דם, יזע ודמעות: "אי הקרבות" הגיע לסיומו

צפו: וויטאקר גבר על טיל בהחלטה. ורדום הכניע את גוסטפסון

ערן פלגי
ערן פלגי  26.07.20 - 08:45

תגיות: UFC

תחילת כתבה

אחרי ארבעה אירועים מוצלחים בתוך שבועיים, "אי הקרבות" באבו דאבי הגיע הבוקר (ראשון) לסיומו עם קרב מרכזי משמעותי בצמרת מחלקת המשקל הבינוני, בסיומו רוברט וויטאקר גבר על דארן טיל בתום חמישה סיבובים צמודים והחלטת שופטים אחידה (47:48, 47:48, 47:48).

האוסטרלי, שהפסיד את התואר בקרב הקודם באוקטובר 2019 לישראל אדסניה, חזר למסלול הניצחונות מול הבריטי שמדורג שישי בקטגוריה. טיל עוד הוריד את וויטאקר בנוקדאון במהלך הסיבוב הראשון, אך האחרון חזר לעצמו בסיבובים הבאים והבטיח את הניצחון.

וויטאקר אמר בסיום: "הקרב הזה היה כל כך מלחיץ. בכנות, אני מקווה שהאוהדים וכולם יודעים להעריך את זה. עבורי, זה היה אחד הקרבות הטקטיים ביותר שנאלצתי להילחם".  

עוד קודם, פבריסיו ורדום הוותיק (42), שלא נלחם בשלוש השנים האחרונות, השיג ניצחון נאה על אלכסנדר גוסטפסון בבכורה שלו במשקל כבד. השבדי שחזר מפרישה החליט לבחון את עצמו מחדש בקטגוריה הכבדה ביותר, אך הברזילאי עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב - להכניע את יריביו. 2:30 דקות בתוך הסיבוב הרשון, האלוף לשעבר השיג נעילת בריח יד וניצח, אולי בקרב האחרון שלו בארגון. צפו בתקציר הקרב >> 

בנוסף, הטרילוגיה בין מאוריסיו רואה לאנטוניו נוגיירה הסתיימה בניצחון שלישי של "שוגון". 15 שנים אחרי הקרב הראשון בין הברזילאים שנערך ביפן מול 35 אלף צופים, השניים נפגשו בפעם האחרונה באבו דאבי ללא קהל בכלל. במה שעשוי להיות הקרב האחרון בקריירה עבור השניים, השופטים העניקו בהחלטה חצויה את הניצחון לרואה (28:29, 29:28, 28:29). צפו בתקציר הקרב >>