חניקה מנצחת: צפו בדוס אנג'וס מביס את לי

אירוע UFC ברוצ'סטר: לוקה הכניע את קרנץ במשקל בינוני-קל

בועז קורפל
בועז קורפל  19.05.19 - 10:14
תחילת כתבה

זירת האוקטגון של ה-UFC כבר רגילה להגיע לניו יורק, אך בפעם הראשונה היא נחתה ברוצ'סטר, שם נערך לפנות בוקר (בין שבת לראשון) האירוע ה-17 מתחילת השנה, ובשיאו הקרב במשקל בינוני-קל (77 ק"ג) בין קווין לי האמריקאי, שערך את הופעת הבכורה במשקל עם הפסד לרפאל דוס אנג'וס הברזילאי, אלוף העולם לשעבר במשקל קל.

הסיבוב הראשון נפתח בהתקפות הדדיות, כשלי צבר יתרון באגרסיביות וגם במכות הידיים המדויקות לפנים של דוס אנג'וס. הברזילאי הצליח לעבור בהצלחה את ההתקפות של יריבו, תוך שהוא שומר על אנרגיה לסיבובים הבאים. בסיבוב השני הצליח דוס אנג'וס להטיל את לי בצורה מרשימה, אך לא ניצל את המומנטום לחניקה. דקה לאחר מכן שוב היה זה הברזילאי שנטל את השליטה בקצב של הקרב וכפה את רצונו על לי, אולם העניינים התאזנו במהלך הקרב שהפך לקרב התשה.

בפתיחת הסיבוב השלישי היה נראה כי לי איבד מידה רבה מכוחו, בעוד שדוס אנג'וס הפגין יתרון בכוח ובסיבולת עם ארבע הטלות עד לסיבוב השלישי, אך לי לא נשבר וסיים את הסיבוב השלישי כשידו על העליונה. בחלוף 3 דקות בסיבוב הרביעי ניסה לי להטיל את דוס אנג'וס פעם נוספ, אך בשל הזיעה בגופו של יריבו, הוא החליק, וזאת הייתה נקודת האל חזור בקרב. לי לא הספיק להתאושש, דוס אנג'וס הגיב במהירות, ריתק את האמריקאי לקרקע, טיפס עליו למאונט מלא וזיהה את הזדמנות לסיים בחניקת משולש. המהלך אכן הוכתר בהצלחה והקרב הוכרע בסיבוב הרביעי. הברזילאי, שחשש מהפסד שלישי ברציפות, הצליח לחזור למסלול הניצחונות.

שישה קרבות התקיימו בסך הכל, והראשון היה במשקל קל בין אוסטין הבארד, בהופעת בכורה, נגד דאבי ראמוס הברזילאי, שניצח בחניקה אחורית את שלושת הקרבות האחרונים שלו. ראמוס תקף ופגע באגרופים מאוד חזקים בסנטר של האברד, שהוכיח שיש לו יכולת ספיגה, אבל בשניות האחרונות הצליח ראמוס להוריד את האברד לקרקע והבטיח לעצמו את הניצחון בסיבוב הראשון. הסיבוב השני הסתיים אף הוא ביתרון של הברזילאי אחרי פגיעות טובות בידיים והטלה משמעותית לקרקע בתום הסיבוב. בסיבוב האחרון ניסה האברד ככל יכולתו להשיג הכרעה, אולם יריבו הוותיק והמעוטר הצליח להתמודד עם כל התקפה ולנצח בהחלטת שופטים אחידה לטובתו.

הקרב השני, גם כן במשקל קל, היה בין צ'רלס אוליברה הברזילאי לניק לנץ האמריקאי. אוליברה התחיל את המסכת באופן מהיר ומדויק עם פגיעות חזקות, הטלה לקרקע וכתישה שגרמה לפציעה של לנץ. בסיבוב השני היה רגע של מחלוקת, שבו נראה היה לרגע שאוליברה סוחט כניעה מלנץ, אך המהלך לא היה ברור והקרב נמשך והגיע למהלך שנוי במחלוקת נוסף, עם בעיטה לא חוקית מהקרקע של אוליברה לפנים של לנץ. שופט הזירה בחר להזהיר את אוליברה ולא להפחית לו נקודה, אבל בחלוף דקה כל העניין כבר לא היה רלוונטי. לנץ שיגר בעיטה לכיוונו של אוליברה והברזילאי קרא היטב את המהלך, לכד את הרגל של לנץ ושיגר אגרוף ישיר לסנטר של לנץ שקרס לקרשים בנוק דאון. אוליברה התנפל על האמריקאי, שהיה חסר הגנה על הקרקע וחבט בו, עד ששופט הזירה החליט לעצור את הקרב ולתת את הניצחון לאוליברה בנוק אאוט.

הקרב השלישי הפגיש שני יריבים שאפתנים במשקל בינוני-קל: ויסנטה לוקה ודרק קרנץ. האחרון ערך את הופעת הבכורה שלו באוקטגון אחרי שדיינה ווייט החליט לתת לו הזדמנות של פעם בחיים. הוא פתח בהתלהבות, עם שני אגרופים חזקים בימין וניסיון הטלה שכמעט עלתה לו בחניקה בגלל עודף התלהבות, אך בהמשך הוא השתלט על הרגשות שלו, הטיל לקרקע את לוקה וניסה לחנוק אותו בגיליוטינה, ניסיון שלא צלח. שני היריבים נעמדו זה מול זה ובחילופי האגרופים הצליח לוקה לפגוע ביריבו וגרם לו ליפול לקרשים. הברזילאי לא חיכה להזמנה ומיהר להסתער על קרנץ ולהפליא בו את החבטות החזקות שלו עד ששופט הזירה עצר את הקרב עוד בטרם חלפו 4 דקות לפתיחתו.

הקרב הרביעי, והמיוחד במינו, זימן שתי יריבות במשקל נוצה. פליסיה ספנסר הקנדית רשמה הופעת בכורה כשמולה האוסטרלית הקשוחה, מיגן אנדרסון. למרות הנחיתות של ספנסר בגובה ובמוטת הידיים, הקנדית הסתערה על האוסטרלית, הצליחה להוריד אותה לקרקע, להשתלט על הגב שלה ולחבוט בה עד שההגנה של אנדרסון נסדקה. האוסטרלית ספגה מכות רבות ולבסוף השתטחה על הקרקע ואז הגיעה ההזדמנות של ספנסר להשלים את המהלך עם חניקה אחורית שהביאה לסוף הקרב.

לפני הקרב המרכזי נפגשו שוב יריבים מברזיל וארה"ב בקרב במשקל בינוני. מצד אחד, אנטוניו קרלוס ג'וניור ומולו איאן הייניש. הראשון פתח בהתקפה אינטנסיבית על הייניש והצליח להטיל בקלות את המתאבק האמריקאי לקרקע, כשהוא מחפש הכנעה, אבל הייניש שרד את הניסיון והצליח לעמוד על רגליו בעוד שקרלוס לא הרפה מהלפיתה, אך ללא הועיל והסיבוב הסתיים ביתרון ברור של הברזילאי. בסיבוב השני פתח הייניש בהתקפות בעמידה, כשהוא לא מניח לברזילאי לנשום, אך בחלוף שתי דקות, הצליח קרלוס ג'וניור להטיל את האמריקאי לקרקע. בשונה מהסיבוב הראשון, קלרוס נחלש ולא הצליח לסכן את הייניש, שחזר והשתלט על הקרב בשתי הדקות האחרונות ואיזן את התוצאה בסיבובים 1-1. הסיבוב השלישי היה כולו התכתשות אחת גדולה תוך ניסיונות הדדיים של שני היריבים להטיל זה את זה לקרקע. בסופו של דבר, הזמן תם וההכרעה עברה לשופטים שפסקו פה אחד ניצחון 1:2 בסיבובים לטובת הייניש.

זירת האוקטגון תגיע באירוע הבא לאירופה וזה יקרה במוצאי שבת ב-1 ביוני לאירוע FN153 שיפגיש את אלכסנדר גוסטפסון לעיני הקהל הביתי שלו בשטוקהולם מול אנתוני סמית.

הדפס