצחון בהחלטה אחידה (47:48, 46:49 X2), למרות שברחבי הרשת מחו על ההחלטה ובעיקר התאכזבו מהקרב. טיל עצמו, שלא הצליח לעמוד במשקל הנדרש אותו החמיץ בקילו וחצי, הודה במסיבת העיתונאים כי דווקא יריבו ראוי לקרב על התואר הזמני. 

למרות זאת, טיל שדורג שמיני לפני הקרב הרוויח את ניצחונו היוקרתי בקריירה. הלוחם בן ה-25 עלה למאזן של 17 ניצחונות ותיקו בודד, והוא צפוי לקבל קרב נוסף מול יריב מהטופ של המחלקה בקרוב.